Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Koncerty w amfiteatrze i w parku oraz piknik rodzinny. Rozpoczyna się Blues na Świecie Festival

Z okazji 13. edycji Blues na Świecie Festival organizatorzy zadbali nie tylko o stronę muzyczną imprezy. Zaplanowano też szereg wydarzeń towarzyszących.

Udostępnij
Na festiwalu wystąpią m.in. Eric Slim Zahl i Kuba Badach / Fot. mat. promocyjne

Pod patronatem Extra Świecie

Festiwal rozpoczną w piątek 25 sierpnia o godz. 19.00 koncerty w parku przy Centrum Kultury (wstęp wolny).

Wystąpią Black Radio, Late Bloom i HooDoo Band & Retro Funk Horns. Zaplanowano też jam session.

Kulminacja wydarzeń nastąpi w sobotę 26 sierpnia. O godz. 16.00 warto wybrać się na bluesowy piknik rodzinny do parku koło Centrum Kultury.

Będą m.in. dmuchany plac zabaw, nauka tańca z instruktorem, gry i zabawy z animatorami, malowanie w plenerze, bańki mydlane, strefa gastronomiczna i koncert Alexander Dolgov Band.

Na stoiskach partnerów czekają nas quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz interaktywne gry i zabawy. Ponadto będzie można zapoznać się z potencjałem inwestycyjnym i gospodarczym naszego regionu.

Astrobaza przy I LO w Świeciu przygotowała na piątek i sobotę od godz. 22.00 do północy specjalny program. Poznamy sprzęt i dowiemy się o gwiazdozbiorach, a ponadto czeka nas pokaz za pomocą teleskopów.

Z kolei stowarzyszenie Wataha zaprasza zmotoryzowanych miłośników bluesa od 25 do 27 sierpnia na bluesowy piknik motocyklowy pod zamkiem w Świeciu.

W sobotę o godz. 19.00 rozpoczną się koncerty w amfiteatrze. Na scenie pojawią się Eric Slim Zahl z Norwegii oraz Kuba Badach i Dżem.

Kto nie zdążył wcześniej kupić biletów w promocyjnej cenie, może to nadal zrobić, tyle że w wyższej cenie. Normalny kosztuje 150 zł, a ulgowy 75 zł.

Bilety kupisz na KupBilecik.pl, Biletyna.pl i stacjonarnie w Centrum Kultury w Świeciu.

Na tym nie koniec sobotnich, muzycznych atrakcji, bo o godz. 23.30 w parku zagrają (wstęp wolny) Boogie Woogie Show & Dance – Boogie Boys 20 lat na scenie feat. John Clifton (USA), Eric Slim Zahl (Norwegia) i Retro Funk Horns.

Organizator: Centrum Kultury w Świeciu
Partnerzy główni: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gmina Świecie, Powiat Świecki
Sponsor strategiczny: Mondi Świecie S.A.
Sponsorzy: Eko-Wisła, Mondi Bags Świecie Sp. z o.o., Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o., Ewikor Sp. z o.o., Zakład Usług Komunalnych w Świeciu, Espack, Halmix.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. taka prawda

  25 sierpnia 2023 21:47

  fajna impreza, szkoda, że festiwalu mocnych brzmień nie robią w amfiteatrze 😉 co by to ludzie zobaczyli na co miasto wyraża zgodę, to całe bydło wyganiają na pole przed zamek… ptaki przepłoszone wracają po tygodniu tego mordodarcia…

  • Rommel

   26 sierpnia 2023 16:31

   Ujawnij się kale

 2. Darek s

  25 sierpnia 2023 21:55

  Zabawni są ci pseudo niby motycyklisci co straszyli posturą otyłego osobnika na Blues świecie…szwejas każdemu by mordę obił a to hamstwo na tanich suszarkach nosi się…takie obleśne i tanie gęby mają i owiewka typu pocisk…doscopolowcy…

 3. Rommel

  26 sierpnia 2023 16:29

  Ujawnij się geju

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama