Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Hala sportowa w Warlubiu miała być już gotowa, ale prace wciąż trwają

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie oddana do użytku hala sportowa w Warlubiu. Pojawiły się niezgodności w stosunku do projektu, które wykonawca musi usunąć.

Udostępnij
33-hala-warlubie

REKLAMA

Wykonawca inwestycji, konsorcjum firm z Grudziądza, zakończył prace w listopadzie ubiegłego roku. Podczas kontroli przeprowadzonej przez urząd gminy ujawniono jednak kilka odstępstw od projektu.

- Poleciłam wprowadzenie zmian tak, aby odpowiadały one temu, co zawierał projekt - tłumaczy Anna Ośko, sprawująca komisarycznie władzę w gminie Warlubie. - Wykonawca ma na to czas do 22 stycznia.

Reklama
Reklama

To już drugi termin. Wcześniejszy - 16 stycznia - został przedłużony ze względu na pandemię i kwarantannę niektórych pracowników.

Czego dotyczą wspomniane odstępstwa, z powodu których gmina nie chce odebrać hali? Tego komisarz nie chce zdradzić.

Początkowo zakładano, że prace zakończą się w październiku 2020 r. / Fot. Andrzej Pudrzyński

Reklama
Reklama

Jeśli wszystkie niedoróbki będą poprawione, to obiekt zostanie zgłoszony do odbioru straży pożarnej, sanepidowi i nadzorowi budowlanemu. To oznacza, że hala zostanie udostępniona najszybciej wiosną.

Jej budowa ruszyła wczesną jesienią 2018 r. Zaprojektowano 144 miejsca siedzące na trybunie górnej z dostępem dla osób niepełnosprawnych. Boisko główne będzie miało możliwość podzielenia kotarami elektrycznymi grodzącymi, gdy z obiektu będzie korzystać więcej grup. Pomyślano też o nowoczesnym nagłośnieniu, elektronicznych tablicach wyników oraz ekologicznym ogrzewaniu gazowym.
REKLAMA

Do godzin południowych będzie służyła przede wszystkim uczniom. Później ma być dostępna dla dorosłych oraz grup zorganizowanych.

Hala kosztowała prawie 5 mln zł, z czego połowę stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Oprócz tego wydano 350 tys. zł na drogi dojazdowe, na co gmina dostała pieniądze unijne i z Funduszu Dróg Samorządowych.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
75 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jak robiły to firmy z

Jak robiły to firmy z Grudziądza to nie wróży nic dobrego. Ciekawe co były wójt będzie miał do powiedzenia w tej sprawie??

Jakie niezgodnosci z

Jakie niezgodnosci z projektem ?

O co tu chodzi?

Zamiast kampanii wyborczej powinna robić co tydzień odprawę z inspektorem nadzorujacym inwestycję to może by uniknęła niezgodności.Od czego w Urzędzie jest człowiek od inwestycji ? Na kogo chce zwalić winę i co ta kobieta sugeruje ?Wójta M.już nie ma …..ale bez przesady nie można opluwać człowieka w nieskończoność.Czy to ma być element kampanii wyborczej ?

Piękna hala ,podziękowanie dla wojta M.

Wszystko po nim trzeba

Wszystko po nim trzeba poprawiać, dworca też nie potrafił prawidłowo przekazać. 

Proszę Szanowną Redakcję,zeby

Proszę Szanowną Redakcję,zeby uzupełnić artykuł w trybie dostępu do informacji publicznych o szczegółowy wykaz nieprawidlowosci przy budowie hali o ktorych wspominała komisarz z Warlubia.

Wg.obowiązujących przepisów komisarz nie może odmówić jakich informacji (pod groźbą sankcji prawnych).

Reklama

Super hala,pozyskane spore

Super hala,pozyskane spore środki zewnętrzne.Dzięki Wójtowi Michalakowi mieszkańcy Gminy Warlubie zyskają potrzebny obiekt.Zauważyć należy,ze to nowoczesna hala.

Panie wójcie pozdrawiamy i dziękujemy za halę.

Ciekawe czy pozwolą

Ciekawe czy pozwolą Michalakowi przecinać wstęgę?

Poziom piaskownicy

Poziom piaskownicy

są zastrzeżenia, ale nie powiem jakie

Żenada 

Gdzie szczodrze dbający o dobro gminy??????

KOMENTARZ DO ARTYKUŁU dot

KOMENTARZ DO ARTYKUŁU dot.Hali sportowej. Pani komisarz brak pani wiedzy na temat udostępnienia informacji publicznej.

Szok.

Gawędzi pani z redaktorem na temat niezgodności inwestycji z projektem potem coś jeszcze o niedoróbkch a „zdradzić szczegółów”nie chce ? To nie jest tak,ze będzie pani wybierać co chce ujawnić opinii publicznej a co nie.Są na to szczegółowe przepisy,ale widocznie nie ma pani o tym zielonego pojęcia.O co tak naprawdę chodzi ? Czy chce pani namieszać w społeczeństwie ?Podburzyć atmosferę,uderzyć w wojta Michalaka ,ze znowu coś źle zrobił a pani taka bez skazy ,znawca i ekspert ratuje inwestycje dla dobra Gminy ?

Urzęduje pani w Gminie od kilku miesięcy.Odnoszę wrażenie,ze nie ma pani pojęcia o prowadzeniu inwestycji.To się robi na bieżąco m.in  przy pomocy urzędnika od inwestycji,inspekora nadzoru,kierownika budowy.Ponadto chcę zwrócić uwagę,ze co innego znaczą niedoróbki a co innego niezgodności z projektem.

Radzę,ze najlepiej będzie jak pani rzetelnie wróci do sprawy i udokumentuje pani mgliste zarzuty.Radzę też,aby wypowiedzi w mediach były zawsze zgodnie z faktami i nie pozostawiały wątpliwości bo pani „czegoś nie chce zdradzić”.

Pani wypowiedzi nie moga być powodem do podziału wśród mieszkańców i do snucia spekulacji,które mogą krzwydzić innych ludzi.

Reklama

HEJ ,Pawle naucz sie pisać

HEJ ,Pawle naucz sie pisać zanim coś wyskrobiesz na forum.

Zdecyduj sie czy to konstrukcja czy konstytucja?

Może to ty i ten twoj kolega pewniak od przewałek jesteście z jakieś przymusowego ośrodka ?

Puknij się zanim coś napiszesz.

Ludzie czytajcie ze

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem tu nikt nie oczernia bylego wójta. Jest napusane , że wykonawca nie wszystko zrobil jak trzeba. W tej hali mają przebywac dzieci, wiec niech jest bezpieczna. Na srarego wojta pluliscie i drwiliscie z niego a teraz wielcy obrońcy. Czego by kto nie zrobił to i tak żle. Dajcie teraz innym szansę. Bo ja jeszcze nie przeczytalam nigdzie aby pełniaca obowiązki oczerniala pana M. Wstyd jak sie czyta te komentarze.

Bzdury piszesz i nie to ty

Bzdury piszesz i nie to ty nie rozumiesz prostych spraw.

Nie pisz ogólników.Poprzedni wójt miał duże poparcie i wygrywał wybory.A kto go atakował to ty wiesz.Teraz ma karę i koniec dyskusji.Wybory dopiero będą i wyborcy zdecydują kto ma zostać gospodarzem Gminy.

Zdecydowanie nie podoba mi sie,ze komisarz nie podała w udzielonym wywiadzie,o jakie niedoróbki chodzi?

Zaczyna temat i nie kończy a tym samym daje powód do dyskusji ,pomówień i plotek.

Czy o to jej chodziło ?

Warlubie zyska na nowoczesnej

Warlubie zyska na nowoczesnej sali i to jest bezsprzecznie zasluga wójta Michalaka.Dodatkowy plus dla niego za duże dotacje na inwestycje. Pomimo pademii firma sobie poradziła z budową.Kto ma styczność z budowlanką to wie,ze zdarzają sie opóźnienia.Moim zdaniem komisarz „chciała błysnać” idac do gazety i opowiadając o niezgodności z projektem oraz niedorobkach.Niech sie kobieta zdecyduje jakie to są za uwagi i zastrzeżenia.

WYSZŁA na „nieuka” nie chcąc powiedzieć uczciwie o jakie nieprawidłowości chodzi.

Pomijając kampanię wyborczą komisarz i jej intencje

jest SUPER,ze taka hala jest.

Reklama

Dobrze,zeby już były wybory

Dobrze,zeby już były wybory.Liczę,ze zostanie wybrany p.Dominik i zakończy spory.Potrzeba nam konkretnego gospodarza a nie tuby propagandowej.

Co do hali sportowej to ukłon dla poprzedniego WÓJTA.

Skoro Pani komisarz jest we

Skoro Pani komisarz jest we wszystkim najlepsza i najwazniejsza to dlaczego się pytam tak nisko startuje tylko na wójta gminy?Niech idzie wyższej rządzić przecież kompetencje ma ogromne.Wstyd zostać tylko wojtem gminy.Po prostu rządza zemsty się liczy nikt i nic innego.Zyczę przegrania Pani O.

Trafiłeś w sedno sprawy.

Trafiłeś w sedno sprawy.

Pani Anna to osoba o wysokiej

Pani Anna to osoba o wysokiej kulturze osobistej i zna swoje obowiązki. Jestem o tym przekonana. Złóż wniosek o udzielenie informacji publicznej do urzędu gminy do pełniącej obowiązki wójt na pewno otrzymasz odpowiedź. Pouczasz , w kółko to samo piszesz. Idź złożyć ten wniosek. Będziesz spokojniejszy.

Wandeczko dlaczego płaczesz i

Wandeczko dlaczego płaczesz i szlochasz ?

Nic to nie da bo w Warlubie sa rozsądni mieszkańcy i wiedzą,ze komisarz w wywiadzie nie chciała „zdradzić ” szczegółów dot.ogólnie mówiąc nieprawidłowości.Czyli nie wiedziała,ze nie miała prawa odmówić udzielenia takiej informacji ?

Cieniutko, oj cieniutko.

Jezeli zaczęła ten temat w mediach to niech go uczciwie dokończy i opublikuje wiarygodne dowody na ten stan rzeczy.

zamiast walczyć tu na słowa,

zamiast walczyć tu na słowa, weżcie łopaty do ręki i idżcie odśnieżać…….

Zrobicie przynajmniej coś pożytecznego

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Styl życia

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Historia

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Sport

Krzysztof Zieliński zastąpi na stanowisku prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, który żegna się z zasiadaniem we władzach klubu, po tym, jak został zawieszony przez...

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Sport

Wda Świecie potrzebowała tylko jednego punktu, aby znaleźć się w trzeciej lidze. Wygrana z Cuiavią Inowrocław dała klubowi upragniony awans.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo