Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policja zatrzymała 51-letniego kierowcę podejrzanego o śmiertelne potrącenie rowerzystki

Do aresztu trafił 51-letni kierowca podejrzany o śmiertelne potrącenie rowerzystki i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania przez policję mężczyzna był pijany.

Udostępnij
Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystkę i odjechał / Fot. KPP w Świeciu

Wracamy do sprawy wczorajszego wypadku w Polskim Konopacie (gmina Świecie). Do tego tragicznego zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 240 doszło tuż przed godz. 17.00.

Według wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem 51-latek potrącił rowerzystkę, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia.

44-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Reklama
Reklama

- W toku prowadzonych czynności, policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu świeckiego, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - informuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności w Polskim Konopacie. Śledczy zabezpieczyli ślady oraz sporządzali dokumentację procesową mającą na celu wyjaśnienie przebiegu i okoliczności wypadku.

Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku tutaj.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (48)

  1. Konik

    9 stycznia 2024 11:12

    Pijaki na drogach zabijają komuś żonę,matkę, córkę,siostrę… tylko czapa za umyślne morderstwo.

  2. Ccc

    9 stycznia 2024 11:14

    Powiesić to coś na haku za żebro.

  3. Mis

    9 stycznia 2024 11:21

    Ujawnić dane takiego kogoś

    • Anonim

      9 stycznia 2024 20:24

      Dane gościa do publicznej wiadomości. Paka do końca życia

  4. Anonim

    9 stycznia 2024 11:34

    Pijanych nie powinno być za kierownicą tak i rowerzystów na drogach którzy są zagrożeniem na jezdniach tym bardziej przy -14 stopniach.

    • Ja

      9 stycznia 2024 14:27

      Jak się nazywa sprawca

    • Bożena

      9 stycznia 2024 18:35

      Ta pani wracała z pracy jak każdego dnia tą drogą, po mimo mrozu. Zawsze miała ubraną kamizelkę i oświetlony rower z przodu i z tyłu. Pozdrawiam

  5. echo

    9 stycznia 2024 11:56

    Będzie ułaskawiony jak ci w Warszawie. he,he to tylko w polsce przęstepcy ułaskawiani

    • Jan

      10 stycznia 2024 18:20

      Jeżeli szybko zapisze do POKO, i porze Tfuska,pewnie zostanie uniewinniony,jak ci wszyscy z warszawki, takich mamy sędziów u sądy .

      • Anty pis

        11 stycznia 2024 15:26

        Oczywiscie widac to po zamieszaniu z pisiorami. Oni sa zawsze nie winni

  6. Anonim

    9 stycznia 2024 11:58

    Morderca z premedytacją …

    • Ciotka klotka

      9 stycznia 2024 14:37

      Żal mi rodziny tej dziewczyny i rodziny ,tego mordercy.Tutaj wszyscy się znają,a to przecież sasiednia wioska.

  7. Miś z Kropiwek

    9 stycznia 2024 12:00

    Wina pijaka nie budzi wątpliwości. Ale sądząc po stanie roweru a raczej tylnego koła nie było to uderzenie w tył… Pani musiała wykonać jakiś manewr który przyczynił się do tego wypadku. Jednak podkreślam pijaka nie powinno tam być

    • ?

      9 stycznia 2024 12:25

      Przeciez kobiecie urwalo nogę

      • Antek

        9 stycznia 2024 16:46

        Skąd możesz to wiedzieć byłeś na miejscu??

  8. ***** **

    9 stycznia 2024 12:19

    Pamiętam czasy gdzie alkohol był okolicznością łagodzącą podczas wypadku. Ludzie mieli wypadek otwierali flache i pili licząc na łagodniejszy wyrok.

    • Heh

      9 stycznia 2024 12:21

      Lecz się pajacu

    • Anonim

      11 stycznia 2024 21:49

      Współczucia dla rodziny.

  9. Koniecpoblazaniu

    9 stycznia 2024 13:28

    To są lata pobłażania kierowcom, nie tylko tym pijanym. Każdy jełop może sobie zdac prawko byle jak i prowadzić narzedzie, ktore moze odebrac zycie. Potem 4 lata max odsiedzi i cieszy się wolnościa. Schemat powtarzany wielokrotnie. Polska to nie jest dobry kraj do zycia.

  10. panisko

    9 stycznia 2024 14:00

    No to Pan stracil dopiero co żonę na raka, a teraz pójdzie siedzieć… Nic nie usprawiedliwia picia alkoholu i jezdzenia po pijaku

    • Anonim

      9 stycznia 2024 16:08

      Tak jak piszesz. Przykra sprawa, ale dla pijaństwa nie ma wytłumaczenia.

  11. Mieszkaniec Marianek

    9 stycznia 2024 14:02

    Niech się teraz ten przestępca 51-letni u Dudy schowa w pałacu. Tam teraz jest przechowalnia takich jak on :/ Jazda po alkoholu to przestępstwo.

    • gabcia

      9 stycznia 2024 17:00

      w punkt

    • Elmumdo

      11 stycznia 2024 17:36

      A masz pewność, że jechał po alkoholu?
      Moment zatrzymania jest nie wiadomo jaki.

  12. Ccc

    9 stycznia 2024 14:32

    Jeśli chcesz kogoś zabić w tym kraju, zrób to przy pomocy auta. Wyrok będzie minimalny.

  13. ukulele

    9 stycznia 2024 15:10

    Widać, że tłuki czytać nie potrafią.
    Kwestia kiedy odnaleziono sprawcę wtedy wywody o jeździe o alkoholu.
    Potępiam zarówno ucieczkę jak i jazdę pod wpływem ale również nie toleruję osobników mających się za znafców a są trochę wybrakowani.

    • Mieszkaniec Marianek

      9 stycznia 2024 15:20

      znafców – wszystko jasne

      • Umelek

        11 stycznia 2024 17:27

        Mieszkańcu „Marianek”
        Wystaw głowę zza swych firanek.

  14. Oburzony

    9 stycznia 2024 16:10

    Cóż za krytyka osób kierujących w stanie nietrzeżwym, najlepiej kara śmierci, dożywocie. Hipokryci. Pewnie pretensje, gdzie policja nic nie robią itp. Domyślacie się, że ci pijacy nie żyją w świecie wirtualnym, są waszymi rodzinami, znajomymi. Może razem zróbmy coś z tymi frajerami lekceważącymi prawo, nie mówiąc o zdrowym rozsądku. Jak tam rodzinka pana pijaka kierowcy, pił wyjątkowo, dobry człowiek, dzień dobry mówił, wsiadł za kierownicę wyjątkowo. No i na rozprawie tekst, chciałem badzo przeprosić, nie chciałem. I tak setki razy.

    • Pancio

      10 stycznia 2024 13:46

      Prawda, ile jest takich rodzin, że żona dzieci wiedzą że pijany jeździ mąż i ojciec a słowem nie powiedzą.. „BO on powoli jezdzi, tylko do wioski, tylko do sasiada…”

    • Mieszkaniec Marianek

      10 stycznia 2024 15:07

      w punkt

  15. stop piratom drogowym

    9 stycznia 2024 16:56

    Co za różnica dla tej zabitej Pani: czy kierowca był trzeźwy czy pijany? Jak byłby trzeźwy to może byłby mniej winny? Jest jakaś dziwna tolerancja dla trzeźwych zabójców na drodze. Kogoś taki zabił, ale … był trzeźwy. Surowo powinno się karać i nietrzeźwych i trzeźwych kierowców i trzeźwość nie jest sytuacją łagodzącą zabicie na drodze. Dla wyjaśnienia: jestem absolutnym przeciwnikiem jazdy pod wpływem alkoholu.

    • Kierowca

      9 stycznia 2024 17:31

      Piłeś, nie jedz!!!! Zabił wspaniałą kobietę, zawsze uśmiechniętą.. pojechał kawałek dalej zawrócić i przejeżdżając obok kobiety leżącej przy drodze nawet nie zatrzymał się by udzielić jakiejkolwiek pomocy ani nie wzywając pomocy żadnych służb. Przecież to istny morderca który powinien dostać przynajmniej dożywocie!!!!! Widział co zrobił skoro miał siłę uciekać to był na tyle świadomy..

    • Daro

      10 stycznia 2024 11:09

      „Jak byłby trzeźwy to może byłby mniej winny?”
      Jak by był trzeźwy to jest duże prawdopodobieństwo, że może by jej nie uderzył.
      Niektórzy w ogóle nie kumają jak alkohol wpływa na zmysły kierowcy.

  16. MAC

    9 stycznia 2024 18:04

    Adrian go ułaskawi…

  17. Zdzisiek

    9 stycznia 2024 18:28

    Głupia sprawa kobiecie życia nic nie zwróci. Ale po co karać kogoś kto był pijany, co to zmieni, przecież powinniśmy wybaczać a nie dążyć do surowej kary. Pan sobie wypił kto z was nie wypił i nie jeździł po pijanemu niech pierwszy rzuci kamień. Każdemu się zdarza od czasu do czasu ostro pochlać i jechać. Kobiecie życia nic nie wróci oby ziemia była lekka dla niej. Ale tego Pana bym nie karał,nie jego wina że żyje w kraju gdzie czerpie się na alkoholu ogromne zyski . Uległ pokusie, jak każdy z nas od czasu do czasu

    • Anonim

      9 stycznia 2024 18:52

      Popieram, kobiecie życia nie wróci, ale w akcie miłosierdzia i udręki swojej może sprzedać dom lub mieszkanie i podarować rodzinie w ramach zadośćuczynienia i oczywiście płacić i łożyć na bieżąco na utzrzymanie jej rodziny. W innym wypadku pijaka my będziemy utrzymywać z naszych podatków.

    • Trzeźwy

      9 stycznia 2024 19:03

      Ja moge rzucic tym kamieniem. Prawo jazdy 12 lat nie pije i nie wsiadam po pijaku.

    • Do Zdziśka kretyna

      10 stycznia 2024 00:20

      Ja nigdy po pijaku nie prowadziłem auta, więc gdybym miał teraz pod ręką kamień, to bądź pewien, że wyrżnąłbym cię nim w ten pusty caban.

  18. Kierowca do Zdziska

    9 stycznia 2024 19:08

    Zdzisiek, wez ty się chłopie rozpędź tak dobre 100 metrów i jebnij w coś twardego żeby klepy ci się ułożyły na swoje miejsca, byś się wstydził wgl napisać taki komentarz.. jak możesz mordercę ochlejtusa bronić.. też rzucam tym kamieniem, prawko 14 lat i ani razu nawet nie pomyślałem żeby wsiąść po alkoholu!

  19. Mariola

    9 stycznia 2024 19:40

    Zdzichu ty cpunie… krwtyn nad kretynami ,dotychczas był tu nim Olo ale ty juz jestem gwiazdą tego syfu..

    • Olo

      9 stycznia 2024 20:33

      Posłuchaj analfabeto po pierwsze dla ciebie Pan Olo po drugie cofnij się do gimnazjum powtórz alfabet i wtedy się wypowiedz..

  20. Obywatel

    9 stycznia 2024 21:39

    Wiecie co? Jak patrzę na Wasze komentarze to najzwyczajniej w świecie jest mi przykro… Nie, nikogo nie bronię i nie osądzam, bo nie byłem świadkiem, a i to nie uprawniałoby mnie do oceny tego, co się zdarzyło. Ale to, w jaki sposób piszecie, jak się do siebie odnosicie w komentarzach, czytają lub pewnie będą czytać bliscy zarówno ofiary jak i sprawcy. Dla nich to i tak trauma i niewyobrażalna tragedia…

    • Lejdis

      9 stycznia 2024 21:42

      W samo sedno.
      Popieram.

  21. XyZ

    9 stycznia 2024 23:17

    Kara śmierci lub dożywocie albo do obozu koncentracyjnego z nim!

    • Republikan

      10 stycznia 2024 09:28

      Pietrzak, ty już nawet tu?

  22. Loki.

    10 stycznia 2024 21:19

    Dożywocie takim mordercą. Albo śmierć z śmierć.

  23. Mieszkaniec

    11 stycznia 2024 20:51

    Tak jest bo od kilku pokoleń pijany za kierownicą uznawany jest przez wielu za bohatera. Jedynie pietnowanie i wykluczenie społeczne może zniechecać takich