Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Futsal Świecie zbroi się przed nowym sezonem. Klub pochwalił się dwoma zawodnikami

Futsal Świecie zaprezentował dwóch nowych zawodników. Obydwaj grali w Futsal Ekstraklasie i w reprezentacji Polski. Mają być dużym wzmocnieniem dla drużyny.

Udostępnij
Marcin Mrówczyński (po lewej) i Mateusz Cyman / Fot. nadesłane

W ciągu zaledwie dwóch dni kierownictwo Futsal Świecie pochwaliło się pozyskaniem Marcina Mrówczyńskiego i Mateusza Cymana.

Mrówczyński, popularny "Mrówa", to gracz absolutnego topu. Dość powiedzieć, że ostatnie 6 sezonów spędził w barwach ekstraklasowego FC Toruń, dla którego w 144 meczach zdobył 53 gole, sięgając również po srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski.

Marcin Mrówczyński ma również na koncie występy w futsalowej reprezentacji Polski.

Jak sam twierdził w wywiadach, jego sportowym autorytetem jest Marcin Mikołajewicz, trener Futsalu Świecie. Nie jest zresztą tajemnicą, że obaj panowie doskonale się znają i darzą sporą sympatią i szacunkiem.

- W Toruniu mówili o Marcinie Mrówczyńskim, że jest "królem ostatniego podania". Już nie możemy się doczekać jego asyst i bramek, tym razem z logotypem pantery na piersiach - mówi Tomasz Keller, rzecznik prasowy Futsal Świecie.

Drugim z pozyskanych przez klub ze Świecia zawodników jest Mateusz Cyman (rocznik 1991).

- Mateusz to bardzo doświadczony zawodnik, który przez ostatnie 11 sezonów występował na parkietach Futsal Ekstraklasy i I ligi zdobywając w nich łącznie 129 goli. Nasz nowy gracz występował w takich klubach jak AZS Uniwersytet Gdański, FC Toruń, a ostatnie dwa sezony spędził w LZS Dragon Bojano - wylicza Tomasz Keller.

Ma również na swoim koncie występy w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył chociażby w Mistrzostwach Europy UEFA Futsal Euro 2018.

- Mateusz pochodzi z Kartuz, ale na co dzień mieszka i pracuje w Gdańsku. Nasze wyjazdowe mecze z AZS UG Gdańsk i LZS Dragon Bojano będzie więc niemal rozgrywał u siebie - mówi rzecznik Futsalu Świecie.

Mateusz Cyman jest też doskonałym graczem beach soccera (mecz piłki nożnej rozgrywany na piasku, np. na plaży), biorąc wciąż aktywny udział w najważniejszych turniejach w kraju na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

- Tak doświadczony zawodnik z pewnością będzie bardzo dużym wzmocnieniem w talii kart Marcina Mikołajewicza. Zwłaszcza, że jak sam przyznaje, przyszedł do naszego klubu, ponieważ chce walczyć o awans do Fogo Futsal Ekstraklasy - zaznacza Tomasz Keller.

Grzegorz Fetter, prezes Futsalu Świecie i nowy zawodnik Marcin Mrówczyński

W najbliższych dniach Futsal Świecie rozegra pierwsze dwa mecze sparingowe z beniaminkiem Fogo Futsal Ekstraklasy – We-Metem Kamienica Królewska.

Obydwie drużyny spotkają się w sobotę 5 sierpnia w Sierakowicach, a dzień później w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama