Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Koronawirus. Liczba zakażonych i przypadków śmiertelnych w powiecie świeckim

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, minionej doby w kraju stwierdzono blisko 28,4 tys. zakażeń Covid-19 i 460 przypadków śmiertelnych. To znacznie więcej niż przed tygodniem. Jak wygląda sytuacja epidemiczna w powiecie świeckim?

Udostępnij
144720761_s

REKLAMA

Z danych resortu zdrowia wynika, że tydzień temu zakażeń było 24,2 tys., a więc o ponad 4 tys. mniej niż obecnie. Według dzisiejszych informacji, spośród 460 zgonów, 118 to osoby, które zmarły wyłącznie z powodu Covid-19, a 342 w wyniku chorób współistniejących z koronawirusem.

Reklama
Reklama

Ministerstwo Zdrowia podaje, że w powiecie świeckim w ciągu ostatniej doby przybyło 65 zakażonych. Jedna osoba zmarła bezpośrednio z powodu Covid-19. Na kwarantannie przebywa 1461 osób.

Co może niepokoić, to fakt, że na 264 wykonane testy, aż 76 miało wynik pozytywny.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W ciągu ostatniego tygodnia w powiecie świeckim zmarło 9 osób, z czego 6 wyłącznie na koronawirusa, a 3 w wyniku chorób współistniejących.

Z danych resortu zdrowia wynika, że 23 listopada odnotowano u nas 61 zakażeń, a 22 listopada 32.

W ubiegłym tygodniu swego rodzaju "rekord" w powiecie świeckim padł 17 listopada – 76 zakażeń i 19 listopada – 69.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (24)

  1. Olo

    24 listopada 2021 12:52

    Grupa i przeziębienie też te

    Grupa i przeziębienie też te testy odpalają i wychodzą pozytywne

    • Jaaaak

      24 listopada 2021 13:09

      Nie prawda a wiem to na swoim

      Nie prawda a wiem to na swoim doświadczeniu, 3 razy byłem porządnie  chory i miałem testy robione  i nie wyszło. A więc nie pisz głupot jak nie wiesz 

      • Olo

        24 listopada 2021 13:23

        Filozof się znalazł… 

        Filozof się znalazł… 

        • Mieszkaniec

          24 listopada 2021 13:26

          Weź się puknij w czoło

          Weź się puknij w czoło dzbanie i skończcie z tymi teoriami spiskowymi. Myślicie że cały świat by kłamał i udawał? Zapraszam do psychiatryka 

          • 25 listopada 2021 11:34

            Nowy Światowy Ład.

            Nowy Światowy Ład.

    • ozdrowieniec

      24 listopada 2021 13:38

      Olo, mam nadzieję, że

      Olo, mam nadzieję, że niebawem sam się przekonasz. Ci którzy wąchają korzonki kwiatków byli tak samo debilni, jakty. Wszystkiego pachnącego od spodu darniy. 

  2. adas swiete

    24 listopada 2021 13:29

    nie leczyc kto jest na tyle

    nie leczyc kto jest na tyle słaby ze go koronowirus rozwala nie jest nikomu potrzebny

    • stachatyżzeświecia

      24 listopada 2021 13:42

      Tyż żeś wynyślił.

      Tyż żeś wynyślił.

  3. Kurdej Szatan

    24 listopada 2021 13:44

    Precz z zarazą ze wschodu 

    Precz z zarazą ze wschodu 

  4. Nośnik covid

    24 listopada 2021 14:02

    Testy do dupy a nie pozytywne

    Testy do dupy a nie pozytywne przeziebionemu tez pokaze pozytywny 

    • bbb

      24 listopada 2021 14:16

      do dupy udaj się ze swoimi

      do dupy udaj się ze swoimi teoriami, kolejny mądrala po podstawówce

  5. kaks

    24 listopada 2021 15:26

    Ciekawe czemu nie podadza

    Ciekawe czemu nie podadza tych statystyk ze wzgledu na wiek.

  6. Wiechu z Wiąga

    24 listopada 2021 16:24

    Gdżia moga sie zpisuć do

    Gdżia moga sie zpisuć do łekstra pary .Poznali my sie ze Żdzichem w Czaplach nad ieziorem pyli mi wina i razem robili na żniwach w Dzikach .Lubimy słuchać disko polo i robić u gospodarzy .

    • Daj foto

      24 listopada 2021 17:47

      To Ci powiem, ja szukam pary

      To Ci powiem, ja szukam pary więc gdybyś się rozmyślił to czekam

  7. Aaa

    24 listopada 2021 19:17

    A czy w szpitalu świeckim

    A czy w szpitalu świeckim jest oddzial covidowy??? Bo na pediatri też leżą z covidem .te same pielęgniarki odwiedzają chorych na covid i nie

  8. Krystyna

    24 listopada 2021 20:00

    Ile osób w szpitalu jest

    Ile osób w szpitalu jest zaszczepionych a ile bez szczepień?

    • True

      24 listopada 2021 21:34

      Liczysz że ktoś poda

      Liczysz że ktoś poda prawdziwe dane?

    • sjasbzb

      25 listopada 2021 05:44

      Szpital Siemianowice Slaskie

      Szpital Siemianowice Slaskie na OIOM 3 zaszczepionych i 1 nie. W wielu szpitalach takie proporcje 

  9. Gość

    24 listopada 2021 20:05

    Może gdyby lekarze pierwszego

    Może gdyby lekarze pierwszego kontaktu badali osoby z pozytywnym wynikiem i stosowali odpowiednie leczenie to tyłu zgonów by nie było. Jeśli osoby objawami zapalenia płuc nie mogą liczyć na diagnozę i leczenie tylko każe się im brać witaminy to mnie wcale ta liczba zgonów nie dziwi. To co się dzieje na tym świecie jest straszne… 

    • dkfj

      25 listopada 2021 05:46

      Dokladnie masz covid 0 pomocy

      Dokladnie masz covid 0 pomocy lekarskiej tylko info przez tel nie wychodz z domu i na to idzie kasa ze skladek. Doszlo do tego ze lekarz boi sie chorego.

  10. Czytelniczka

    25 listopada 2021 15:38

    Na lekarzy rodzinnych to brak

    Na lekarzy rodzinnych to brak słów z co niektórych przychodni bym ich wygnała, wcale już nie mozna wejść, obrosli w piórka a są głupi jaj dzbany… 

    • Katar

      26 listopada 2021 02:25

      To podaj konkrety ! Nazwiska

      To podaj konkrety ! Nazwiska brak przyjec i przez kogo odmowa lub odroczenie wizyty.Ja zawsze grzecznie obsluzona jestem a szczegolnie trafiajac na pania w rudawych wlosach siegajacych za brode nie pamietam imienia.Ta kobieta to naprawde anioł w tabunie dzwoniacych telefonow , oczekiwan na powtorki lekow i wiecznie zatroskanych o elektorat PIS pacjemtow 75 + co do perfekcji w kolejce opanowali oszukiwanie i wcchodzenie do gabinetu niezgodnie ze swoim numerkiem .Nsprawde szacun dla pan z rejstracji ktore na siebie musza przyjmowac wstepną segregacje pacjentow. A jak czego nikomu nie zycze dojdzie do tragdii to nie wazne ze panie w rejstracji wytyczne co do rejstracji pacjentow mialy .lekarz Zawsze sie wybieli …… Badzmy wiec grzeczni do pań w rejstracji .Pytania to nie ich ciekawosć a wypełnienie niezbednych procedur .A i tak co kolwiek by rewelecyjnego nie zdzialaly zawsze pa rejstracji skazane bedą na najgorsze opinie .A szkoda !!!!!Najwiekszą robotę robią one ! Panie rejstratorki .Pozdrawiam

  11. swieciak

    25 listopada 2021 16:09

    prywatnie to przyjedzie bez

    prywatnie to przyjedzie bez maski i nawet na golasa po 200zł za godzine 🙂 a do zielonej to tylko z 40C goraczki inaczej pani z recepcji Cie splawi mimo iz podkreslam i niech kazdy sobie zapamieta

    – Pani z recepcji w zielonej nie ma prawa pytac co Ci dolega i jakie masz objawy jest ona tylko od tego aby zarejestrowac Cie na wizyte
    – Tak samo nie ma prawa odmowic przyjecia malego dziecka , a szczegolnie ponizej 6 roku zycia. 

    Nie dajcie sie robic ludzie 🙂 

  12. Prawdziwy

    26 listopada 2021 06:14

    Istnieją dwa typy ludzi

    Istnieją dwa typy ludzi

    ci którzy myslą.

    że rząd działa w ich interesie 

    i ci, którzy Myślą