Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kiepska wiadomość dla kierowców. Przedłuży się przebudowa drogi między Świeciem a Chełmnem

Modernizacja drogi nr 91 między Świeciem a Chełmnem potrwa dłużej niż planowano. Dla kierowców, którzy już teraz narzekają na tworzące się korki, przez które czas podróży trwa czasami kilkadziesiąt minut, oznacza to wydłużenie utrudnień w ruchu o parę miesięcy.

Udostępnij
remont-drogi-91-2

Umowę na przebudowę tego odcinka trasy krajowej nr 91 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy podpisała w maju 2022 r.

Przetarg wygrało konsorcjum Kobylarnia - Mirbud. Inwestycja ma kosztować 67,4 mln zł.

Prace obejmują 6,5-kilometrowy fragment drogi od skrzyżowania z ulicą Chełmińską w Świeciu do okolic skrzyżowania z trasą wojewódzką nr 550 w Grubnie koło Chełmna.

Reklama
Reklama

- Przebudowa nie obejmuje mostu na Wiśle, którego remont odbędzie się w ramach innego zadania - wyjaśnia Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace obejmują przebudowę i skanalizowanie skrzyżowań, wykonanie skrzyżowania typu małe rondo, poszerzenie i wzmocnienie drogi krajowej, wykonanie ciągów pieszych i rowerowych.

Pojawi się też dodatkowy pas ruchu do wyprzedzania.

Reklama
Reklama

Po oczyszczeniu skarp i usunięcia zarośli, faktyczne prace remontowe w okolicach Świecia zaczęły się we wrześniu 2022 r. Miały zakończyć się w trzecim kwartale 2023 r., czyli najpóźniej do końca września. Wiadomo już, że tak się nie stanie.

- Z uwagi na konieczność rozwiązania problemów dotyczących podłoża gruntowego, wymagane stało się wprowadzenia korekt pierwotnie przyjętych rozwiązań technologicznych - argumentuje Julian Drob. - Rozbudowa odbywa się w istniejącym pasie drogowym, stąd ruch jest miejscami prowadzony wahadłowo na zasadach czasowych zmian jego organizacji.

Utrudnienia, o których wspomina rzecznik, wpłyną na przesunięcie terminu zakończenia prac. Nie stanie się to do końca września tego roku.

Reklama
Reklama

Jak podaje bydgoski oddział GDDKiA, nastąpi to w czwartym kwartale 2023 r., czyli do końca grudnia.

Pozostaje mieć nadzieję, że utrudnienia znikną do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, chociaż wcale nie jest to przesądzone.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (29)

  1. EmBe

    9 marca 2023 10:46

    Wiadomość jest okropna…

    Wiadomość jest okropna… czekanie na wahadłach i badzo długie czasy na automatycznych światłach po godz 16 i w weekendy to koszmar. Dlaczego nie wyegzekwowano aby ludzie tam pracowali nieustannie na np. 2 zmianach. przeprawa wydłuża się o 40 minut w najlepszym wypadku… Rozumiem konieczność korekt – na niespodzianki -wykonawca ma tu niewielki wpływ, ale liczba pracowników i reorganizacja ich pracy  już ogromny, tylko to musiałby onwesor wymagać. Zła wiadomość…

    • serio?

      9 marca 2023 10:55

      Takie rzeczy, o których

      Takie rzeczy, o których mówisz to są często wykonywane w zachodniej Europie, a na pewno np. w Japonii czy Chinach. W Polsce możesz pomarzyć o czymś więcej niż praca max. od 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku. Są badania, które mówią jakie to są ogromne oszczędności dla całego społeczeństwa i budżetu państwa, gdy takie remonty robi się jak najszybciej – nawet nocami czy w weekendy (nawet jak za nadgodziny są płacone wyższe stawki) – czas, paliwo, etc. – polecam sprawdzić w necie te badania. Mądre kraje, o których wspomniałem, to rozumieją. Kraje takie jak Polska, które mają ogólnie w doopie publiczne pieniądze, mają również gdzieś swoich obywateli.

  2. LOL

    9 marca 2023 10:47

    No kto by się spodziewał!

    No kto by się spodziewał!

    • Niedowierzanie

      9 marca 2023 12:51

      A to ci niespodzianka 😉

      A to ci niespodzianka 😉

  3. Nauczycielka

    9 marca 2023 11:32

    Teraz jeździ się pięknie z

    Teraz jeździ się pięknie z mostu można patrzeć i patrzeć na Wisle , jest super fajnie może ludzie przestaną się spieszyć !!!!!!!!!!!!!

  4. j

    9 marca 2023 13:07

    Ciekawe, czy projektanci

    Ciekawe, czy projektanci mostu przewidzieli takie statyczne i długotrwałe obiążenie jak ma to teraz miejsce… zaraz się okaże, że po skończeniu jednej roboty zacznie się kolejna…

    • King Kong

      9 marca 2023 13:18

      I o to chodzi robota musi sie

      I o to chodzi robota musi sie krecic.Najlepiej most zburzyć!

  5. Widz

    9 marca 2023 13:34

    Nic dziwnego .Wszystko za

    Nic dziwnego .Wszystko za Wisłą jest dziwne i zjebane hehe wystarczy spojżeć na Chełmno .Dziwni ludzie i dziwne prace a tylko pare km od Świecia a jest inny świat 

    • No no

      9 marca 2023 13:52

      No i się odezwał w małym

      No i się odezwał w małym zaplutym swieciaku syndrom gorszego sortu.pozdrowienia dla normalnych mieszkancw swiecia.ps.problemu akurat są po świeckiej stronie niestabilny nasyp bliżej przechowa 

      • Marek 63

        9 marca 2023 15:03

        Wy tam w tym Chełmnie

        Wy tam w tym Chełmnie pognajcie tych swoich włodarzy, te ulice Wodne itd. Tragedia, rozgrzebać i zostawić na miesiące, dziura na dziurze i spokojnie mamy czas. O tej ślizgawicy po opadach nie wspomnę 

        • Kaczka

          9 marca 2023 15:05

          Jakie miasto takie ulice .A

          Jakie miasto takie ulice .A ludzie tam są z innej planety

    • Nony

      9 marca 2023 21:57

      U was śmierdzi i miasto

      U was śmierdzi i miasto kojarzące się z czubkami

    • Robolchelmno

      10 marca 2023 14:21

      Powiedział śmierdzący robol z

      Powiedział śmierdzący robol z mondi na 3 zmianach, pisowiec, katolik, co nie potrafi ortografii!!! Polecam zakup słownika. Chełmno miasto zabytków perełka polski!!!

    • Dalekowidz

      10 marca 2023 15:58

      Co to za widz, który jest

      Co to za widz, który jest ślepy. Jak dotychczas najdłużej stałem po świeckiej stronie Wisły. 

  6. Pan

    9 marca 2023 13:52

    Kaczki do lotu 3..2..1..

    Kaczki do lotu 3..2..1.. start i nie będziecie stać w korkach.

  7. Obywatel

    9 marca 2023 14:03

    Do Widzą. Podejrzewam że

    Do Widzą. Podejrzewam że Twoje korzenie nie pochodzą z Pomorza. Może jesteś przesiedleńcem z lat pięćdziesiątych lub przyjechałeś do pracy w ZCiP skądś z Polski. W Chełmnie mieszkają ludzie od pokoleń. Pojedź latem po południu do tego pięknego miasta to zobaczysz pełne kawiarenki i restauracje, wycieczki turystów. Czuję się jak w Toruniu lub Krakowie. Apropos popraw polszczyznę. 

    • Marek 63

      9 marca 2023 15:05

      Chełmno że swoją

      Chełmno że swoją średniowieczną zabudową powinno to wykorzystać, a wydaje się, że jest tak średnio. 

      • Mnich

        9 marca 2023 15:07

        Taaaa tylko się przejsc i

        Taaaa tylko się przejsc i popatrzeć na sklepy itp  tam czas sie zatrzymał pare lat do tylu I to ładnych pare lat niiiiii niiiiii

  8. Maniek

    9 marca 2023 14:58

    Czyli nie można było odrazu

    Czyli nie można było odrazu wdrożyć odpowiednich rozwiązań technologicznych, zbadać gruntu itd. Brawo inżyniery.

  9. Wacław

    9 marca 2023 15:14

    Lepiej by tam ten trzeci kran

    Lepiej by tam ten trzeci kran od tej rzęsy im  zlikwidowali 

  10. Oj wy

    9 marca 2023 19:04

    Oj wy co przybyliście do

    Oj wy co przybyliście do Świecia z drewnianymi walizami wiecie o Świeciu i Chełmnie. Oba te miasta od wieków wiązały się małżeńsko między sobą.

  11. Johan

    9 marca 2023 19:09

    Nie obwiniajcie za wszystko

    Nie obwiniajcie za wszystko Chełminiaków,przecież oni są tak samo jak my z Prus Zachodnich a nawet są lepsi bo wydali największego wszech czasów generała wojsk pancernych   Guderiana  o którym zapomniano,a przecież to nasz ziomal

    • XXXXXXXXX

      9 marca 2023 20:47

      Te Historyk Prusy Zachodnie?

      Te Historyk Prusy Zachodnie? west preussen ? ciulu PRUSY KRÓLEWSKIE I PRUSY KSIĄŻENCE

      • Johan

        10 marca 2023 04:07

        Te  Docent zgadzam się z Tobą

        Te  Docent zgadzam się z Tobą tylko ,że ty mylisz czasy Krzyżackie,albo też czasy potopu szweckiego,a ja nawiązałem chyba wyraźnie do czasów gen.Von Guderiana i wtedy to były West i Ost Preussen

  12. Filip

    9 marca 2023 19:30

    Skończą ten remont w 2024

    Skończą ten remont w 2024 roku, a potem remont mostu i kolejne lata korków. Coś pięknego.

  13. Cbc

    9 marca 2023 19:39

    Hahahahahahaha!!!!!!!

    Hahahahahahaha!!!!!!!

  14. Świeciak

    9 marca 2023 21:52

    Tylko czemu od zeszłego roku

    Tylko czemu od zeszłego roku jak przejęli plac budowy to tam się g..dzieje,zryli jedną stronę  jezdni wprowadzili ruch wahadłowy ze z..nym ustawieniem świateł i tyle ich widzieli.Dopiero teraz coś się zaczyna dziać.A mistrzostwem świata jest jeszcze okresowy trzeźwy poranek na tym burdelu organizowany przez Policjantów nie wiem czy z Chełmna czy Świecia ale to są jakieś totalne jaja

  15. Ms

    11 marca 2023 12:02

    Trudno zrozumieć argumentację

    Trudno zrozumieć argumentację drogowców. Wszyscy wiedzą, że grunt na tym odcinku jest nie stabilny od lat , a tu odkrycie , a gdzie specyfikacja przetargu , gdzie badania geologiczne, a teraz jeszcze pewnie będą aneksy na kwotę końcową paranoja jakąś. A rozgrzebanie na takiej długości drogi to totalny brak organizacji u wykonawcy. Na zamkiętym skrzyżowani na wysokości jednostki wojskowej  ilość pracowników poraża  kręci się dwóch  i tyle. Smutne to .

  16. N

    11 marca 2023 23:53

    Nawet się nie zdziwię jak

    Nawet się nie zdziwię jak będą takie jaja jak z budową S5-tki XD. A remont mostu to dopiero będzie patologia…