Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dzięki wyświetlaczom prędkości policja wie, gdzie ustawić patrol drogówki

Wyświetlacze prędkości ukrywają pewien "sekret", o którym nie wszyscy kierowcy wiedzą.

Udostępnij
malcuzynskiego-2

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy, że w Świeciu mają pojawić się cztery kolejne radarowe wyświetlacze prędkości. Spowodowało to żywą reakcję Czytelników.

Jedni byli "za", wskazując na działanie psychologiczne, powodujące, że wielu kierowców mimowolnie zdejmuje nogę z gazu. Inni twierdzili, że to niepotrzebne wydawanie pieniędzy, bo i tak większość nic sobie nie robi z tego, co pokazuje wyświetlacz.

Czy wyświetlacze mierzące prędkość auta to tylko gadżet?
REKLAMA

- Z pewnością nie, bo poza tym, że studzą brawurę wielu kierowców, rejestrują również dzień, godzinę i liczbę pojazdów przekraczających prędkość. Oczywiście nie wiemy, o jakie konkretne samochody chodzi, bo to nie fotoradar, ale straży miejskiej i policji daje to obraz bezpieczeństwa na tej czy innej ulicy - zwraca uwagę Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Wyświetlacze działają obecnie przy alei Jana Pawła II oraz przy ulicach Sienkiewicza, Paderewskiego i Małcużyńskiego.

- Z danych pochodzacych z radarowych pomiarów wynika, że to właśnie na tej ostatniej ulicy kierowcy najczęściej przekraczają dozwoloną prędkość - mówi Krzysztof Kułakowski.
REKLAMA

Można zadać pytanie - i co z tego, skoro nie wiadomo, kto i jakim samochodem jechał?

- Wszystkie te dane przekazujemy świeckiej komendzie, która poddaje je analizie. Nie mamy wpływu na działanie policji, ale może to skutkować m.in. zwiększoną liczbą patroli drogówki na ulicach, gdzie najczęściej łamane są ograniczenia prędkości - argumentuje burmistrz.

Jak już pisaliśmy, do końca roku nowe wyświetlacze mają pojawić się w czterech kolejnych lokalizacjach: w Sulnówku przy wjeździe od strony Wyrwy oraz w Świeciu przy ulicach Sportowej, Gałczyńskiego i Słowackiego, niedaleko przedszkola.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. XDD

  19 września 2021 09:45

  Nie no ten artykuł to

  Nie no ten artykuł to poprawił sytuację w opór XD „przekazujemy informacje policji. Policja nic z tym nie robi, ale mogłaby, więc gituwa”

  • Anonim

   19 września 2021 09:48

   Skąd wiesz, że policja nic z

   Skąd wiesz, że policja nic z tym nie robi? Nigdzie tak nie napisali. Może kiedyś się zdziwisz jak cię zatrzymają na tej ulicy 🙂

   • www

    19 września 2021 10:12

    a może na innej go zatrzymają

    a może na innej go zatrzymają… te urządzenia to jest idiotyzm i tyle, a takie głupie tłumaczenie tego wywalania pieniędzy w błoto jest zwyczajnie śmieszne.

    • xyz

     19 września 2021 10:17

     A co Ty czlowieku robisz dla

     A co Ty czlowieku robisz dla poprawy bezpieczenstwa bez idiotyzmu? Naga z gazu ze 100 na 70? Same Madrale, nic nie robia wzgledem bezpieczenstwa, babcie na pasach by przejechali a wypowiedzi jak zasluzeni kombatanci bezpieczenstwa

     • www

      20 września 2021 10:59

      a co mam robić, wieszać

      a co mam robić, wieszać liczniki, któreg kazdy ma w smaochodzie geniuszu?
      Jak tak ci zależy, to wykładaj na ten syf ze swoich, a publliczne zostawmy na coś ,co jest faktycznie potrzebne.

 2. Al

  19 września 2021 10:53

  Wszyscy wiedzą gdzie są

  Wszyscy wiedzą gdzie są łamane przepisy i bez wyświetlaczy. Często mieszkańcy sami zgłaszają te miejsca. Można tu wymieniać, wodna, laskowicka, WP koło mondi, sportowa itd. I co z tego jak nic nie jest z tym zrobione a przynajmniej nie tyle ile powinno być. Przy powstaniu objazdu w przechowie rzecznik policji sam się wypowiedział że nie ma wystarczających sił i środków żeby kontrolować te miejsca. Więc ryzyko bycia złapanym jest niskie. Zresztą doskonale mamy świadomość że policja nie może być 24 na dobę w tych miejscach. To nie wina służb czy władz że ludzie to idioci zapatrzeni w siebie i nie liczący się z resztą społeczeństwa. Ale… Takie rozwiązanie jakie powstanie na malcuzynskiego to na chwilę obecną jedyna skuteczna metoda. Jak ludzie nauczą się respektować przepisy to będzie można z nich zrezygnować. Ale to jeszcze dużo wody w Wiśle musi upłynąć 

 3. Anonim

  19 września 2021 11:05

  Wyświetlacze mają działać

  Wyświetlacze mają działać podprogowo. Zielona uśmiechnięta buźka = like, czerwona =dislikie, jak dla debili z facebooka

 4. Ja tego nie widzę

  19 września 2021 11:15

  Czy ktoś widział chociaż raz

  Czy ktoś widział chociaż raz patrol policji blisko tych wyświetlaczy. Bo ja sobie nie przypominam choćby jednego razu a jeżdżę sporo po Świeciu. Drugi temat to blankusz wczoraj wieczorem same wyzwiska grupy młodzieży sporą ilość i wyzywają  ty kur…. Ty szama… Itp. i co tak było że dwie godziny minimum . Gdzie była policja ?

 5. Jan

  19 września 2021 16:46

  To faktycznie konkretny powód

  To faktycznie konkretny powód żeby wydać kupę tysięcy znowu!!! Zamiast kupować te gówna to pieniądze przeznaczyć na patrole policji w tych miejscach a nie coś ma co nikt uwagi nie zwraca!!!!

  • xyz

   19 września 2021 17:40

   Skoro Pan nie zwraca ueagi

   Skoro Pan nie zwraca ueagi czyli sam sie juz Pan okreslil w swoim poscie 🙂

 6. Mieszkaniec

  20 września 2021 19:39

  Lepiej te pieniądze wydać na

  Lepiej te pieniądze wydać na inteligentną sygnalizację świetlną w mieście a o to gdzie postawić patrol wystarczy zapytać mieszkanców

 7. Fala

  20 września 2021 19:45

  Zróbcie objazdy Stromą do

  Zróbcie objazdy Stromą do Tucholskiej i z Wodnej do Chełmińskiej to kierowcy nie będą nadrabiać straconego czasu w korkach i przekraczać predkosci

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama