Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ich krew ratuje zdrowie i życie. Odznaczenia dla honorowych krwiodawców [zdjęcia]

W sobotę w sali posiedzeń świeckiego magistratu spotkali się krwiodawcy związani z Oddziałem Rejonowym PCK w Świeciu.

Udostępnij
pck-22

To szczególne zebranie ma związek z obchodzonymi pod koniec listopada Dniami Honorowego Krwiodawstwa.

REKLAMA

Z racji bliskiego sąsiedztwa z Bożym Narodzeniem zwykle podczas uroczystości pojawiają się także akcenty świąteczne. Nie inaczej było tym razem. Część oficjalna rozpoczęła się koncertem pastorałek i kolęd w wykonaniu podopiecznych SOK Stokrotka, prowadzonych przez Adę Olędzką.

REKLAMA

W drugiej części spotkania zasłużeni krwiodawcy odebrali odznaki, medale oraz innego rodzaju honory. W tym roku nasi krwiodawcy oddali 930 litrów krwi. Z pewnością na wyróżnienie zasługuje klub HDK działający w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Jego członkowie mogą pochwalić się wynikiem 68 litrów.     

a.bartniak@extraswiecie.pl

REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama