Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kiedyś Gzella, teraz Sokołów. Szef zakładów mięsnych: Inwestujemy w Osiu 45 mln i zwiększamy zatrudnienie

Trzy lata temu Mirosław Gzella sprzedał zakłady mięsne w Osiu spółce Sokołów. Obecny właściciel przeprowadza właśnie szeroko zakrojone inwestycje.

Udostępnij
dariusz_soszynski

REKLAMA

Z małego zakładu wędliniarskiego założonego przez Mirosława Gzellę w połowie lat 80., powstała jedna z najnowocześniejszych firm tej branży w kraju. Po ponad 30 latach uznał on jednak, że to właściwy moment, aby sprzedać ją dużo większemu konkurentowi. Transakcję sfinalizowano w 2018 r.

- Nasz zakład produkcyjny w Osiu nieustannie się rozwija. Obecnie realizujemy kolejną rozbudowę o powierzchni prawie 6 tys. m kw. – wyjaśnia Dariusz Soszyński, dyrektor zakładu Sokołów S.A. w Osiu.

W nowo powstałej części będą się mieściły działy ekspedycji i pakowania wędlin.

- Obydwa wydziały zostaną wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne i informatyczne dostępne na rynku. Większość procesów będzie w pełni zautomatyzowana – zapowiada dyrektor.
REKLAMA

Na piętrach nad ekspedycją będzie część administracyjno-socjalna z biurami, szatniami i całą infrastrukturą, niezbędną do obsługi zakładu. Powstaną też parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych.

Wartość aktualnych przedsięwzięć wynosi około 40 mln zł. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec października.

- Realizowane inwestycje istotnie wpłyną na zwiększenie zdolności produkcyjnych. Naszym celem jest, by stały się one narzędziem poprawiającym konkurencyjność. Zakład planuje również wzrost zatrudnienia o około 10 proc., czyli o 30-50 osób. Warto dodać, że nasza firma jest jednym z największych pracodawców w regionie, gwarantującym stabilność i dobre warunki pracy – przekonuje Dariusz Soszyński.
REKLAMA

Dyrektor zwraca uwagę, że aktywność inwestycyjna Sokołowa w zakładzie w Osiu nie ogranicza się wyłącznie do rozbudowy zakładu mięsnego. W połowie ubiegłego roku spółka uruchomiła linię rozbioru drobiu w drugim obiekcie przy ul. Rynek 6.

Z kolei w pierwszym kwartale tego roku oddano do użytku dużą halę przygotowania kartonów przy wydziale pakowania mięsa, a także stację gazu ziemnego, stanowiącą dla spółki zaplecze energetyczne.

- Rozpoczęliśmy jeszcze jedną, bardzo istotną inwestycję w zakładzie w Osiu. Jest nią nowoczesna, biologiczna oczyszczalnia ścieków, która ma dwukrotnie zwiększyć wydajność dotychczasowych rozwiązań. Obiekt będzie ukończony do końca tego roku kosztem 5 mln zł – zapowiada szef filii Sokołowa w Osiu.
REKLAMA

To najważniejsze pozycje w budżecie inwestycyjnym zakładu, jednak nie jedyne.

- Praktycznie stale inwestujemy w nowoczesny park maszynowy, bezpieczeństwo pracy i systemy kontroli zużycia energii, wody itp. Wszystkie inwestycje i innowacyjne rozwiązania mają służyć ograniczaniu zużycia zasobów naturalnych oraz zmniejszeniu wpływu na środowisko naturalne – twierdzi Dariusz Soszyński.

Zakład Sokołów S.A. w Osiu poszerza swój asortyment produkcyjny o kolejne wyroby. Jednym z nich są wędliny „Z Kociewskiej Wędzarni”, wytwarzane z wyselekcjonowanego surowca, doprawione wyłącznie naturalnymi przyprawami i wędzone naturalnym dymem bukowym, w specjalnej komorze wędzarniczej.
REKLAMA

- Innowacyjność tej linii to również wyjątkowy sposób pakowania. Na żadnym z etapów nie używamy opakowań foliowych – zwraca uwagę dyrektor. 

Stosowane są wyłącznie opakowania papierowe, przyjazne środowisku.

- Krótki proces dystrybucji wymaga do nas wyjątkowej sprawności logistycznej. Wyroby dziś wyprodukowane, tego samego dnia trafiają do transportu - tak, aby we wczesnych godzinach porannych były już dostępne dla klientów w naszych delikatesach mięsnych – wyjaśnia Dariusz Soszyński.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (17)

 1. Edek

  2 września 2021 08:34

  Dziękujemy panie dyrektorze .

  Dziękujemy panie dyrektorze . 

 2. anna

  2 września 2021 11:13

  A ceny wędlin z kosmosu. Z

  A ceny wędlin z kosmosu. Z jakością to nie ma nic wspólnego.

  • Anonim

   2 września 2021 18:09

   teraz wszystko jest drogie,

   teraz wszystko jest drogie, bo wszystko podrażało, więc każdy musi podnieść ceny. Ludzie musieliby dostać z 500 zł podwyżki brutto żeby wyrównać się z tą inflacją. A tak to niby zarabiamy coraz więcej, ale podwyzki cen rosną szybciej od wypłat. Tak działa państwo socjalne

 3. Gandzia

  2 września 2021 18:14

  Szkoda ze oszczędzają na

  Szkoda ze oszczędzają na środkach czystości ,a nie mówiąc już o wypłatach gdzie jedna  osoba robi za dwie za marne 2300na rękę. Gdzie się przychodzi do pracy na 5.00a kończy 19.00

  • 239

   2 września 2021 18:35

   W prosiaczku to samo, dla

   W prosiaczku to samo, dla pocieszenia!! Albo jeszcze gorzej, 

 4. czytelniczka

  2 września 2021 20:28

  Spoko, Ukraińcy będą pracować

  Spoko, Ukraińcy będą pracować nawet za 2100

  • Anonim

   3 września 2021 09:57

   oj nie będą, nie będą

   oj nie będą, nie będą

   • czytelniczka

    3 września 2021 11:03

    No to zatrudnią Afgańczyków.

    No to zatrudnią Afgańczyków.

 5. Były pracownik

  3 września 2021 15:15

  Taka potężna firma a za

  Taka potężna firma a za soboty pracujące nie płaci xd tylko daje domówki których ludzie nie chcą i nie potrzebuja.Tyle imprez i zawodów sponsorują a na  pracownikach oszczędzają .

 6. Xxx

  3 września 2021 15:42

  Panie dyrektorze może warto

  Panie dyrektorze może warto by zainteresować się przewoźnikiem który nie ma tyle floty co tras nabiera i przerzuca z dużego na małe samochody  warto się temu przyjrzeć tak mi się wydaje .

 7. Dżejsika z Polnej

  4 września 2021 14:03

  Panie dyrektorze kochany, jak

  Panie dyrektorze kochany, jak my się odwdzięczymy panu za tę dobroć. Tyle pan dla nas robi. To wprost niebywałe. Wszystko z myślą o pracownikach. 

 8. Podlaska

  5 września 2021 22:35

  Wszystko fajnie rozbudowa

  Wszystko fajnie rozbudowa ,inwestycje ,ale gdzie tu jest zadowolony zwykły pracownik który tą całą ciężką robotę robi i na tych wszystkich bogaczy zasówa. Gdzie praca po 8 godz. Gdzie nadgodziny ,przede wszystkim gdzie godziwe zarobki 2300 czy 2050 to jest śmiech za ciężka fizyczna pracę. Nie ma szacunku dla pracownika . Krótka piłka jak to mówią jak się nie podoba to za bramę na twoje miejsce 50 czeka. Kto tu zawinił, kto mi odpowie że tak się dzieje . Choć bym pracował po 12godzin dziennie to niczego i tak bym się niedorobil może garba jedynie.  Nie domu czy mieszkania ani nowego samochodu , wycieczek zagranicznych  ,zazdroszczę wam bogacze też chciałbym tak żyć jak wy chociaż  jeden miesiąc.  I niech mi nikt nie pisze że trzeba było się uczyć ,bo nie każdy mógł.  Trzeba było szybko zawodowkę skończyć i iść do pracy bo bieda była w rodzinie ,i nie stać by mnie było na studia . A po za tym w tym kraju nie trzeba być wykształconym, tu trzeba mieć znajomości lub z pochodzenia być starym komuchem.do dziś oni żądzą.

  • Były pracownik

   6 września 2021 19:41

   Racja im więcej godzin

   Racja im więcej godzin przepracujesz tym mniejsza wypłata (nie opłaca się nawet jak człowiek ma chęci zostać po godzinach) , lepiej 8 i do domu.. 

   • cichy ja

    19 listopada 2021 16:37

    cóż gzeli z lidzi nie

    cóż gzeli z lidzi nie wyplenisz, nawet roundup tego nie ruszy !!! to jest we  krwi tz. syndrom  sztokholmski.

  • manolo

   1 listopada 2022 23:12

   o  panie.   Strach  i  trwoga

   o  panie.   Strach  i  trwoga.  

 9. cichy ja

  19 listopada 2021 16:29

  a klika gzelowska została. W

  a klika gzelowska została. W KUPIE SIŁA 

 10. cverwrtw

  19 listopada 2021 16:39

  syndrom sztokholmski

  syndrom sztokholmski

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama