Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Helena Żuralska z gminy Bukowiec skończyła sto lat. Odwiedził ją marszałek z medalem [zdjęcia]

Helena Irena Żuralska, mieszkanka Przysierska (gmina Bukowiec) dołączyła do osób uhonorowanych odznaczeniem dla najstarszych mieszkańców naszego województwa.

Udostępnij
Helena Żuralska z medalem marszałka województwa / Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W sobotę 12 sierpnia, z okazji setnych urodzin, jubilatce z Przysierska wręczył marszałkowski medal Zbigniew Sosnowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Pani Helena urodziła się 9 sierpnia 1923 r. w Lidzbarku. Jest jednym z dzieci Joanny i Franciszka Muchowskich.

W wieku 14 lat straciła mamę i odtąd była pod opieką dorosłej siostry. Jubilatka uczęszczała do szkoły w Świeciu, po ukończeniu której przeprowadziła się do Papowa Biskupiego (powiat chełmiński) i tam podjęła pracę w urzędzie gminy, w referacie do spraw wojskowych.

Szczęśliwie czas wojny oszczędził jej traumatycznych doświadczeń, w tym okresie pracowała u Niemca.

 W 1951 r. wyszła za mąż za Alfonsa Żuralskiego. Wspólnie, aż do emerytury, prowadzili sklep. Małżeństwo wychowało trójkę dzieci, dwie córki i syna. Jubilatka doczekała się także dwojga wnucząt i dwojga prawnucząt.

Obecnie pani Helena mieszka u swojej córki Barbary i zięcia Janusza w Przysiersku w gminie Bukowiec.

Jubilatka to kobieta bardzo pracowita, zorganizowana i elegancka. Lubi oddawać się dobrej lekturze, czyta codzienną prasę.

Uwielbia spędzać czas na łonie natury, przyroda od zawsze była jej bliska, szczególnie upodobała sobie nadmorską miejscowość Rowy.

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2023 r. kończą sto lat, a także starszych, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zachęca do kontaktu pod nr tel. 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama