Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kierowca samochodu potrącił mężczyznę na hulajnodze jadącego chodnikiem przy ulicy Wojska Polskiego

Wysokim mandatem i punktami karnymi został ukarany kierowca audi, który potrącił w poniedziałek rano w Świeciu mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną. 

Udostępnij
hulajnoga

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 6.40 na ul. Wojska Polskiego, niedaleko przedszkola w Przechowie.

Kierowca audi A6, jadący w kierunku Gdańska, skręcił w prawo na posesję i potrącił 31-latka, który przejeżdżał chodnikiem hulajnogą elektryczną.

- Kierowca samochodu powinien ustąpić pierwszeństwa. Przypominam, że hulajnoga ma prawo poruszać się po chodniku, jeśli w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej lub wyznaczonego pasa ruchu dla rowerów - zaznacza podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Nie zmienia tego fakt, że po drugiej stronie ulicy Wojska Polskiego taka ścieżka się znajduje.

Kierujący audi 39-latek został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 6 punktami karnymi.

Mężczyzna jadący hulajnogą nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Sprawca kolizji i poszkodowany są mieszkańcami Świecia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Cała trasa jest ze ścieżką

Cała trasa jest ze ścieżką rowerowa a hulajnogami i tak jak święte krowy po hodniku po drugiej stronie a co tam bo mogą 

Kierowca nie potrącił

Kierowca nie potrącił jadącego na hulajnodze a gość na hulajnodze uderzył w auto które wiechało na chodnik. Gość na hulajnodze pędził tak że nawet jak zaczoł hamować to praktycznie nie zwolnił i z pełnym impetem uderzył w auto, stałałem na ścieżce rowerowej czekając na autobus dokładnie na przeciwko. Z całej sytuacji i artykułu jednego nie rozumiem: 

„- Kierowca samochodu powinien ustąpić pierwszeństwa. Przypominam, że hulajnoga ma prawo poruszać się po chodniku, jeśli w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej lub wyznaczonego pasa ruchu dla rowerów – zaznacza podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.Nie zmienia tego fakt, że po drugiej stronie ulicy Wojska Polskiego taka ścieżka się znajduje.”

Czyli mimo że jest ścieżka można popierdalać chodnikiem ?

Gdyby użytkownik hulajnogi

Gdyby użytkownik hulajnogi jechał zgodnie z przepisami, czyli w przypadku gdy jedzie chodnikiem to powinien poruszac się z prędkością zbliżona do idącej osoby to by wyhamował i do kolizji by nie doszło. znajomy był świadkiem zdarzenia i wspominał, że użytkownik hulajnogi uderzył z całym impetem, bo nie był w stanie wyhamować ze zbyt wielkiej prędkości. 

Tak ogólnie to szlag mnie

Tak ogólnie to szlag mnie trafia, gdy widzę elektryczne hulajnogi. Przecież sama nazwa wskazuje rodzaj napędu i przeznaczone były do kształtowania utrzymania równowagi przez dzieci. Cały czas robione jest wszystko by odzwyczaić nas od kultury fizycznej. Moda na elektryczne hulajnogi tak jak na kłady odbije się nam czkawką, dołożę do tego smarfonowców. Postęp techniczny jak najbardziej na tak, ale z głową, rozsądkiem, umiarem, rozwagą. Sami widzimy na przykładzie tego zdarzenia, jak zgubna potrafi być bezmyślność. Często widuję hulajnogowca w czrnym kasku, który za nic ma przepisy ruchu drogowego i jak tara śmiga przez przejścia dla pieszych i skrzyżowania-może ta historia ostudzi jego wyniosłe EGO.

Reklama

Mam nadzieję iż kierowca audi

Mam nadzieję iż kierowca audi nie przyjął mandatu? Sprawa do sądu i wyjdzie taniej a jak miał kamerkę to jest wygrany, mówię o przedmówcy który widział zdarzenie.

Przepis mówi jak jedzie

Przepis mówi jak jedzie hulajnoga po chodniku musi mniec taka prędkość jak ludzie tam chodzący w żadnym wypadku bym nie przyjął mandatu sprawa do sądu razem z policja sprawa dla reportera każą kierowcę za to że hulajnoga jechała tam gdIe niema. 

Ile komentatorów tyle różnych

Ile komentatorów tyle różnych zdań, opini. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek, bez względu czy jest się koerowcą samochodu czy pieszym. Zapomieć, że jest się panem szlachcicem i wszyscy z drogi. Bo ty mój szlachcicu też możesz dużo stracić. I to apel do wszystkich urzytkowników powierzchni do poruszania: dróg, chodników itp.

Jechałam hulajnogą pod górę

Jechałam hulajnogą pod górę ul. Kazimierza Wielkiego obok Polomarketu. Tuż Polomarketem z drogi osiedlowej wyskoczyła blondyna w samochodzie, który gdybym się odrazu nie zatrzymała się zmiutł by mnie. Blondyna pojechała dalej nieświadoma jakim zagrożeniem jest dla otoczenia. 

Reklama

Interesuje mnie,czy jadąc

Interesuje mnie,czy jadąc samochodem mogę jechać chodnikiem mimo,że obok jest jezdnia? Tak to odebrałem,a tak przy okazji to proponowałbym przyjrzeć się rowerzystom,bo ci jeżdżą jak chcą.Sciezka rowerowa obok,a oni jezdnia śmigają i jeszcze palcem grożą.

Proszę o spokój na sali

Proszę o spokój na sali sądowej !!

Kolego ktory stałeś na przystanku dlaczego nie powiedziałeś policji skoro twierdzisz że było inaczej? Jestem zmuszona nałożyć na Ciebie karę grzywny w wysokości 500 polskich złotych!!

A pana co hulajnogą jechał po

A pana co hulajnogą jechał po chodniku zamiast po przeznaczonej do tego ścieżce ktoś mandatem ukarał, przecież te hulajnogi potrafią jechać prawie z taką samą prędkością jak samochód w mieście. 

Wy pajace, czy nie macie nic

Wy pajace, czy nie macie nic do roboty tylko każde zdarzenia idiotycznie komentować???????????

Reklama

co wy ludzie piszecie słyszą

co wy ludzie piszecie słyszą hulajnoga i zaraz piszą głupoty. Że to wina hulajnogi . Kierowca samochodem ma obowiązek się rozejrzeć  a nie jechać bez patrzenia .a jak by tak zamiast tego Pana szło np sobie dziecko do szkoły i by zostało potrącone?? Bo Pan kierujący samochodem się nie rozejrzał. Jeden  pisze a byłem widziałem, i się przeglądałem. widziałeś trzeba było podejść a nie głupio  teraz komentować.  ludzie tam trwa budowa itd sytuacji mogło być od groma. Nie było was tam nie komentujcie bo się tego czytać nie da. Od ustalania winy jest Policja i to oni znają wszystkie przepisy a nie wy.

Policja powinna stanąć przy

Policja powinna stanąć przy rondach w Przechowie i ładować mandaty rowerzystom  oraz wszystkim na hulajnodze tym co zamiast przechodzić przez pasy to mają gdzieś i przejeżdżają. A na to wszystko i tak kierowca samochodu zostanie udupiony bo powinien mieć oczy z tyłu z przodu w zderzakach i w lusterkach a święte krowy będą dalej jeździć i chodzić jak chcą. 

Hulajnogowiec nie odniósł

Hulajnogowiec nie odniósł żadnych obrażeń? Szkoda qrwa, szkoda. 

Wydajemy pieniądze na takie

Wydajemy pieniądze na takie chodniki,trasy rowerowe a on jedzie drugą stroną ,mandatu nie dostał? 

Prawda może czas by zrobić

Prawda może czas by zrobić kontrolę co do użytkowników rowerowych. Chyba nie po to była kasa wydawana na budowę drogi rowerowej by jeździli jak popadnie. O zachowaniu na przejściach to brak słów. Jedna akcja nieoznakowanym radiowozem i może wtedy utemperuje to łamanie przepisów . Cóż ale policja o porannych godzinach w Świeciu to raczej gdzieś w krzakach odpoczywa.

hulajnoga ma prawo jechać po

hulajnoga ma prawo jechać po chodniku jeżeli w pobliżu nie ma ścieżki rowerowej.. Nie zmienia tego fakt, że po drugiej stronie ulicy Wojska Polskiego taka ścieżka się znajduje. wielkie „XD” to co to znaczy w pobliżu? po drugiej stronie ulicy to już nie jest w pobliżu? Czyli rowery mogą jeżdzić jedną i drugą stroną Przechowa gdyż chodnik np obok przedszkola nie jest w pobliżu ścieżki rowerowej. Na miejscu kierwowcy Audi poszedłbym z tym do sądu żeby tam udowodnili, że ścieżka rowerowa będąca 5 m dalej jest w pobliżu czy baaardzo w odległym miejscu

Brawo rowerzyści. j*** te

Brawo rowerzyści. Jebać te cioty w gruchotach za kilka tyś. 

A może komentujcie na FB co?

A może komentujcie na FB co? Zeby można było zobaczyć wasze mordy i waszych bombelków? 

Jeszcze powinien dostać w

Jeszcze powinien dostać w pier… tym złomem przez plery, jeszcze trochę i będą latawcami latać nad miastem na zakupy do stonki.

Chorzy ludzie co wy piszecie

Chorzy ludzie co wy piszecie potrącił???? krętacze, hulajnogą wjechał w Audi, przestańcie pisać kłamstwa, trzeba z wami za te fałszerstwa porządek zrobić, nie pierwszy raz ludzi oklamujecie,

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo