Gmina kupiła ogromny, dmuchany plac zabaw. 13 sierpnia wypróbujemy go na pikniku rodzinnym!

Plac zabaw składa się z ośmiu nadmuchiwanych elementów, m.in. ze zjeżdżalni, toru przeszkód i ścianki wspinaczkowej.

dmuchance-1

- Będą one nieodpłatnie wypożyczane na imprezy organizowane przez ośrodek kultury, sołectwa czy stowarzyszenia z gminy Świecie – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia i inicjator zakupu dmuchańców. – Sam zaangażowałem się w poszukiwania firmy, która dostarczy zabawki, a kiedy dotarły one do Świecia 6 lipca, zakasałem rękawy i pomagałem przy ich montażu w Hali Widowiskowo-Sportowej – śmieje się wiceburmistrz.

Całość kosztowała 120 tys. zł, ale od teraz nie trzeba będzie wypożyczać zabawek na każdy festyn, piknik rodzinny, Dzień Dziecka czy imprezę sportową dla dzieci i młodzieży.

- Za każdym razem wiązało się to z niemałymi kosztami, a przecież organizuje się u nas sporo tego typu wydarzeń rocznie i to nie tylko w Świeciu, ale również na wsi. Co więcej, OKSiR, który będzie dysponował dmuchańcami, będzie mógł zarabiać na ich wynajmie poza teren naszej gminy – argumentuje Krzysztof Kułakowski.

Plac zabaw w pełnej okazałości /Fot. Andrzej Bartniak

W niedzielę 13 sierpnia będzie okazja do przetestowania nowego nabytku na pikniku rodzinnym „Dmuchawce latawce” koło zamku. W programie gry, zabawy, warsztaty z Plenerowym Domem Kultury, konkurencje sportowe i co najważniejsze, dmuchany plac zabaw (dostępny bezpłatnie). Piknik odbędzie się w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego, przypadającego 15 sierpnia.

Piknik familijny „Dmuchawce latawce”, niedziela 13 sierpnia w godz. 14.00 - 18.00, teren dawnego boiska koło zamku. Wstęp wolny.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors