Doroczną galę Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zorganizowano 17 czerwca w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Wręczono kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w kilku kategoriach.
- Jak zwykle są to postaci wielkiego formatu, najlepsi z najlepszych, twórczy, aktywni, godni naśladowania, rozsławiający nasz region w szerokim świecie i zaangażowani w lokalne inicjatywy. Czynią dobro i służą rozwojowi województwa – podkreślał marszałek Piotr Całbecki.
W gronie uhonorowanych znalazły się dwie firmy z gminy Świecie: Mondi Świecie S.A. i Probitech Poland Sebastiana Góreckiego z Wielkiego Konopatu. Nagroda trafiła również do Fundacji Aktywizacji i Integracji w Nowem.
REKLAMA
Mondi Świecie S.A. przyznano nagrodę w kategorii Gospodarka za działania na rzecz społeczności lokalnej.
Należąca do Grupy Mondi, firma Mondi Świecie, jest wiodącym europejskim producentem papieru do opakowań. W swojej działalności firma kładzie nacisk na realizację projektów środowiskowych, kulturę bezpiecznych zachowań w miejscu pracy oraz integrację z lokalnym środowiskiem. Mondi Świecie współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi, wspiera kluby sportowe oraz akcje charytatywne - czytamy w uzasadnieniu.
REKLAMA
Podkreślono też, że we współpracy ze świeckimi szkołami średnimi spółka inwestuje w kształcenie nowych kadr, m. in. poprzez praktyki zawodowe. Doceniono również, to, że w okresie pandemii Mondi Świecie przekazało milion złotych Nowemu Szpitalowi w Świeciu. Za tę darowiznę zakupiony został sprzęt ratowniczy i diagnostyczny.
Za innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i wsi wyróżniono firmę Probitech Poland Corp. Sebastiana Góreckiego z Wielkiego Konopatu.
Za optymalizację procesu produkcyjnego oraz prowadzenie działalności biznesowej w oparciu o autorskie technologie i innowacyjne rozwiązania techniczne - informuje urząd marszałkowski.
Przedsiębiorstwo oferuje produkty opakowaniowe dla przemysłu mięsnego.
REKLAMA
Nagroda za działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka powędrowała do Fundacji Aktywizacji i Integracji w Nowem. Fundację doceniono za wdrażanie innowacyjnych sposobów rozwiązywania trudnych problemów społecznych, takich jak bezdomność, wykluczenie czy długotrwałe bezrobocie.
Fundacja, na czele której stoi Marcin Tylman, otrzymała w ubiegłym roku odznaczenie w konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020, realizowanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, w kategorii Najlepszy Pracodawca.
REKLAMA
Placówkaod wielu lat poszukuje wciąż nowych i nieszablonowych rozwiązań problemów ze sfery pomocy społecznej. Od 2004 roku w Nowem prowadzony jest warsztat terapii zajęciowej, w których uczestniczą osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, kwalifikujące do uczestnictwa w warsztatach. Fundacja zajmuje się prowadzeniem miejskiego targowiska, doposażaniem mieszkań chronionych, jej pracownicy wyspecjalizowali się w handlu oraz usługach sprzątających - czytamy w uzasadnieniu.
Komentarze (0)