Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kolejne markety w naszym powiecie każą sobie płacić za parkowanie

Najpierw w Nowem, a teraz w Świeciu sieć Polomarket wprowadziła opłaty za korzystanie z parkingów przed swoimi sklepami. Zwolnieni z nich są klienci, ale pod warunkiem, że nie robią zbyt długo zakupów.

Udostępnij
parking-platny-polomarket-czolo

REKLAMA

Pod koniec czerwca pierwszy parkometr pojawił się na parkingu Polomarketu przy ul. Tczewskiej w Nowem. Parę dni temu zamontowano kolejny, tym razem w sklepie tej samej sieci na rogu ul. Paderewskiego i al. Jana Pawła II w Świeciu.

W obydwu miastach cenniki są takie same. Dla klientów Polomarketu pierwsza godzina postoju jest darmowa. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, pobrać bezpłatny bilet z parkometru i włożyć go za przednią szybę samochodu (można też pobrać odpowiednią aplikację na telefon). Za każdą kolejną godzinę trzeba zapłacić 6 zł. Opłata za brak ważnego biletu wynosi 95 zł.

Parking jest płatny przez całą dobę siedem dni w tygodniu, więc opłaty są egzekwowane przez pracownika także w nocy i niedziele, kiedy sklep jest zamknięty.
REKLAMA

Na razie parking Polomarketu przy ul. Paderewskiego jest pierwszym w Świeciu, gdzie ustawiono parkometr.

- Wprowadzenie tego rozwiązania ma na celu zagwarantowanie naszym klientom komfortu zakupów i możliwości korzystania z przeznaczonych dla nich miejsc parkingowych - argumentuje Ilona Rutkowska z biura prasowego Polomarketu. - Często auta były pozostawiane tam na cały dzień lub dłużej, przez co brakowało miejsc postojowych dla naszych klientów.

Firma nie deklaruje jednoznacznie czy podobne praktyki wprowadzi również w innych swoich sklepach w Świeciu (przy ul. Sobieskiego i w Galerii Marianki przy ul. Wojska Polskiego) oraz w Pruszczu.
REKLAMA

- Jeżeli będzie taka konieczność, to w trosce o wygodę naszych klientów rozważymy możliwość zastosowania takiego rozwiązania także w innych lokalizacjach – nie wyklucza Ilona Rutkowska.

Podobne stanowiska zajmują inne duże sieci handlowe, które mają swoje sklepy w powiecie świeckim.

- Stosujemy to rozwiązanie w miejscowościach ze wzmożonym ruchem kołowym oraz tylko w przypadku, gdy istnieje realny problem z parkowaniem sygnalizowany przez naszych klientów – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lid Polska.
REKLAMA

Duże sklepy w naszym województwie coraz częściej zaczynają kasować za stawianie samochodów od osób, które nie są ich klientami. Parkingi marketów zaczęły być wykorzystywane jako miejsca, gdzie można zostawić auto i iść do pracy, albo zaparkować go na całą noc, jeśli znajduje się niedaleko naszego bloku.

Handlowcy wychodzą z prostego założenia – zostawiasz swój samochód na naszym terenie i blokujesz miejsce innym, którzy przyjechali zrobić u nas zakupy, to płać. W Bydgoszczy od sierpnia płatny jest m.in. parking w Centrum Handlowym Focus.

apudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (60)

 1. Klient

  3 października 2020 13:09

  Zbyt mała ilość osób obsługi

  Zbyt mała ilość osób obsługi na sklepie zwłaszcza w Galerii Marianki na mięsnym i przy kasach stoi się w kolejce A tu zatrudniają do obsługi parkingu i jeszcze karzą sobie za to płacić może będę wybierać inny parkiet śmiech

  • Miłosz

   3 października 2020 14:12

   Nie doczytałes regulaminu.

   Nie doczytałes regulaminu. Parking obsługuje firma zewnętrzna Apcoa, z którą zapewne Polomarket podpisał umowę. 

 2. Klient

  3 października 2020 13:19

  Bardzo dobre rozwiązanie. Nie

  Bardzo dobre rozwiązanie. Nie przesadzajcie nikt przez godzinę nie robi zakupów. A parking przy sklepie ma służyć klientom i pracownikom, a nie pracującym w pobliskiej szkole.

 3. KLIENT

  3 października 2020 13:22

  Porównywanie parkingu POLO

  Porównywanie parkingu POLO MARKET przy ul Paderewskiego w Świeciu czy Galerii Marianki na którym co prawda nie wprowadzono jeszcze takiej opłaty z opłatami sklepów wielkopowierzchniowych jak Galeria Focus w Bydgoszczy jest  co najmniej nie na miejscu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę jak bardzo wspomniane parkingi różnią się od siebie. FOCUS – kryty, POLO MARKET – wydzielony fragment dzialki na której znajduje się sklep. Pozostawiając samochód na noc nie zajmujemy miejsca klientom którzy w nocy raczej pozbawieni są możliwości zrobienia zakupów w POLO MARKET. Ponadto przed powstaniem sklepu „GALERIA MARIANKI” samochody na ul. Żwirki i Wigury parkowane były równolegle na ulicy, dzisiaj mieszkańcy bloków pozbawieni są tej możliwości m.in ze względu na istnienie sklepu. Nie wiem jaki wpływ mają na to władze naszego miasta ale mam nadzieję że nie dopuszczą do takiego rozwiązania. Należy też pamiętać że nie wszystkie bloki w Świeciu wyposażone są w parkingi a nie wszyscy mieszkańcy Świecia posiadają domy z garażem czy miejscem parkingowym na własnej posesji. Miasto sprzedało działki na których postawiono sklepy zarabiając na tym miliony, czas teraz zadbać o swoich mieszkańców budując parkingi w bezpośredniej bliskości bloków. 

  • q

   3 października 2020 13:24

   Uderz w stół…

   Uderz w stół…

   • KLIENT

    3 października 2020 13:31

    Nie dotyczy. Wychowałem się

    Nie dotyczy. Wychowałem się tylko w tej okolicy, bywam czasami i wiem ile osób z bloku pozostawia swoje samochody. Mogliby postawić auto na parkingu przy bloku ale niestety brak, a do domu wjechać się nie da. Więc tak uderz w stół….

   • Diki

    3 października 2020 14:00

    No oczywiśćie zanim dostali

    No oczywiśćie zanim dostali zgode na budowe to na kolankach z jęzorem na wieszu sie o nią prosili a teraz jak mają monopol na Polske Północną chcą stawiać już warunki …taki to już Kraj

  • szwagier

   3 października 2020 15:37

   jest to prywatna własność i

   jest to prywatna własność i kij ci do tego kto co robią ze swoją własnością i za ile, typowy janusz

   • Anonim

    4 października 2020 11:22

    I tu się szwagier mylisz.

    I tu się szwagier mylisz.

    Jakby wszystko bezmyślnie poszło w prywatne ręce i miałbyś płacić, to szybko byś zmienił zdanie. W planach rozwoju miasta włodarze mają obowiązek uwzględnić społeczne potrzeby.

    Ale nie wiem czy zrozumiesz, a nawet wątpię. Widzisz tylko własny czubek.

   • Anonim

    6 października 2020 08:59

    Rację ma Anonim. Nie można

    Rację ma Anonim. Nie można zabrać ludziom, sprzedać i czerpać zyski A mieszkańców mieć gdzieś. 

 4. Ivanhoe

  3 października 2020 13:22

  Najdłużej zakupy w

  Najdłużej zakupy w Polomarkecie robili nauczycele z SP6, od niedawna zabiera im to dużo mniej czasu ;)))

  • Ania

   3 października 2020 14:26

   Potwierdzam. W końcu można

   Potwierdzam. W końcu można swobodnie zaparkować samochód. 

 5. Bolo

  3 października 2020 13:22

  Tego jeszcze nie było. Daje

  Tego jeszcze nie było. Daje złodziejo zarabiać a oni mnie okradajo!!!! Tylko Dino.

 6. Huge

  3 października 2020 13:24

  I bardzo dobrze… Widzę tu

  I bardzo dobrze… Widzę tu narzekaczy, ale odwracając sytuację – masz swoje podwórko i bez twojego pozwolenia parkuję na nim sąsiad i to w taki sposób, że na Twoje auto bądź kilka aut nir ma miejsca… Fajnie?? Jeśli ktoś wywalił grube tysiące PLN w parking, żeby klienci mogli swobodnie parkować i korzystać z ich usług to zupełnie zrozumiałe, że chcą pieniędzy za korzystanie z tego parkingu w celach innych niż korzystanie ze świadczonych przez nich usług. 

 7. Anonim

  3 października 2020 13:29

  Juz wiecej tam nie pojade tam

  Juz wiecej tam nie pojade tam na zakupy  bo jeszcze jak zapomnę o wykupienie itp.to jeszcze karę dostane 

  • Antoni

   3 października 2020 14:37

   W takim wypadku wystarczy

   W takim wypadku wystarczy pokazać paragon z zakupów. Na oew o opłata zostanie anulowana.

 8. Daro

  3 października 2020 13:34

  Pytanie do władz miasta. Czy

  Pytanie do władz miasta. Czy czasem zezwalając na budowe dużego sklepu nie ma w dokumentacji budowy  warunku że musi stworzyć przed nim miejsca parkingowe?

  • Tak

   3 października 2020 23:06

   Tak przygłupie dla klienta

   Tak przygłupie dla klienta nie dla patola ze starej mariankowej płyty 

 9. Grek

  3 października 2020 13:36

  Widocznie tak spadły obroty w

  Widocznie tak spadły obroty w tej sieci sklepów że muszą nadrabiać parkingami proponuje bojkotować takie sklepy wtedy oczy otworzą

  • Arek

   3 października 2020 14:05

   A może jest wręcz przeciwnie,

   A może jest wręcz przeciwnie, nie pomyślałeś że klienci rezygnowali z zakupów, bo nie mieli gdzie zaparkować ?

   • Grek

    3 października 2020 14:12

    No fakt nie pomyślałem że tak

    No fakt nie pomyślałem że tak może być …i obroty wtedy wzrosły…Bo sobie na wysokich cenach odbili

   • fiat

    3 października 2020 15:15

    A kiedyż to brakło tam

    A kiedyż to brakło tam miejsca ? Jeszcze się z tym nie spotkałem, naciąganie i tyle…

    • Parking

     3 października 2020 18:37

     Codziennie brakuje miejsca .

     Codziennie brakuje miejsca . wystarczy Rano przyjechać przed 8:00 do sklepu to by Pan zobaczył ze jest spory problem z parkowaniem rozluźnia się dopiero jak szkoła skończy zajęcia . Teraz bynajmniej będzie spokój . A dla klientka myśle ze to nie problem wydrukować bilecik i wlozyc za szybę skoro i tak jest za darmo . Pozdrawiam 

 10. Marco

  3 października 2020 13:56

  Bardzo dobre rozwiązanie.

  Bardzo dobre rozwiązanie. Wielokrotnie zdarzało mi się że chcąc wjechać na zakupy nie miałem gdzie postawić samochodu i rezygnowałem z zakupów. Godzina dla klienta jest wystarczająca. Apeluje o takie samo rozwiązanie przy galerii Marianki.

  • Oko

   3 października 2020 17:07

   Co tu za bzdury opowiadasz

   Co tu za bzdury opowiadasz mieszkam obok i nigdy się nie zdarzyło by brakowało miejsc. Chyba napisał to ktoś z szegostwa polo Ale to wierutna bzduraaaaaaaa…… 

  • Kika

   26 listopada 2020 00:23

   Bardzo dziwne rozwiązanie.  W

   Bardzo dziwne rozwiązanie.  W tym budynku jest tez fryzjer , wizyta trwa dłużej niż godzinę i co do kosztów należy dorzucić 12 a czasem i 18 zł  ? Serio ?

 11. Kazio

  3 października 2020 14:08

  To proponuje jeszcze by Polo

  To proponuje jeszcze by Polo …pobierało opłatę za koszyki parkingowe bo kto im zabroni

  • Miłosz

   3 października 2020 14:15

   Czytaj ze zrozumieniem.

   Czytaj ze zrozumieniem. Parking dla klientów jest darmowy. Zdarzyło mi się kilkukrotnie że nie miałem gdzie zaparkować samochodu. To rozwiązanie jest właśnie dla klientów.

   • On

    3 października 2020 19:38

    Parking jest darmowy jak

    Parking jest darmowy jak zmieścisz się z zakupami w godzinę, ale jak znam swoją mamę jest to misja nie możliwe ona wszystko musi dokładnie obejrzeć więc jako klient będę ponosił dodatkowe opłaty za parking. 

 12. GrzegorzC

  3 października 2020 14:17

  Super pomysł!!! Nareszcie są

  Super pomysł!!! Nareszcie są wolne miejsca i w spokoju można zrobić zakupy. Doddam, że pobrałem na telefon aplikację Apcoa FLOW, która umożliwia pobieranie darmowego biletu bez podchodzenia do parkometru i umieszczania biletu wewnątrz pojazdu. Na parkometrze jest info odnośnie tej aplikacji. W aplikacji wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu. 

 13. Gość

  3 października 2020 14:50

  Bardzo dobry pomysł.

  Bardzo dobry pomysł. Mieszkańcy bloków parkują samochody a klienci nie mają gdzie zaparkować. Czas to zmienić

 14. Stałyklient

  3 października 2020 14:54

  W końcu mogę swobodnie

  W końcu mogę swobodnie zaparkować i zrobić zakupy, a aplikacja działa bardzo dobrze. Świetne rozwiązanie w czasach Covid

 15. Tomcio ze Świecia

  3 października 2020 14:55

  Ci co wypisują że nareszcie

  Ci co wypisują że nareszcie są wolne miejsca to chyba nigdy nie robili zakupów w tych sklepach. Jeszcze nigdy  nie zdarzyło mi się nie zaparkować przed tymi sklepami. Więc Ci co piszą to chyba wynajęci na propagandę. 

  • ..

   3 października 2020 18:24

   Co nie zmienia faktu że jak

   Co nie zmienia faktu że jak są samochody na parkingu to zakłada się że tyle osób jest w sklepie co może odstraszać klientów.

   • Tomcio ze Świecia

    3 października 2020 22:49

    To jak ktoś przyjdzie na

    To jak ktoś przyjdzie na piechotę to nie wejdzie do sklepu, tylko będzie zaiwaniał do następnego. Przesadzasz. 

 16. ***** ***

  3 października 2020 15:05

  Chcieliśta to mata!

  Chcieliśta to mata!

 17. antek

  3 października 2020 15:42

  mi to się podoba, przy sp 6

  mi to się podoba, przy sp 6 zawsze zawalony parking, a w sklepie defakto mniej ludzi niz samochodów na parkingu przez co klienci nie mając miejsca na parkingu mogli jechać do innego marketu. Jest to PRYWATNA własność i właścieciel ze swoją PRYWATNĄ własnością może robić co chce, na miejscu właściciela ustawiłbym tam brame i zamykał godzine po zamknięciu i otwierał godzine przed otwarciem. Dla tych januszy co narzekają, że ktoś wziął się za upilonowanie swojej PRYWATNEJ własności

 18. Nono

  3 października 2020 16:25

  Bardzo dobrze zrobił

  Bardzo dobrze zrobił Polomarket, w naszym markecie klientów przybyło, obroty poszły w górę, nam nie potrzeba płatnego parkingu, bo jest duży i wystarczy dla wszystkich ooo… 

 19. Mieszkaniec

  3 października 2020 16:41

  Tam gdzie jest parkometr to

  Tam gdzie jest parkometr to po prostu nie jadę, strata czasu. Nie miałem tam problemów z parkowaniem. Już widzę w święta te kolejki przy kasach i stres starszych osób czy się wyrobią, 6zł zgroza.

 20. Już była klientka.

  3 października 2020 16:49

  Ciekawe czy najemcy lokali

  Ciekawe czy najemcy lokali usługowych w tym markecie są zadowoleni, zwłaszcza właściciel salonu fryzjerskiego, bo obawiam się, że wizyta u fryzjera trwa dłużej niż godzinę, a nikt nie będzie z mokrą glowa co godzinę wychodził, aby drukować kolejny bilet. Dbałość o klientów, ale tylko swoich reszta niech sobie radzi.

  • Wiesiu

   3 października 2020 17:52

   Proszę się nie martwić.

   Proszę się nie martwić. Najemcy otrzymali karty uprawniające do darmowego postoju, także dla swoich klientów. Tu chodzi o to aby parking był dostępny dla wszystkich klientów. Popieram wprowadzenie systemu.

 21. Taki tam

  3 października 2020 18:16

  Nie martwił bym się PIS

  Nie martwił bym się PIS dodrukuje forsy będzie mamony dużo

 22. Mieszkaniec

  3 października 2020 18:33

  I bardzo dobrze! Popieram!

  I bardzo dobrze! Popieram! Prywatny teren i nie muszą się godzić na to żeby okoliczni mieszkańcy i nauczyciele parkowali tam całe dnie! I guzik ich to obchodzi czy są miejsca dla klientów czy nie! Miasto niech wreszcie zadba o parkingi dla całej reszty w mieście bo do tej pory nad tym nie panują wcale!!! 

  • ...

   3 października 2020 22:18

   Także  popieram  i chociaż 

   Także  popieram  i chociaż  jestem  mieszkanką  bloku  obok  i nie raz  parkowałam jak nie ma miejsca  koło  bloku  albo zimą często  he trudno trzeba gdzie indziej teraz..ale to  prawda parking do południa  zawalony a w polo prawie nikogo

 23. Nick

  3 października 2020 18:35

  A komu wprowadzenie opłat

  A komu wprowadzenie opłat przeszkadza? Napewno nie klientom sklepu! Kto robi tam zakupy dłużej niż 1h?!

 24. Klientka Salonu

  3 października 2020 20:25

  Chcą wykończyć salon

  Chcą wykończyć salon fryzjerski, tam w godzinę jest problem.

 25. Czytelnik

  3 października 2020 21:41

  Ale sobie jaja z nas robia,

  Ale sobie jaja z nas robia, jeszcze troche to za oddychanie trzeba bedzie placic. Porazka

 26. Jankes

  3 października 2020 22:21

  Slusznie parking przed

  Slusznie parking przed sklepem tylko dla klijentow tego sklepu tak jes wszedzie, jesli nie robisz zakupow twuj samochod zostanie odcholowany i zeby go odzyskac zaplacisz kare.

 27. Tomzik

  3 października 2020 23:38

  Jak to ma być dla mojej

  Jak to ma być dla mojej wygody, skoro muszę wysiąść z auta, bujnąć się do parkomatu i wracać do fury położyć bilecik za szybą. Nie wiedziałem, że to wygodne… 

  Co do apki – większość starszych osób będzie miało z tym problem, a poza tym nie widzę powodu dzielić się moim nr rejestracyjnym z autorami tej apki i pewnie przy okazji Google czy apple też… 

  • Marek 63

   4 października 2020 14:22

   Dlaczego miałbyś się dzielić

   Dlaczego miałbyś się dzielić swoim nr rej. pojazdu? 

 28. Danusia

  4 października 2020 00:20

  Wg. Mnie super pomysł.

  Wg. Mnie super pomysł. Skończy się parkowanie busów i samochodów na sprzedaż. Takie praktyki są stosowane w całej Polsce przez inne sieci handlowe.

 29. hm

  4 października 2020 00:23

  A ja mam pytanie jak

  A ja mam pytanie jak wyegzekwować chce prywatna firma zapytanie do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierwoców, bo taki podmiot nie może wystąpić o dane osób wskazując im rejestracje ?

 30. matkaa

  4 października 2020 11:38

  i bardzo dobrze dosc juz

  i bardzo dobrze dosc juz wiesniakow co maja blok kolo polo i sobie prywatny parking serwuja.

 31. KAMIKADZE

  4 października 2020 12:48

  Pomysł super,mam swoje

  Pomysł super,mam swoje prpozycje i pytania:

  -kwota 6,00 zł. propnuję 5,00 – jedna moneta, nie trzeba kombinować

  – czas po zamknięciu sklepu – karnet 50,00 zł. na miesiąc

  – niedziela handlowa wyłączenie karnetów

  Problem parkowania pojazdów w Świeciu narasata zastraszająco szybko,budowa parkingów trwa czas jakiś,więc za obopólną zgodą korzystajmy z tego co już mamy. Trzeba płacić,no cóż rządzący państwem nie pozostawiają wyboru,sami doją nas z pieniędzy,samorząd skubią tak jak nas. Sklep chce się utrzymać,pomocy z ul. Nowogrodzkiej w Warszawie nie widać bo ustawa o bezkarności i nowe stołki ważniejsze. Przed nami jeszcze wiele zaskoczenia i póki co tyle naszego co sobie popiszemy i po marudzimy. Na zmiany nie liczmy bo ta dobra się nie podda,a my (może nie wszyscy ) jesteśmy łasi na darmochę…

 32. czytelniczka

  4 października 2020 13:01

  Ludzie, nauczcie się czytać

  Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem albo czytajcie artykuł  3 razy zanim go skomentujecie.

 33. mieszkaniec

  4 października 2020 17:09

  właścieciele fryzjera i

  właścieciele fryzjera i apteki mogą dogadać się z polo w sprawie opłaty

 34. Bogusia

  4 października 2020 17:56

  Wreszcie. Proponuje objąć

  Wreszcie. Proponuje objąć płatnym parkowaniem jeszcze parking przy galerii marianki. W niedziele najlepiej widać kto tam parkuje.

 35. Piotr 1962

  7 października 2020 12:02

  Nie podoba się forma płatnego

  Nie podoba się forma płatnego parkingu  to omijam sklep i nie muszę robić tam zakupów.

 36. olactesklepy

  12 kwietnia 2021 19:50

  Lepiej robić zakupy w

  Lepiej robić zakupy w porządnych sklepach. Czasami lepiej pojechać do normalnego sklepu, zrobić normalne zakupy na cały tydzień, taniej i mniej zachodu. Mają parking i nie nabijają na okradaniu klientów na parkomatach. Praktycznie można powiedzieć, że zrobił się wielki syf z tymi parkomatami, gościu czai się i pilnuje, czasami potrafi podbiec międzyczasie zanim zdąży się podejść do parkomatu i wrócić aby włożyć bilet. Później się zmywa ma za to prowizję, a ludzie muszą się bujać i wyjaśniać, poniżać się podając swoje dane, w jakiejś taniej firmie krzak, alfonsa od parkingów marketowych. Ja po prostu wolę sobie pojechać na normalne zakupy niż robić zakupy w tych chamskich sklepach. Po za tym warzywa i owoce są tysiące razy lepsze w Chacie Polskiej i tam szanują klienta, nie ma złodziejskich układów z firmami krojącymi ludzi na parkomatach. Pomijając fakt, że to co się dzieje pod takimi sklepami to kompletny bałagan i poniżanie klienta. Przecież 45 minut na szybkie zakupy i wypierpapier, to jakaś kpina. Jak ktoś się nie wyrobi w czasie to także ma zaraz niespodziankę. Przy tym trzeba szybko wybrać badziewny towar, nie czytać etykiet, bo należy jeszcze doliczyć co najmniej 20 minut na wystanie w kolejce przed jedną otwartą kasą, bo przyoszczędzili na personelu. Ja już podziękowałem Netto, Lidl i Biedronka. Wolę sobie zrobić raz w tygodniu porządne zakupy i nie bawić się w wyścigi w robieniu zakupów w tych złodziejskich sklepach, z obsługą klienta nawet poniżej hochsztaplerki bazarowej. Niech te swoje złodziejskie praktyki zabierają z powrotem do Niemiec, chociaż wątpię aby tam tak sobie pozwolili poniżać klientów. Takie coś wyjaśnia się miesiąc, zbyt sporo zachodu. Nie ma sensu więcej tam iść na zakupy i marnować czas na tą chamówę. Jako klienci sklepów trzeba mieś także swój honor i dać zarobić tym co szanują swojego klienta, aby takie praktyki jak ma Netto Lidl, Biedronka znikały wraz z tymi badziewnymi sklepami, serwującymi nam śmieci i to po cenach wyższych niż nasze Polskie towary.

 37. Henryk

  2 listopada 2021 22:18

  Jest to kolejny sposób

  Jest to kolejny sposób wyłudzenia pieniędz, bo wpadając do polo po słoik kompotu za  6.99zł. muszę zapłacić złodziejski haracz parkingowy 95zł. Napewno we mnie klienta stracili, bo za 5 mitowe zakupy w pośpiechu przed świątecznym zapomniałem o tych złodziejach, którzy zamiast budować parkingi stawiają parkomaty.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama