Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kobieta znajdowała się na przejściu dla pieszych, kiedy potrącił ją samochód

W pobliżu Urzędu Gminy w Warlubiu została potrącona starsza kobieta.

Udostępnij
szpital-karetka

Do potrącenia doszło około godz. 10.00 na ul. Dworcowej w Warlubiu. Przechodzącą przez pasy 70-latkę wjechał renault megane. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy z OSP w Warlubiu. Kobieta była przytomna.

- Po przyjeździe karetki, została zabrana do szpitala – informuje ogn. Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (11)

  1. W Świeciu

    16 lipca 2022 19:45

    W Świeciu też nagminnie są

    W Świeciu też nagminnie są łamane przepisy drogowe na przejściach dla pieszych, część kierowców się zatrzymuje i stają, a więc pieszy myśli że może przejść, a znajduje się idiota ignorujący przepisy i śmiga przed samym nosem przechdzącego.

  2. Niebezpieczeństwo

    16 lipca 2022 20:00

    Przepis dający pieszym

    Przepis dający pieszym pierwszeństwo jest NIEBEZPIECZNY ! Daje pieszym złudne poczucie bezpieczeństwa, tego że mogą bezkarnie bez konsekwencji i myślenia wejść na przejście dla pieszych. Często jest tak że kierowca się zwyczajnie zamyśli, spojrzy w innym kierunku, często jest tak że pieszego zwyczajnie nie widać. Co z tego że pieszy ma pierwszeństwo. Jak zginie to ci zrobi? Pójdzie do św. Piotra i mu powie ,,ale ja miałem pierwszeństwo!” ???

    • Doloris

      17 lipca 2022 09:31

      Dokładnie tak 

      Dokładnie tak 

    • Zobo

      18 lipca 2022 12:01

      Tak jestem tego samego zdania

      Tak jestem tego samego zdania . A ile takich sytuacji jest że idzie para i kobieta się zatrzyma a facet nie ,idzie twardo bo ma pierszeństwo . Przy przejściu powinny być barierki które pieszy musi ominać aby przejść wtedy kierowca by widział ze piszy chce przejść i zatrzymał by się ,albo starsze osoby sotją i rozmawiają przy pasach 

  3. Was

    16 lipca 2022 22:20

    Jestem i pieszym i kierowcą,

    Jestem i pieszym i kierowcą, myślę, że z wchodzeniem pieszych na pasy z marszu jest coś nie tak. Przepisy trochę nie tak powinny wyglądać.

  4. Jakoś

    17 lipca 2022 01:15

    Jakoś w krajach zachodnich te

    Jakoś w krajach zachodnich te same przepisy obowiązują od dawna i działają. Zresztą nasi kierowcy tam również sciśle ich przestrzegają. Kierowca ma być skupiony na bezpiecznym prowadzeniu pojazdu a nie się zamyślać, patrzeć na boki lub gadać przez komórkę!

    • M.

      17 lipca 2022 11:49

      Jestem zarówno pieszym, jak i

      Jestem zarówno pieszym, jak i kierowcą i zgadzam się z tym, co Pan/Pani napisał/a, ale to się tyczy także pieszych. Zarówno kierowcy, jak i piesi często nie przestrzegają tego przepisu. Piesi również często wchodzą na pasy bez rozejrzenia się, rozmawiając przez telefon. Idzie sobie taka osoba chodnikiem i wchodzi na przejście z partyzanta, nawet się przed nim nie zatrzymując. Skąd kierowca ma w takiej sytuacji wiedzieć, czy ta osoba będzie dalej szła prosto, czy też ma zamiar przejść? 

      • Dlatego

        17 lipca 2022 18:13

        Dlatego przed pasami kierowca

        Dlatego przed pasami kierowca ma zachować szczególną ostrożność!

        • Lukas

          17 lipca 2022 18:33

          Rozumiem, że pieszy nie musi

          Rozumiem, że pieszy nie musi zachować szczególnej ostrożności 

        • Leo

          17 lipca 2022 21:46

          A pieszy nie musi chociaż na

          A pieszy nie musi chociaż na sekundę się zatrzymać tylko może sobie wtargnąć na pasy ile jest przypadków, że piesi stoją sobie przy pasach i pogaduchy urządzają a kierowca stoi i nie wie co ma zrobić .Chory przepis .

  5. Pasy

    17 lipca 2022 19:36

    Już to pisałem wielokrotnie.

    Już to pisałem wielokrotnie. Pieszym może być każdy. Również psychicznie chory, więc przepisy dają pieszym większą swobodę. Bycie kierowca to branie na siebie odpowiedzialności za innych uczestników ruchu, przede wszystkim tych nie chronionych. Czyli kierowca musi myśleć za innych żeby nie zrobić im krzywdy, nawet nie ze swojej winy. Jak się nie podoba to nie jeździć. Tyle w temacie. Jeśli chodzi o rowerzystów czy ludzi na skuterach i innych wynalazkach, tutaj jest wiele do zrobienia.