Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Koniec z błotem. Na ulicy Wedrowskiego w Przysiersku wreszcie pojawi się asfalt

Gmina Bukowiec dostała informację o przyznaniu 50-procentowego wsparcia na modernizację odcinka drogi, położonego wzdłuż zabudowań przy ul. ks. Wedrowskiego w Przysiersku.

Udostępnij
droga-bukowiec_0

Wśród zaplanowanych na ten rok inwestycji w gminie Bukowiec znalazło się kilka, tak oczekiwanych, przedsięwzięć drogowych. Jedno z nich zostanie zrealizowane w Przysiersku.

- W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na modernizację odcinka drogi gminnej, położonego wzdłuż zabudowań przy ul. ks. Wedrowskiego - informuje Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Przed kilkoma dniami dotarła do nas bardzo dobra wiadomość o przyznaniu 50-procentowego dofinansowania - dodaje.

Ulica zyska nie tylko nową asfaltową nawierzchnię z poboczami, ale również odwodnienie. Zostanie też przebudowwana części linii energetycznej, zamontowane oświetlenie i przebudowane skrzyżowanie.

- Nie zwlekamy i ogłosiliśmy już przetarg, w którym planujemy wyłonić wykonawcę inwestycji, której kosztorysowa wartość wynosi ok. 700 tys. zł - podkreśla wójt.

Oprócz tego trwają prace związane z opracowaniem projektów dla następnych tras. To ujęte w wieloletnim programie modernizacji drogi gminne z Polskich Łąk do Gawrońca, we Franciszkowie i dwa odcinki w Tuszynkach.

Ponadto gmina złożyła w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu wniosek na dofinansowanie budowy dróg i ścieżek pieszo-rowerowych o łącznej długości ok. 8,3 km. Rozstrzygnięcie naboru powinno nastąpić w pierwszym półroczu 2022 r.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama