Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Potrącił śmiertelnie rowerzystkę i odjechał [nowe informacje]

Policja ustala okoliczności dzisiejszego, tragicznego wypadku w Polskim Konopacie koło Świecia. Zginęła kobieta potrącona przez samochód. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Udostępnij
zdjęcie ilustracyjne /Andrzej Bartniak

Artykuł aktualizowany

Do tego tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 240 w Polskim Konopacie (gmina Świecie) doszło w poniedziałek tuż przed godz. 17.00.

- Według wstępnych ustaleń, kobieta jadąca rowerem została potrącona przez samochód. Mimo podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić czynności życiowych - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

44-letnia kobieta zmarła.

Sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia.

- Policjanci błyskawicznie podjęli działania mające na celu ustalenie kierowcy - podkreśla kom. Tarkowska.

Reklama
Reklama

Jak daje do zrozumienia komisarz, jest sporo danych, które powinny ułatwić odnalezienie winnego śmiertelnego wypadku w Polskim Konopacie.

Aktualizacja
Jak podaje policja, zatrzymano do wyjaśnienia 51-letniego mieszkańca gminy Bukowiec. Policja prowadzi postępowanie pod nadzorem prokuratury.

Nowe informacje na temat wypadku tutaj.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (31)

  1. Fineasz

    8 stycznia 2024 19:17

    Szkoda życia, lecz ciekawe czy Pani miała chociaż Lampkę.

    • Bibi

      8 stycznia 2024 19:22

      Ta Pani miała zawsze kamizelkę i oświetlony rower lepiej się byś człowieku zainteresował sprawca wypadku a nie pisał bzdur

      • Fineasz

        8 stycznia 2024 21:38

        Nie znam pani rowerzystki, zaciekawiło mnie czy posiadała. Nie ukrywam, że stała się tragedia. Widzę, że Tobie zaś podniosło się ciśnienie bez żadnego powodu. Polecam trochę się uspokoić. Pozdrawiam

      • Xxx

        8 stycznia 2024 21:48

        Szkoda kobiety.
        Ale prawda jest taka niesty ze rowerzyści mając ścieki rowerowe jadą obok po szosie i to bez rzadnego oświetlenia… bardzo czesto się z tym spotykam.

        • eS

          8 stycznia 2024 22:23

          Akurat tam nie ma ścieżki

          • Bibi 2

            8 stycznia 2024 23:34

            Rowerzyści po ciemku bez odblasków i oświetlenia są widoczni w ostatnim momencie a nierowca nie zawsze zdąży ominąć a może kobieta zasłabła lub się wystraszyla albo zachwialo ja od podmuch wietru przejezdzajacego auta hmmm .Terazniejsza pogoda też swoje robi . Ciekawe jakie było to auto, bo jak dostawcze to nawet nie poczul że coś zachaczył.
            Szkoda kobiety i wyrazy współczucia dla rodziny .

        • Anonim

          10 stycznia 2024 02:25

          Niestety to prawda.

      • Ktoś

        9 stycznia 2024 17:50

        Od tego jest policja aby się nim zainteresować

      • P

        10 stycznia 2024 20:50

        Kierowca powinien siedzieć jak za zabójstwo. Współczuję..
        Piłeś, nie jedz.. Tak proste słowa

    • typ

      8 stycznia 2024 22:05

      Ej ale jak uciekł? przejeżdżałem tam i auto tam stało i rower byl pod kołami tego suwa

    • Wiktoria

      9 stycznia 2024 09:40

      Zapewniam, że miała. Mało tego,miała nawet kamizelkę odblaskową. Pracowałam z Tą Panią, zawsze jeździła rowerem i zawsze była wyposażona w artykuły odblaskowe.

  2. Beata

    8 stycznia 2024 21:41

    To zenada że pod artykułem o takiej tragedii musisz pisać o polityce. To ta twoja katolicka dobroć? Koszmar

    • Marskość mozgu

      9 stycznia 2024 03:47

      A tu jest żenada że pod tragedia ktoś porusza politykę a ty na kościół najezdzasz. Czym się różnią od przedmówcy id ***tka

      • Beata

        9 stycznia 2024 05:33

        Powątpiewanie w czyjąś katolicką dobroć czy zwyczajne ludzkie odruchy jest atakiem na kościół? Rzeczywiście masz dobry nik – cierpisz na marskość mózgu

  3. Mieszkaniec

    8 stycznia 2024 21:58

    Co wy tu k..wa wypisujecie?!!?!?! Jaka ścieżka rowerowa, po co pytania czy lampkę miała jak jej nie znacie i nie wiecie gdzie stała się tragedia?!?! Dla waszej je.anej ciekawości tam nie ma ścieżki rowerowej, a jakoś z pracy musiała jechac z zawsze ubraną kamizelka i oświetlonym rowerem, a kierowca pijany jak uciekł to sobie sami dopowiedzcie, mogła żyć może gdyby udzielił pierwszej pomocy bo reanimowana była i to dlugo.. darujcie sobie komentarze idioci!!

    • Fafik

      8 stycznia 2024 22:14

      A skąd wiesz że pijany? Drzesz jape nie wiedząc?

      • Anonim

        10 stycznia 2024 19:15

        Pijany pisze w artykule

  4. Anonim

    8 stycznia 2024 22:21

    Kierowca był pijany ,ponieważ byłem na miejscu zdarzenia i policjanci mówili że kierowca pod wpływem alkoholu a jak nie znacie tej pani to się nie wypowiadajcie bo gówno wiecie

    • Fineasz

      8 stycznia 2024 22:35

      A co musze znać aby zapytać czy miała oświetlenie w rowerze? Ogarnij się człowieku albo napij się Meliski

  5. Myszerej

    8 stycznia 2024 22:37

    Ciekawe czy decydenci pomyślą dlaczego przy takiej ruchliwej trasie nie ma nawet utwardzonego pobocza.Gdzie są władze gminy Świecie i Bukowca.To nie pierwsza tragedia w tym miejscu i to nie tylko wina kierowcy. W wielu miejscach ścieżki są budowane przy drogach gdzie
    w ciągu doby przejeżdża kilkadziesiąt pojazdów ale wysoka persona ma tam działkę albo bliską rodzinę

    • Ja

      8 stycznia 2024 22:50

      Do anonima – kierowca uciekł i jeszcze nie wiadomo kto to ale najpierw go sprawdzili alkomatem ? Tak wynika z twojego komentarza.

    • Mieszkanka

      8 stycznia 2024 23:02

      Wielokrotnie były składane pisma i prośby żeby był chociaż chodnik w Polskim Konopacie aż do Drozdowa. Niestety ciągle są ważniejsze sprawy niż bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Niestety musi wydarzyć się tragedia żeby ktoś zauważył jakie to ważne żeby był choćby chodnik. Współczuję rodzinie tragicznie zmarłej ?

    • MAMA

      9 stycznia 2024 15:09

      Moje dziecko idąc na przystanek PKS musiało iść rowem droga powrotna taka sama,ponieważ chodnik kończy się wraz z przystankiem.Nie mamy bezpiecznego dojcia nawet do sklepu.Brak oświetlenia i chodnika przy szosie 240.Pozdtawiamy Pana sołtysa który ma asfalt i oświetlenie przy obu swych budynkach,oraz chodnik.

  6. A/S

    9 stycznia 2024 02:15

    Może kturyś z tych panów C ,J,F

  7. Kierowcazakraty

    9 stycznia 2024 08:29

    Każdy kierowca to potencjalny morderca, tak jak ten ch.uj, co zabił tą kobietę. Powinno się wprowadzić obowiązkowe badanie psychologiczne dla zdających na prawko.

    • Anonim

      9 stycznia 2024 08:33

      A każdy pieszy samobójca, baran jesteś

      • Kocimiętka

        9 stycznia 2024 15:54

        Jestem wstrząśnięty. Ta Pani zawsze miała światła włączone, odblaski, kamizelkę. Zawsze ostrożna, uważna. Przechodząc przez ulicę z rowerem zawsze z niego schodziła.
        Przy drodze wojewódzkiej w stronę Przysierska nie na ścieżki rowerowej!
        Po co to sączyć jad, głupio pisać, w chwili takiej tragedii???

  8. Anonim

    9 stycznia 2024 11:05

    Ludzie trochę kultury dla tych co heytują.
    Jedni i drudzy teraz przeżywają traumę .

  9. Dominikg

    9 stycznia 2024 17:11

    Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

    • Fineasz

      9 stycznia 2024 17:25

      Na podstawie zgłoszeń użytkowników naszego portalu, pragniemy poinformować, że numer +48663152419 jest głównie kojarzony z oszustwami, szczególnie związanych z wypadkami samochodowymi oraz ubezpieczeniami.

  10. Wiola

    11 stycznia 2024 05:44

    To ogromna tragedia i mam tylko cień nadzieji że to co się wydarzyło będzie przestrogą dla tych co lubią sobie chlapnąć i jazda.Jak w jedną sekundę można spierdolić sobie życie.Nie oceniajmy nie lejmy jadu bo to już nikomu nie pomoże.Wyrazy współczucia dla bliskich