Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kto i za ile jest gotów przeprowadzić remont w Parku Wodnym? Otwarto oferty

Do 13 stycznia firmy mogły składać oferty w przetargu na naprawę niecki basenu w Parku Wodnym w Świeciu. Zgłosiły się dwie.

Udostępnij
basen_2

REKLAMA

Podczas listopadowej sesji, radni przegłosowali zmianę budżetu, zakładającą między innymi zabezpieczenie środków na naprawę niecki basenu sportowego w Parku Wodnym.

Będzie ona polegała na zerwaniu warstw polimocznika (powłoki natryskowej na bazie żywic) z dna i ścian niecki, odpowiednim wyrównaniu i zabezpieczeniu podłoża oraz finalnie na wyłożeniu podłogi nowymi płytkami i pomalowaniu ścian.

Niecka basenu sportowego pozostała jeszcze po starej pływalni. Zanim zabrano się za przebudowę obiektu, jej stan oceniano jako dobry. Dlatego zrezygnowano z zamontowania nowej i kosztownej niecki. Z czasem od dna basenu zaczęła jednak odczepiać się warstwa polimocznika.
REKLAMA

Gmina i Vistula-Park uznały, że przerwa spowodowana pandemią jest najlepszym okresem na przeprowadzenie remontu. Tuż po ubiegłorocznych świętach Bożego Narodzenia ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Będzie to drugi remont niecki. Pierwszy wykonała firma budująca obiekt w ramach gwarancji. Oprócz tego kilkakrotnie przeprowadzono prace konserwacyjne.
REKLAMA

D0 13 stycznia wpłynęły dwie oferty. Jedną, na blisko 395 tys. zł, złożyła firma z Dankowa (województwo śląskie), a drugą, na niecałe 497 tys. zł, przedsiębiorstwo ze Świecia.

Gmina miała zarezerwowane na ten cel 357 tys. zł. Trzeba więc będzie albo dołożyć około 38 tys. zł do najtańszej oferty, albo ogłosić nowy przetarg. Termin wykonania remontu ustalono na 10 kwietnia 2021 r.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (16)

 1. Mieszkaniec csw

  13 stycznia 2021 12:52

  Śmiech na sali ten świecki

  Śmiech na sali ten świecki basen, 10 lat się podniecali jska tam nie jest świetna niecka a potem od 10 lat ją remontują! Ktoś powinien za to ponieść konsekwencje za te Sumy! 

  • świeciak 71+

   13 stycznia 2021 13:03

   Zamilcz Tarzanie. Wracaj na

   Zamilcz Tarzanie. Wracaj na swoją lipę.

   • Jani

    13 stycznia 2021 13:43

    To dołóż ze swoich na remont

    To dołóż ze swoich na remont jak wszystko się tak podoba 

 2. Miko

  13 stycznia 2021 16:15

  Czy ktoś widział jakiegoś

  Czy ktoś widział jakiegoś kiedykolwiek Urzędnika Państwowego który za cokolwiek i kiedykolwiek odpowiadał za swoje decycje.Nie mówiąc o pokryciu kosztów ze swojej kieszeni.Może to bu ich nauczyło

  • Mila

   13 stycznia 2021 17:20

   Z jakiego źródła pochodzą

   Z jakiego źródła pochodzą infmacje, czy i w jaki sposób urzędnik odpowiada/nie odpowiada za swoje decyzje? Wybór wykonawcy przy tego typu inwestycjach odbywa się na podstawie postępowania przetargowego. Jeśli Wykonawca spełnia kryteria i otrzymuje największą ilość punktów, to zostaje z nim podpisana umowa. Jeśli prace wykonane są źle, wzywa się go do usunięcia wad/usterek lub nakłada kary umowne – i czy w tej kwestii też się orientujesz? Wiesz może czy UM ściągnął zabezpieczenie gwarancje z Wykonawcy? 

   • ...

    16 lutego 2021 21:46

    postepowanie przetargowe to

    postepowanie przetargowe to tylko narzędzie, jak ktoś nie ma pojęcia (lub nie chce słuchać doświadczonych ludzi) to nie jest w stanie dobrze opisać przedmiotu zamówienia, co więcej: jeżeli nawet dobrze przedmiot zamówienia zostanie opisany, to postępowanie przetargowe nie ma racji bytu, jeżeli nie zostanie dobrze zabezpieczone w formie zapisów umowy i/lub warunków zamówienia. To również jest problem na niekorzyść zamawiającego. W dodatku musi brać udział w nadzorze nad wykonaniem umowy osoba, która wie, co ma sprawdzać i co pilnować oraz posiadać powinna doświadczenie i wiedzę jeżeli musi poruszać się w pobocznych tematach. Do tego wszystkie osoby muszą być niezależne od nikogo (od siebie, od uczestników procesu oraz od wykonawcy (również mam na myśli zamawiającego).

    Tak więc albo zamawiającego nigdy nie stać na taką osobę/osoby, bo wiedza kosztuje więcej niż minimum krajowe za godzinę pracy lub po prostu „spółkuje” z osobami/firmami które nie dorastają do pięt tym pierwszym.

 3. Antonoo

  13 stycznia 2021 16:42

  Ciekawe która firma że

  Ciekawe która firma że Świecia specjalizuje się w tego typu remontach ? śmiech na sali, następni będą naprawiać z 5 razy a póżniej gmina będzie szukać nowych wykonawców.

 4. Judasz

  13 stycznia 2021 16:47

  Po co remontować i tak

  Po co remontować i tak wszystko zamknięte, rok temu otworzyli bo wybory były żeby plebs na Dudę głosował, teraz to tacy kibice niech zapomną że na mecz wejdą, tak samo nie popływamy sobie rekraacyjnie

 5. Swiecisk

  13 stycznia 2021 17:03

  Pogoda ze swoimi urzędnikami

  Pogoda ze swoimi urzędnikami podjął decyzję by remontować basen przy mondi a nieckę pomalować i będzie dobrze.Jak jest każdy widzia ,basen czeka kolejny remont .

 6. Marzyciel.

  13 stycznia 2021 17:15

  Basen zasypać , teren

  Basen zasypać , teren zrekultywować i posadzić choinki. Zbudować nowy na Mariankach

  wg najnowszych technologii , zarządać od wykonawcy 10 lat gwarancji. Wyjdzie dużo taniej

  niż znowu co roku pakować środki na remonty starego.

 7. Tu

  13 stycznia 2021 19:40

  Najlepiej basen zburzyć

  Najlepiej basen zburzyć,wybudować w samym Świeciu. Każdy będzie miał blisko na basen. Czemu władze chcą remontować? Konsekwencje powinien ponieść poprzedni burmistrz za to,że tam basen jest.

 8. Inox

  13 stycznia 2021 22:22

  Nauczcie się czytać ze

  Nauczcie się czytać ze zrozumieniem, to jest pierwszy remont basenu za który ktokolwiek będzie płacił. Wcześniejsze prace były robione w ramach gwarancji.

  • Maxi-Kazik

   14 stycznia 2021 10:53

   Czytanie ze zrozumieniem nie

   Czytanie ze zrozumieniem nie jest mocną stroną suwerena więc się nie czepiaj 😉

   • Obserwator

    14 stycznia 2021 11:35

    Gdyby prz przebudowie basenu

    Gdyby prz przebudowie basenu położono nowe kafelki w niecce  nie było by sagi remontów.Ktos podjął decyzję by zamalować stere kafle.

   • Obserwator

    14 stycznia 2021 11:35

    Gdyby prz przebudowie basenu

    Gdyby prz przebudowie basenu położono nowe kafelki w niecce  nie było by sagi remontów.Ktos podjął decyzję by zamalować stere kafle.

  • Mieszkaniec

   14 stycznia 2021 11:38

   Ktokolwiek,czyli kto?

   Ktokolwiek,czyli kto?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama