Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jaka czeka nas zima? Czy największemu dostawy ciepła w Świeciu wystarczy opału?

Doniesienia z rynku opałowego nie nastrajają optymistycznie. Czy Veolia Północ, największy dostawca energii cieplnej w Świeciu, dysponuje wystarczającymi zapasami na zimę?

Udostępnij
zec-zapasy

Już dawno nie rozmawiano latem tak dużo o zimie, jak w tym roku. Nie dzieje się to bez powodu.

Okazuje się, że w kraju, który dysponujemy jednymi z największych złóż węgla w Europie, istnieje realna groźba braku opału.

Ten, który można jeszcze kupić, jest drogi, jak nigdy przedtem.

Reklama
Reklama

Wcześniej rynek stabilizował import węgla z Rosji. Kiedy Polska wprowadziła embargo, ceny zaczęły gwałtownie rosnąć. Dziś tona jest średnio o 200 proc. droższa niż rok temu.

Nic dziwnego, że niektórzy zastanawiają się, czy Veolia Północ, największy dostawca energii cieplnej w Świeciu, dysponuje wystarczająco dużymi zapasami?

Sprawa jest na tyle istotna, że zajął się nią także burmistrz Świecia.

Reklama
Reklama

- Jeszcze w tym tygodniu wystosujemy do zarządu spółki pismo z zapytaniami dotyczącymi najbliższego sezonu grzewczego - zapowiada burmistrz Krzysztof Kułakowski. - Interesuje nas przede wszystkim, czy nie ma obaw, że któregoś dnia grzejniki w blokach będą zimne z powodu braku opału.

W dokumencie, który trafi do spółki, ma się również pojawić zapytanie o planowaną podwyżkę opłat, która zapewne jest nieunikniona.

Kilka dni temu Extra Świecie zwróciło się w sprawie zimowych zapasów opału również do Veolii Północ, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Do sprawy będziemy wracać.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
86 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Już o opal się nie martw

Już o opal się nie martw martw się o ceny za opal to jest istotą rzeczy.

Proszę się ogrzewać dumą z

Proszę się ogrzewać dumą z tego, że pan morawiecki jako pierwszy wyszedł przed szereg i wprowadził embargo na rosyjski węgiel bez analizy sytuacji, dzięki temu może i grzejniki będą chłodne, ale za to Rosji nic się nie stało 😀
No ale dadzą dopłatę do węgla, 500+, wakacje kredytowe, a zaraz będą dopłaty do chleba, bo bochenek będzie po 15zł 🙂 a to co rozpieprzy ten rząd naprawiać będzie kilka pokoleń.

Precz z pisiorami ! Ludzie

Precz z pisiorami ! Ludzie obudzcie się !!!!!!!!!

 Nie tylko ciepłownia podnosi

 Nie tylko ciepłownia podnosi opłaty.SM też ma swój udział. Do tej pory koszt z podzielników był 70%do 30% kl.sch, łazienki. Obecnie 50 do 50% zastanowić się  nad zdjeciem podzielników i rozliczać ogólnie 

Może ktoś napisze czemu ceny

Może ktoś napisze czemu ceny opału zaczęły rosnąć latem w zeszłym roku. Wtedy wojny przecież jeszcze nie było. Ciekawe za co jeszcze odpowiada Putin, Kaczyński i Tusk.

Tak jak zima stulecia zmiotła

Tak jak zima stulecia zmiotła Gierka, tak ta zima zmiecie PiS. Amen

Za Tuska by było lepiej 

Za Tuska by było lepiej  ,tylko Donald!

A jaka partia była by dobra w

A jaka partia była by dobra w rządzeniu 

Tylko Donald 

Tylko Donald 

***** ***

***** ***

My na naszym osiedlu mamy

My na naszym osiedlu mamy gdzieś to czy Veolia ma czym palić czy nie. Nas ogrzewa MONDI i jego blask a miłościwie panujący Pan Prezes nie podniesie stawki za ogrzewanie bo naszym bombelkom będzie zimno. Ale jak by co to wszyscy w mieście wiedzą co nas tak naprawdę grzeje.

Ci za pierdołami potrzebie! W

Ci za pierdołami potrzebie! W zimę stulecia siedziskiem w kurtce jako dziecko z mrozu pękały kaloryfery i żyję. Do przedmówców Gierka zdjął stan wojenny, a na dzień dzisiejszy ani PO i PIS są tragiczne. PO wichrzy w PE przeciw RP i by najchętniej doprowadziła do Targowicy II a PIS jest z długim nosem i starym kawalerem z kotem. Tragrdia

Rząd Pis to nie polski rząd

Rząd Pis to nie polski rząd bo tak doprowadzić Polaskę i Polaków .Węgiel pis wstrzymał z Rosji w lutym i nic nie zrobił przez miesiące aby zapewnić zakładmo i ludziom węgla. Kraje zachodnie do wczoraj iportowały węgiel z Rosji my nie. PIS blokuje kasę z unii 250 mi. miliardów. !!!  W 1953 roku był taki Polski rząd który oficjalnie zrezygnował z odszkodowania z niemiec za II wojnę. Historia nie polskich rządów się powtarza.

PiS przy wsparciu prawie

PiS przy wsparciu prawie całej opozycji praktycznie zlikwidował kopalnie węgla, bo tak kazała UNIA. Niestety – z dnia na dzień się tego nie odkręci. 

Za komuny węgiel był ,za PO

Za komuny węgiel był ,za PO węgiel był …wybraliśta PIS… infacja 15% ,węgla brak, blokada kasy z unii.Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych prawie w całej unii max 2,5 % a u nas rozbój.Ceny paliw na zachodzie wróciła do normy z przed wojny. Qrwa wyborcy pis zmieńcie tabletki bo te wam pogarszają myślenie?

Polska od marca br. wywozi z

Polska od marca br. wywozi z polski węgiel m.in.do Czech,Niemiec,na Ukraininę sami z rzadu przyznali że tak jest ,poczytajcie .wywieżli ponad 1,3 milona ton !! i cały czas exportujemy bo tak podpisali umowy a dla nas węgla NIET.

Teraz jest „temat zastępczy”

Teraz jest „temat zastępczy” wypadek w Chorwacji ,Covid no i wojna ! My naród Polski na bok.

Piszcie sobie piszcie

Piszcie sobie piszcie TWUJSKomatolki  z odruchem niemiexkiego parobasa A karawana jedzie dalej .Polacy nie zapomnieli 8 lat wyprzedaży kraju obcym i zwijaniu polskiej gospodarki .Przecież lotnisko mamy w Berlinie.

Do Normana , ty norman byłem

Do Normana , ty norman byłem za granicą  i tam ceny paliw nie wróciły do normy A tobie tak w tfauen powiedział. 

Dopłaty do węgla? Dlaczego

Dopłaty do węgla? Dlaczego robią z ludzi idiotów?! Będą dotacje jak węgla zabraknie, taka polityka, ustawa nie podpisana a w internecie huczą składajcie wnioski, wzór wniosków tyle, że jak się idzie do Urzędu ręce rozkładają… 

w Berline dziś benzyna 1,73

w Berline dziś benzyna 1,73 euro !

podniesc czynsze za

podniesc czynsze za mieszkanie w starej plycie o 100% . I tak strasznie mało czynszu maja, a co drugi auto na kredyt aby sie popisac przed znajomymi. Dojechac ich podnosic ceny i tak zaplaca!!!!

Do piszących bzdury paliwo w

Do piszących bzdury paliwo w europie  jest drozsze niż w Polsce  byłem w Czechach. I Słowacji. 

Donald to dobry polak i

Donald to dobry polak i wybitny polityk, dlatego nie wprowadziłby embarga na tani rosyjski węgiel, dzięki czemu my elita nie musielibyśmy się obawiać o ciepełko w domku oglądać TVN jak pokazują rakiety walone na Ukraine

Dokładnie zgadzam się z

Dokładnie zgadzam się z wpisem powyżej na tvna powiedzieli czopkom bez własnego zdania i tak POwtarzaja

Co wy narzekacie przecież

Co wy narzekacie przecież wybraliście pis ! Coś za coś, 500+ ,14 tki to teraz trzeba cierpieć marznąć. 

Wpatrzonym w TNV lemingom

Wpatrzonym w TVN lemingom powiedzieli że w Polsce jest bardzo drogo, że wszystko drożeje i ogólnie żyje się coraz gorzej. Zobaczcie sobie jakie są ceny w Norwegi albo Szwajcari a dopiero potem narzekajcie na inflację w Polsce. Sytaucja jest pod kontrolą i nie ma powodów do obaw. Żyjemy w bezpiecznym i suwerennym kraju.

Co niektórym Lemingom widać

Co niektórym Lemingom widać pasowały karuzele watoskie przekręty na autostradach wyprowadzanie 350miliardow zł  z kraju na zachód  i bycie pod butem niemca wyprzedaż za granicę gospodarki polskiej. I 5 zł za godzinę.

Mam pytanie dlaczego nie

Mam pytanie dlaczego nie którzy ciągle piszą na niemców? przecież trzeba ich podziwaić jak oni potrafią manipulować innymi ,doić z innych .A my nawet nie chcemy wstrzymujemy 250 milardów z Unii bo mamy ego jak jakaś sekta ,innym państwom jakoś pasuje unia a naszym pisiorom nic i tego efekty ,uczmy się od zachodu jak wyrawć kasę i doić innych. Bo innaczej nas zapędzą kozi róg jak z tym węglem. Świat jest okrutyny .

wegla jest od groma .do

wegla jest od groma .do wyboru do koloru.sklady opalu wypchane po brzegi. nie ma go za tysiac ale za 4 tysiace mozna przebierac. takze przestanncie ludzi oglupiac. w tym calym cyrku chodzi tylko o windowanie cen do gory

Wiadomo że węgiel z Kolumbii

Wiadomo że węgiel z Kolumbii i z innych będzie na składach w cenie do 3 tyś za tonę bo w porcie na statku  kosztuje 1900 zł/t.Rozładunek przesiew,segregacja  i rozwiezienie do składów ,podatk, prowizje a cena końcowa 3 tyś najmniej a co za rok będzie?

Gdzie w Świeciu gdzie jest

Gdzie w Świeciu gdzie jest pełno węgala.Bo niekórzy tu tak piszą?

Ceny węgla przed wojną na

Ceny węgla przed wojną na światowych giełdach była ok.70 dolarów  tona a teraz ponad 300 dolarów za tonę. wiec niema du..y że bedzie taniej. Ropa teraz fakt z taniała i baryłka jak prze wojną ok 90 dolarów baryłka   ale na stcjach Orlenu  tego nie widać.

Referendum powinno być czy

Referendum powinno być czy Polacy chcą kupować rosyjski gaz , paliwo , węgiel itp .A qurwa rządzący sobie sami wprowadzają embargo i inne guvna .Czy coś to zmieniło ha ha tak zmieniło że Polacy wydadzą więcej kasy i będą biedniejsi .Putin ma w wyjebane na sankcje ,a dobże zbudowani Ukraińcy i baby chleją browarku , drinki nad morzem na Mazurach a nawet i  w Decznie .

W zimę przypłynie shleswig

W zimę przypłynie shleswig Holstein  po gaz w ramach solidarności  UE

Po komentarzach widzę że

Po komentarzach widzę że PiSiory to tępe pały 

Czytaliście z gazem też mogą

Czytaliście z gazem też mogą być przboje bo rurociąg z Norwegii  który może? zimą po płynie do Polski tak naprawdę to został podłączony do rury niemieckiej co niemcy tłoczą z norwegii i tak znowu Polska dała się w robić a ceny jeszcze nie ustalono ile zapłacimy za gaz z rurocuagu niemcy- Norwegia Balitcpaip

Po takich Yogich to mój

Po takich Yogich to mój dziadek na konia wsiadł u Piłsudskiego 

Przyjdzie zima emeryci będą

Przyjdzie zima emeryci będą zamarzać trzymając się rozsadzonych lodem grzejników, po zimie przyjdzie wiosna, lato  a następnie  jesień i z nią wybory, władza się zmieni ale życia tych ludzi nikt nie wróci

Na upadlinie polski węgiel po

Na upadlinie polski węgiel po 87,26 złotego ,mozna po ukraińsku sprawdzić, to ,że u nas polski węgiel po 3 tysiące to robota satanistów z piSSu ,nie prezydenta Putina. Oni to robią świadomie! Zanim jarek pójdzie do piekła ,to musi polaków zniszczyć.

Jeb@@@@@ć piSS !!!!!!!!!!!!!!

Jeb@@@@@ć piSS !!!!!!!!!!!!!!

Pisze w gazetach że ten gaz z

Pisze w gazetach że ten gaz z norwegi nową rurą co polska po budowała Baltic pipe to raczej nie popłynie tej zimy do Polski z Norwegii bo Morawiecki powiedział że norwegia żeruje na wojnie .Norwegowie cholernie teraz podnieśli cenę za gaz do tego także Norwegowie wstrzymają gaz do polski .Ale jaja. Teraz jeszcze gazu zabraknie? 

Krowie łajno dobre do palenia

Krowie łajno dobre do palenia

***** ***

***** ***

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama