Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kierowca samochodu potrącił mężczyznę na hulajnodze jadącego chodnikiem przy ulicy Wojska Polskiego

Wysokim mandatem i punktami karnymi został ukarany kierowca audi, który potrącił w poniedziałek rano w Świeciu mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną. 

Udostępnij
hulajnoga

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 6.40 na ul. Wojska Polskiego, niedaleko przedszkola w Przechowie.

Kierowca audi A6, jadący w kierunku Gdańska, skręcił w prawo na posesję i potrącił 31-latka, który przejeżdżał chodnikiem hulajnogą elektryczną.

- Kierowca samochodu powinien ustąpić pierwszeństwa. Przypominam, że hulajnoga ma prawo poruszać się po chodniku, jeśli w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej lub wyznaczonego pasa ruchu dla rowerów - zaznacza podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Nie zmienia tego fakt, że po drugiej stronie ulicy Wojska Polskiego taka ścieżka się znajduje.

Kierujący audi 39-latek został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 6 punktami karnymi.

Mężczyzna jadący hulajnogą nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Sprawca kolizji i poszkodowany są mieszkańcami Świecia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (37)

 1. Akuku

  22 sierpnia 2022 14:00

  Cała trasa jest ze ścieżką

  Cała trasa jest ze ścieżką rowerowa a hulajnogami i tak jak święte krowy po hodniku po drugiej stronie a co tam bo mogą 

 2. Makos

  22 sierpnia 2022 14:22

  Kierowca nie potrącił

  Kierowca nie potrącił jadącego na hulajnodze a gość na hulajnodze uderzył w auto które wiechało na chodnik. Gość na hulajnodze pędził tak że nawet jak zaczoł hamować to praktycznie nie zwolnił i z pełnym impetem uderzył w auto, stałałem na ścieżce rowerowej czekając na autobus dokładnie na przeciwko. Z całej sytuacji i artykułu jednego nie rozumiem: 

  „- Kierowca samochodu powinien ustąpić pierwszeństwa. Przypominam, że hulajnoga ma prawo poruszać się po chodniku, jeśli w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej lub wyznaczonego pasa ruchu dla rowerów – zaznacza podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.Nie zmienia tego fakt, że po drugiej stronie ulicy Wojska Polskiego taka ścieżka się znajduje.”

  Czyli mimo że jest ścieżka można popierdalać chodnikiem ?

  • Anonim

   22 sierpnia 2022 14:40

   A jeśli gość mieszkał

   A jeśli gość mieszkał niedaleko po tej stronie po której jechał? Miał prowadzić tę hulajnogę aż do domu? Może jechał po drugoiej stronie i zjechał na chodnik kawałek przed domem? Znasz szczegóły sprawy?

  • Bil

   22 sierpnia 2022 14:41

   O to juz musisz zapytać

   O to juz musisz zapytać policji 🙂

  • Prawy

   22 sierpnia 2022 15:02

   Jesli skrecasz na chodnik,

   Jesli skrecasz na chodnik, ścieżkę, wg prawa masz obowiazek ustopic wszystkim ktorzy się tam znajdują, niezależnie czy mają prawo tam byc czy nie.  Jesli nie powinno kogos tam byc, to osobna sprawa. Miałem identyczną sytuację ale z rowerem. Tez dostałem mandat.

 3. Czytelnik

  22 sierpnia 2022 14:40

  Gdyby użytkownik hulajnogi

  Gdyby użytkownik hulajnogi jechał zgodnie z przepisami, czyli w przypadku gdy jedzie chodnikiem to powinien poruszac się z prędkością zbliżona do idącej osoby to by wyhamował i do kolizji by nie doszło. znajomy był świadkiem zdarzenia i wspominał, że użytkownik hulajnogi uderzył z całym impetem, bo nie był w stanie wyhamować ze zbyt wielkiej prędkości. 

 4. TRUTEŃ

  22 sierpnia 2022 14:54

  Tak ogólnie to szlag mnie

  Tak ogólnie to szlag mnie trafia, gdy widzę elektryczne hulajnogi. Przecież sama nazwa wskazuje rodzaj napędu i przeznaczone były do kształtowania utrzymania równowagi przez dzieci. Cały czas robione jest wszystko by odzwyczaić nas od kultury fizycznej. Moda na elektryczne hulajnogi tak jak na kłady odbije się nam czkawką, dołożę do tego smarfonowców. Postęp techniczny jak najbardziej na tak, ale z głową, rozsądkiem, umiarem, rozwagą. Sami widzimy na przykładzie tego zdarzenia, jak zgubna potrafi być bezmyślność. Często widuję hulajnogowca w czrnym kasku, który za nic ma przepisy ruchu drogowego i jak tara śmiga przez przejścia dla pieszych i skrzyżowania-może ta historia ostudzi jego wyniosłe EGO.

 5. Gryf

  22 sierpnia 2022 15:06

  Mam nadzieję iż kierowca audi

  Mam nadzieję iż kierowca audi nie przyjął mandatu? Sprawa do sądu i wyjdzie taniej a jak miał kamerkę to jest wygrany, mówię o przedmówcy który widział zdarzenie.

  • Don

   22 sierpnia 2022 15:14

   Tez mi kiedyś taki super

   Tez mi kiedyś taki super doradca jak ty doradzał żebym nie przyjmował mandatu i poszedl do sądu. Ja dostałem od sądu 2,5 raza tyle ile proponował policjant na miejscu , plus koszty postepowania, a rowerzysta  100 za jazdę po chodniku. Sytuacja idemtyczna jak opisana wyzej. Tacy znafffcy prawa jak ty lepiej zeby sie nie odzywali.

 6. Ona

  22 sierpnia 2022 15:25

  Przepis mówi jak jedzie

  Przepis mówi jak jedzie hulajnoga po chodniku musi mniec taka prędkość jak ludzie tam chodzący w żadnym wypadku bym nie przyjął mandatu sprawa do sądu razem z policja sprawa dla reportera każą kierowcę za to że hulajnoga jechała tam gdIe niema. 

  • ...

   22 sierpnia 2022 15:38

   przepisów nie znasz to się

   przepisów nie znasz to się nie odzywaj. Wina kierowcy i po co piszesz głupoty policja chyba wie lepiej kto winny 

   • Szef

    22 sierpnia 2022 17:09

    Ty smierdzielu, winę to masz

    Ty smierdzielu, winę to masz ty , że się odzywasz debilu,nie znasz sytuacji to do nory baklazanie

   • Ona

    22 sierpnia 2022 19:19

    Według przepisów prędkość

    Według przepisów prędkość zbliżona do ludzi chodzących po chodniku i po chodniku jak nie ma ścieżki rowerowej a ścieżka jest po drogiej stronie ulicy. 

 7. Jan

  22 sierpnia 2022 16:02

  Ile komentatorów tyle różnych

  Ile komentatorów tyle różnych zdań, opini. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek, bez względu czy jest się koerowcą samochodu czy pieszym. Zapomieć, że jest się panem szlachcicem i wszyscy z drogi. Bo ty mój szlachcicu też możesz dużo stracić. I to apel do wszystkich urzytkowników powierzchni do poruszania: dróg, chodników itp.

  • Kmicic

   22 sierpnia 2022 16:15

   niestety większość uważa się

   niestety większość uważa się za szlachtę

 8. Ewa 11

  22 sierpnia 2022 16:11

  Jechałam hulajnogą pod górę

  Jechałam hulajnogą pod górę ul. Kazimierza Wielkiego obok Polomarketu. Tuż Polomarketem z drogi osiedlowej wyskoczyła blondyna w samochodzie, który gdybym się odrazu nie zatrzymała się zmiutł by mnie. Blondyna pojechała dalej nieświadoma jakim zagrożeniem jest dla otoczenia. 

  • Ewa 11

   22 sierpnia 2022 16:17

   Nie dopisałam, że jeczałam po

   Nie dopisałam, że jeczałam po ścieżce rowerowej

 9. Ciekawy

  22 sierpnia 2022 16:20

  Interesuje mnie,czy jadąc

  Interesuje mnie,czy jadąc samochodem mogę jechać chodnikiem mimo,że obok jest jezdnia? Tak to odebrałem,a tak przy okazji to proponowałbym przyjrzeć się rowerzystom,bo ci jeżdżą jak chcą.Sciezka rowerowa obok,a oni jezdnia śmigają i jeszcze palcem grożą.

  • Sir

   22 sierpnia 2022 17:10

   Brawa dla ciebie, słuszny

   Brawa dla ciebie, słuszny komentarz

  • Bb

   22 sierpnia 2022 17:30

   No właśnie tym bardziej że po

   No właśnie tym bardziej że po drugiej stronie miał ścieżkę rowerową .Ostatnio idę w Przechowie i baba na rowerze też śmiga po chodniku a po drugiej stronie jest ścieżka i to jest chore

  • Tomzik

   22 sierpnia 2022 18:00

   Wg przytoczonej  tu

   Wg przytoczonej  tu policyjnej logiki możesz, nawet dość szybko, a jeśli jakieś auto skręci z ulicy do posesji a Ty nie wyhamujesz to tamten kierowca dostanie mandat. 

  • Nie jestem sama

   22 sierpnia 2022 22:24

   Tak samo sobie pomyślałam.

   Tak samo sobie pomyślałam. Przecież to głupota. A idźmy dalej tym absurdem…to jakby chodnikiem jechała ciężarówka a z jezdni skręcało małe auto- zostałoby ono zgniecione przez samochód ciężarowy a i tak w nagłówku pisaliby że to małe auto potrąciło kierowce ciężarówki 🙂 

 10. Sędzia Anna Maria Wesołowska

  22 sierpnia 2022 16:29

  Proszę o spokój na sali

  Proszę o spokój na sali sądowej !!

  Kolego ktory stałeś na przystanku dlaczego nie powiedziałeś policji skoro twierdzisz że było inaczej? Jestem zmuszona nałożyć na Ciebie karę grzywny w wysokości 500 polskich złotych!!

 11. Veles

  22 sierpnia 2022 18:29

  A pana co hulajnogą jechał po

  A pana co hulajnogą jechał po chodniku zamiast po przeznaczonej do tego ścieżce ktoś mandatem ukarał, przecież te hulajnogi potrafią jechać prawie z taką samą prędkością jak samochód w mieście. 

 12. Wy

  22 sierpnia 2022 18:56

  Wy pajace, czy nie macie nic

  Wy pajace, czy nie macie nic do roboty tylko każde zdarzenia idiotycznie komentować???????????

 13. Xx

  22 sierpnia 2022 19:18

  co wy ludzie piszecie słyszą

  co wy ludzie piszecie słyszą hulajnoga i zaraz piszą głupoty. Że to wina hulajnogi . Kierowca samochodem ma obowiązek się rozejrzeć  a nie jechać bez patrzenia .a jak by tak zamiast tego Pana szło np sobie dziecko do szkoły i by zostało potrącone?? Bo Pan kierujący samochodem się nie rozejrzał. Jeden  pisze a byłem widziałem, i się przeglądałem. widziałeś trzeba było podejść a nie głupio  teraz komentować.  ludzie tam trwa budowa itd sytuacji mogło być od groma. Nie było was tam nie komentujcie bo się tego czytać nie da. Od ustalania winy jest Policja i to oni znają wszystkie przepisy a nie wy.

  • Do xx

   23 sierpnia 2022 08:49

   g*** widziałeś,ten celp na

   Gówno widziałeś,ten celp na hulajnodze miał winę sądził jak szalony,ty palancie do okulisty idź debilu, jestem tego samego zdania,nie jedzie po ścieżce zwalić go z tej hulajnogi, połamać mu ten szrot i rzucić na ścieżkę gdzie jego miejsce.

 14. Xxx

  22 sierpnia 2022 19:23

  Policja powinna stanąć przy

  Policja powinna stanąć przy rondach w Przechowie i ładować mandaty rowerzystom  oraz wszystkim na hulajnodze tym co zamiast przechodzić przez pasy to mają gdzieś i przejeżdżają. A na to wszystko i tak kierowca samochodu zostanie udupiony bo powinien mieć oczy z tyłu z przodu w zderzakach i w lusterkach a święte krowy będą dalej jeździć i chodzić jak chcą. 

 15. pieszy chodnikowy

  22 sierpnia 2022 19:41

  Hulajnogowiec nie odniósł

  Hulajnogowiec nie odniósł żadnych obrażeń? Szkoda qrwa, szkoda. 

 16. Płacący podatki

  22 sierpnia 2022 20:53

  Wydajemy pieniądze na takie

  Wydajemy pieniądze na takie chodniki,trasy rowerowe a on jedzie drugą stroną ,mandatu nie dostał? 

  • Anonim

   22 sierpnia 2022 23:51

   no w tekście masz napisane,

   no w tekście masz napisane, że w pobliżu nie ma ścieżeki rowerowej XD kilka metrów tzn szerokość jezdni to jest dalej niż w pobliżu hahah. Czyli rowerzyści mogą jeździć jak chcą, bo nawet jak bedzie jeźchał po chodniku mimo, że sciezka rowerowa po drugiej stronie to jest ona w odległym miejscu. Jeżeli złapią was na tym, że bedzie jechać po chodniku zamiast po ściezej rowerowej po drugiej stronie to można się odwołać do tych słów z artykułu.

 17. Tomcio

  22 sierpnia 2022 21:26

  Prawda może czas by zrobić

  Prawda może czas by zrobić kontrolę co do użytkowników rowerowych. Chyba nie po to była kasa wydawana na budowę drogi rowerowej by jeździli jak popadnie. O zachowaniu na przejściach to brak słów. Jedna akcja nieoznakowanym radiowozem i może wtedy utemperuje to łamanie przepisów . Cóż ale policja o porannych godzinach w Świeciu to raczej gdzieś w krzakach odpoczywa.

 18. Anonim

  22 sierpnia 2022 23:35

  hulajnoga ma prawo jechać po

  hulajnoga ma prawo jechać po chodniku jeżeli w pobliżu nie ma ścieżki rowerowej.. Nie zmienia tego fakt, że po drugiej stronie ulicy Wojska Polskiego taka ścieżka się znajduje. wielkie „XD” to co to znaczy w pobliżu? po drugiej stronie ulicy to już nie jest w pobliżu? Czyli rowery mogą jeżdzić jedną i drugą stroną Przechowa gdyż chodnik np obok przedszkola nie jest w pobliżu ścieżki rowerowej. Na miejscu kierwowcy Audi poszedłbym z tym do sądu żeby tam udowodnili, że ścieżka rowerowa będąca 5 m dalej jest w pobliżu czy baaardzo w odległym miejscu

 19. Widziałem

  23 sierpnia 2022 00:08

  Brawo rowerzyści. j*** te

  Brawo rowerzyści. Jebać te cioty w gruchotach za kilka tyś. 

 20. Fffyynyy

  23 sierpnia 2022 00:14

  A może komentujcie na FB co?

  A może komentujcie na FB co? Zeby można było zobaczyć wasze mordy i waszych bombelków? 

 21. Karła mocy

  23 sierpnia 2022 03:41

  Jeszcze powinien dostać w

  Jeszcze powinien dostać w pier… tym złomem przez plery, jeszcze trochę i będą latawcami latać nad miastem na zakupy do stonki.

 22. Do extra świecie

  24 sierpnia 2022 20:36

  Chorzy ludzie co wy piszecie

  Chorzy ludzie co wy piszecie potrącił???? krętacze, hulajnogą wjechał w Audi, przestańcie pisać kłamstwa, trzeba z wami za te fałszerstwa porządek zrobić, nie pierwszy raz ludzi oklamujecie,

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama