Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejne markety w naszym powiecie każą sobie płacić za parkowanie

Najpierw w Nowem, a teraz w Świeciu sieć Polomarket wprowadziła opłaty za korzystanie z parkingów przed swoimi sklepami. Zwolnieni z nich są klienci, ale pod warunkiem, że nie robią zbyt długo zakupów.

Udostępnij
parking-platny-polomarket-czolo

REKLAMA

Pod koniec czerwca pierwszy parkometr pojawił się na parkingu Polomarketu przy ul. Tczewskiej w Nowem. Parę dni temu zamontowano kolejny, tym razem w sklepie tej samej sieci na rogu ul. Paderewskiego i al. Jana Pawła II w Świeciu.

W obydwu miastach cenniki są takie same. Dla klientów Polomarketu pierwsza godzina postoju jest darmowa. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, pobrać bezpłatny bilet z parkometru i włożyć go za przednią szybę samochodu (można też pobrać odpowiednią aplikację na telefon). Za każdą kolejną godzinę trzeba zapłacić 6 zł. Opłata za brak ważnego biletu wynosi 95 zł.

Reklama
Reklama

Parking jest płatny przez całą dobę siedem dni w tygodniu, więc opłaty są egzekwowane przez pracownika także w nocy i niedziele, kiedy sklep jest zamknięty.
REKLAMA

Na razie parking Polomarketu przy ul. Paderewskiego jest pierwszym w Świeciu, gdzie ustawiono parkometr.

- Wprowadzenie tego rozwiązania ma na celu zagwarantowanie naszym klientom komfortu zakupów i możliwości korzystania z przeznaczonych dla nich miejsc parkingowych - argumentuje Ilona Rutkowska z biura prasowego Polomarketu. - Często auta były pozostawiane tam na cały dzień lub dłużej, przez co brakowało miejsc postojowych dla naszych klientów.

Reklama
Reklama

Firma nie deklaruje jednoznacznie czy podobne praktyki wprowadzi również w innych swoich sklepach w Świeciu (przy ul. Sobieskiego i w Galerii Marianki przy ul. Wojska Polskiego) oraz w Pruszczu.
REKLAMA

- Jeżeli będzie taka konieczność, to w trosce o wygodę naszych klientów rozważymy możliwość zastosowania takiego rozwiązania także w innych lokalizacjach – nie wyklucza Ilona Rutkowska.

Podobne stanowiska zajmują inne duże sieci handlowe, które mają swoje sklepy w powiecie świeckim.

Reklama
Reklama

- Stosujemy to rozwiązanie w miejscowościach ze wzmożonym ruchem kołowym oraz tylko w przypadku, gdy istnieje realny problem z parkowaniem sygnalizowany przez naszych klientów – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lid Polska.
REKLAMA

Duże sklepy w naszym województwie coraz częściej zaczynają kasować za stawianie samochodów od osób, które nie są ich klientami. Parkingi marketów zaczęły być wykorzystywane jako miejsca, gdzie można zostawić auto i iść do pracy, albo zaparkować go na całą noc, jeśli znajduje się niedaleko naszego bloku.

Handlowcy wychodzą z prostego założenia – zostawiasz swój samochód na naszym terenie i blokujesz miejsce innym, którzy przyjechali zrobić u nas zakupy, to płać. W Bydgoszczy od sierpnia płatny jest m.in. parking w Centrum Handlowym Focus.

apudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
60 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zbyt mała ilość osób obsługi

Zbyt mała ilość osób obsługi na sklepie zwłaszcza w Galerii Marianki na mięsnym i przy kasach stoi się w kolejce A tu zatrudniają do obsługi parkingu i jeszcze karzą sobie za to płacić może będę wybierać inny parkiet śmiech

Bardzo dobre rozwiązanie. Nie

Bardzo dobre rozwiązanie. Nie przesadzajcie nikt przez godzinę nie robi zakupów. A parking przy sklepie ma służyć klientom i pracownikom, a nie pracującym w pobliskiej szkole.

Porównywanie parkingu POLO

Porównywanie parkingu POLO MARKET przy ul Paderewskiego w Świeciu czy Galerii Marianki na którym co prawda nie wprowadzono jeszcze takiej opłaty z opłatami sklepów wielkopowierzchniowych jak Galeria Focus w Bydgoszczy jest  co najmniej nie na miejscu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę jak bardzo wspomniane parkingi różnią się od siebie. FOCUS – kryty, POLO MARKET – wydzielony fragment dzialki na której znajduje się sklep. Pozostawiając samochód na noc nie zajmujemy miejsca klientom którzy w nocy raczej pozbawieni są możliwości zrobienia zakupów w POLO MARKET. Ponadto przed powstaniem sklepu „GALERIA MARIANKI” samochody na ul. Żwirki i Wigury parkowane były równolegle na ulicy, dzisiaj mieszkańcy bloków pozbawieni są tej możliwości m.in ze względu na istnienie sklepu. Nie wiem jaki wpływ mają na to władze naszego miasta ale mam nadzieję że nie dopuszczą do takiego rozwiązania. Należy też pamiętać że nie wszystkie bloki w Świeciu wyposażone są w parkingi a nie wszyscy mieszkańcy Świecia posiadają domy z garażem czy miejscem parkingowym na własnej posesji. Miasto sprzedało działki na których postawiono sklepy zarabiając na tym miliony, czas teraz zadbać o swoich mieszkańców budując parkingi w bezpośredniej bliskości bloków. 

Najdłużej zakupy w

Najdłużej zakupy w Polomarkecie robili nauczycele z SP6, od niedawna zabiera im to dużo mniej czasu ;)))

Reklama

Tego jeszcze nie było. Daje

Tego jeszcze nie było. Daje złodziejo zarabiać a oni mnie okradajo!!!! Tylko Dino.

I bardzo dobrze… Widzę tu

I bardzo dobrze… Widzę tu narzekaczy, ale odwracając sytuację – masz swoje podwórko i bez twojego pozwolenia parkuję na nim sąsiad i to w taki sposób, że na Twoje auto bądź kilka aut nir ma miejsca… Fajnie?? Jeśli ktoś wywalił grube tysiące PLN w parking, żeby klienci mogli swobodnie parkować i korzystać z ich usług to zupełnie zrozumiałe, że chcą pieniędzy za korzystanie z tego parkingu w celach innych niż korzystanie ze świadczonych przez nich usług. 

Juz wiecej tam nie pojade tam

Juz wiecej tam nie pojade tam na zakupy  bo jeszcze jak zapomnę o wykupienie itp.to jeszcze karę dostane 

Pytanie do władz miasta. Czy

Pytanie do władz miasta. Czy czasem zezwalając na budowe dużego sklepu nie ma w dokumentacji budowy  warunku że musi stworzyć przed nim miejsca parkingowe?

Reklama

Widocznie tak spadły obroty w

Widocznie tak spadły obroty w tej sieci sklepów że muszą nadrabiać parkingami proponuje bojkotować takie sklepy wtedy oczy otworzą

Bardzo dobre rozwiązanie.

Bardzo dobre rozwiązanie. Wielokrotnie zdarzało mi się że chcąc wjechać na zakupy nie miałem gdzie postawić samochodu i rezygnowałem z zakupów. Godzina dla klienta jest wystarczająca. Apeluje o takie samo rozwiązanie przy galerii Marianki.

To proponuje jeszcze by Polo

To proponuje jeszcze by Polo …pobierało opłatę za koszyki parkingowe bo kto im zabroni

Super pomysł!!! Nareszcie są

Super pomysł!!! Nareszcie są wolne miejsca i w spokoju można zrobić zakupy. Doddam, że pobrałem na telefon aplikację Apcoa FLOW, która umożliwia pobieranie darmowego biletu bez podchodzenia do parkometru i umieszczania biletu wewnątrz pojazdu. Na parkometrze jest info odnośnie tej aplikacji. W aplikacji wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu. 

Reklama

Bardzo dobry pomysł.

Bardzo dobry pomysł. Mieszkańcy bloków parkują samochody a klienci nie mają gdzie zaparkować. Czas to zmienić

W końcu mogę swobodnie

W końcu mogę swobodnie zaparkować i zrobić zakupy, a aplikacja działa bardzo dobrze. Świetne rozwiązanie w czasach Covid

Ci co wypisują że nareszcie

Ci co wypisują że nareszcie są wolne miejsca to chyba nigdy nie robili zakupów w tych sklepach. Jeszcze nigdy  nie zdarzyło mi się nie zaparkować przed tymi sklepami. Więc Ci co piszą to chyba wynajęci na propagandę. 

Chcieliśta to mata!

Chcieliśta to mata!

mi to się podoba, przy sp 6

mi to się podoba, przy sp 6 zawsze zawalony parking, a w sklepie defakto mniej ludzi niz samochodów na parkingu przez co klienci nie mając miejsca na parkingu mogli jechać do innego marketu. Jest to PRYWATNA własność i właścieciel ze swoją PRYWATNĄ własnością może robić co chce, na miejscu właściciela ustawiłbym tam brame i zamykał godzine po zamknięciu i otwierał godzine przed otwarciem. Dla tych januszy co narzekają, że ktoś wziął się za upilonowanie swojej PRYWATNEJ własności

Bardzo dobrze zrobił

Bardzo dobrze zrobił Polomarket, w naszym markecie klientów przybyło, obroty poszły w górę, nam nie potrzeba płatnego parkingu, bo jest duży i wystarczy dla wszystkich ooo… 

Tam gdzie jest parkometr to

Tam gdzie jest parkometr to po prostu nie jadę, strata czasu. Nie miałem tam problemów z parkowaniem. Już widzę w święta te kolejki przy kasach i stres starszych osób czy się wyrobią, 6zł zgroza.

Ciekawe czy najemcy lokali

Ciekawe czy najemcy lokali usługowych w tym markecie są zadowoleni, zwłaszcza właściciel salonu fryzjerskiego, bo obawiam się, że wizyta u fryzjera trwa dłużej niż godzinę, a nikt nie będzie z mokrą glowa co godzinę wychodził, aby drukować kolejny bilet. Dbałość o klientów, ale tylko swoich reszta niech sobie radzi.

Nie martwił bym się PIS

Nie martwił bym się PIS dodrukuje forsy będzie mamony dużo

I bardzo dobrze! Popieram!

I bardzo dobrze! Popieram! Prywatny teren i nie muszą się godzić na to żeby okoliczni mieszkańcy i nauczyciele parkowali tam całe dnie! I guzik ich to obchodzi czy są miejsca dla klientów czy nie! Miasto niech wreszcie zadba o parkingi dla całej reszty w mieście bo do tej pory nad tym nie panują wcale!!! 

A komu wprowadzenie opłat

A komu wprowadzenie opłat przeszkadza? Napewno nie klientom sklepu! Kto robi tam zakupy dłużej niż 1h?!

Chcą wykończyć salon

Chcą wykończyć salon fryzjerski, tam w godzinę jest problem.

Ale sobie jaja z nas robia,

Ale sobie jaja z nas robia, jeszcze troche to za oddychanie trzeba bedzie placic. Porazka

Slusznie parking przed

Slusznie parking przed sklepem tylko dla klijentow tego sklepu tak jes wszedzie, jesli nie robisz zakupow twuj samochod zostanie odcholowany i zeby go odzyskac zaplacisz kare.

Jak to ma być dla mojej

Jak to ma być dla mojej wygody, skoro muszę wysiąść z auta, bujnąć się do parkomatu i wracać do fury położyć bilecik za szybą. Nie wiedziałem, że to wygodne… 

Co do apki – większość starszych osób będzie miało z tym problem, a poza tym nie widzę powodu dzielić się moim nr rejestracyjnym z autorami tej apki i pewnie przy okazji Google czy apple też… 

Wg. Mnie super pomysł.

Wg. Mnie super pomysł. Skończy się parkowanie busów i samochodów na sprzedaż. Takie praktyki są stosowane w całej Polsce przez inne sieci handlowe.

A ja mam pytanie jak

A ja mam pytanie jak wyegzekwować chce prywatna firma zapytanie do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierwoców, bo taki podmiot nie może wystąpić o dane osób wskazując im rejestracje ?

i bardzo dobrze dosc juz

i bardzo dobrze dosc juz wiesniakow co maja blok kolo polo i sobie prywatny parking serwuja.

Pomysł super,mam swoje

Pomysł super,mam swoje prpozycje i pytania:

-kwota 6,00 zł. propnuję 5,00 – jedna moneta, nie trzeba kombinować

– czas po zamknięciu sklepu – karnet 50,00 zł. na miesiąc

– niedziela handlowa wyłączenie karnetów

Problem parkowania pojazdów w Świeciu narasata zastraszająco szybko,budowa parkingów trwa czas jakiś,więc za obopólną zgodą korzystajmy z tego co już mamy. Trzeba płacić,no cóż rządzący państwem nie pozostawiają wyboru,sami doją nas z pieniędzy,samorząd skubią tak jak nas. Sklep chce się utrzymać,pomocy z ul. Nowogrodzkiej w Warszawie nie widać bo ustawa o bezkarności i nowe stołki ważniejsze. Przed nami jeszcze wiele zaskoczenia i póki co tyle naszego co sobie popiszemy i po marudzimy. Na zmiany nie liczmy bo ta dobra się nie podda,a my (może nie wszyscy ) jesteśmy łasi na darmochę…

Ludzie, nauczcie się czytać

Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem albo czytajcie artykuł  3 razy zanim go skomentujecie.

właścieciele fryzjera i

właścieciele fryzjera i apteki mogą dogadać się z polo w sprawie opłaty

Wreszcie. Proponuje objąć

Wreszcie. Proponuje objąć płatnym parkowaniem jeszcze parking przy galerii marianki. W niedziele najlepiej widać kto tam parkuje.

Nie podoba się forma płatnego

Nie podoba się forma płatnego parkingu  to omijam sklep i nie muszę robić tam zakupów.

Lepiej robić zakupy w

Lepiej robić zakupy w porządnych sklepach. Czasami lepiej pojechać do normalnego sklepu, zrobić normalne zakupy na cały tydzień, taniej i mniej zachodu. Mają parking i nie nabijają na okradaniu klientów na parkomatach. Praktycznie można powiedzieć, że zrobił się wielki syf z tymi parkomatami, gościu czai się i pilnuje, czasami potrafi podbiec międzyczasie zanim zdąży się podejść do parkomatu i wrócić aby włożyć bilet. Później się zmywa ma za to prowizję, a ludzie muszą się bujać i wyjaśniać, poniżać się podając swoje dane, w jakiejś taniej firmie krzak, alfonsa od parkingów marketowych. Ja po prostu wolę sobie pojechać na normalne zakupy niż robić zakupy w tych chamskich sklepach. Po za tym warzywa i owoce są tysiące razy lepsze w Chacie Polskiej i tam szanują klienta, nie ma złodziejskich układów z firmami krojącymi ludzi na parkomatach. Pomijając fakt, że to co się dzieje pod takimi sklepami to kompletny bałagan i poniżanie klienta. Przecież 45 minut na szybkie zakupy i wypierpapier, to jakaś kpina. Jak ktoś się nie wyrobi w czasie to także ma zaraz niespodziankę. Przy tym trzeba szybko wybrać badziewny towar, nie czytać etykiet, bo należy jeszcze doliczyć co najmniej 20 minut na wystanie w kolejce przed jedną otwartą kasą, bo przyoszczędzili na personelu. Ja już podziękowałem Netto, Lidl i Biedronka. Wolę sobie zrobić raz w tygodniu porządne zakupy i nie bawić się w wyścigi w robieniu zakupów w tych złodziejskich sklepach, z obsługą klienta nawet poniżej hochsztaplerki bazarowej. Niech te swoje złodziejskie praktyki zabierają z powrotem do Niemiec, chociaż wątpię aby tam tak sobie pozwolili poniżać klientów. Takie coś wyjaśnia się miesiąc, zbyt sporo zachodu. Nie ma sensu więcej tam iść na zakupy i marnować czas na tą chamówę. Jako klienci sklepów trzeba mieś także swój honor i dać zarobić tym co szanują swojego klienta, aby takie praktyki jak ma Netto Lidl, Biedronka znikały wraz z tymi badziewnymi sklepami, serwującymi nam śmieci i to po cenach wyższych niż nasze Polskie towary.

Jest to kolejny sposób

Jest to kolejny sposób wyłudzenia pieniędz, bo wpadając do polo po słoik kompotu za  6.99zł. muszę zapłacić złodziejski haracz parkingowy 95zł. Napewno we mnie klienta stracili, bo za 5 mitowe zakupy w pośpiechu przed świątecznym zapomniałem o tych złodziejach, którzy zamiast budować parkingi stawiają parkomaty.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Reklama
Reklama

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Kościół katolicki świętuje dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. W Świeciu największa procesja przeszła ulicami osiedla Marianki.

Styl życia

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Wiadomości

We wtorek w Czaplach poszkodowany został 10-latek. Policja podaje okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo