Magdalena Stykała, z wykształcenia pedagog, prowadzi z mężem firmę w Bukowcu. Jest autorką m.in. książek: "Grunt pod nogami", "Szlak serca" i "Legia Cudzoziemska damskim okiem, czyli pomarańcze na Antarktydzie". Ta ostatnia przyniosła jej spory rozgłos.
Książek polskich autorów o życiu w Legii Cudzoziemskiej jest stosunkowo niewiele. A książek, których autorkami są kobiety, jest jeszcze mniej. I to nie tylko na polskim, ale również na światowym rynku wydawniczym.
Jedną z nielicznych kobiet, które podjęły ten temat jest Magdalena Stykała. Książka jest w znacznej części zapisem wspomnień jej dzisiejszego męża, a ówczesnego chłopaka oraz jego kolegów.
Jej najnowsza powieść nosi tytuł "W ramionach ułana". To pełna humoru i ułańskiej fantazji historia burzliwej miłości umiejscowiona w świecie, który za parę lat przejdzie do historii.
Agata Tęczyńska, córka znanego hodowcy koni kawaleryjskich, właśnie zaczyna dorosłe życie – dostała się na Akademię Medycyny Weterynaryjnej we Lwowie, o czym marzyła od dziecka.
Z nieśmiałej pensjonarki przeobraża się w jedną z bohaterek obrazów Tamary Łempickiej – świadomą swej urody, odważną kobietę, która głośno mówi o swoich prawach. Pod skrzydłami wyzwolonej ciotki Róży poznaje arkana dorosłego świata – kina, muzea, spotkania towarzyskie.
Zachłyśnięta nowym, ekscytującym życiem, wpada prosto w ramiona ułana, który łamie jej serce. Rozżalona rzuca się w wir lwowskiego życia. Pod opieką kuzyna Mikołaja, młodego oficera 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich, poznaje miasto, a także barwny świat kawalerii i podbija serca oficerów. W ich ramionach poszukuje ucieczki od bolesnej przeszłości.
O tej książce i o innych Magdalena Stykała opowie podczas spotkania w środę 23 kwietnia o godz. 17.00 w Powiatowej Biblioteka Publicznej w Świeciu przy ul. Sądowej 5. Wstęp wolny.

Komentarze (0)