Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Lekarze mogą liczyć na podwyżki. Co będzie, gdy zażądają ich pozostałe grupy zawodowe w szpitalu?

W najbliższy wtorek dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu wróci do zawieszonych negocjacji płacowych z lekarzami, którzy grożą odejściem z lecznicy z powodu zbyt niskich stawek. Chodzi przede wszystkim o dyżury w niedziele i święta.

Udostępnij
psychiatryk-7

REKLAMA

O napiętej sytuacji w szpitalu pisaliśmy w środę, kiedy okazało się, że kilkunastu lekarzy złozyło wypowiedzenia w proteście przeciwko zbyt niskim, ich zdaniem, wynagrodzeniom za całodobowe dyżury niedzielne i świąteczne.

Reklama
Reklama

Podczas ostatnich rozmów płacowych, zawieszonych do przyszłego tygodnia, uzyskano pewien kompromis. Jest nim podwyżka o 50 proc. Można powiedzieć, że lekarze i dyrekcja spotkali się w pół drogi. Początkowe żądania lekarzy dotyczyły 100-procentowego wzrostu wynagrodzeń za całodobowe dyżury w niedziele i święta.
REKLAMA

- Te kilka dni przerwy pozwoli lekarzom nieco ochłonąć dać czas na przemyślenie, bo to jedyne warunki, jakie jesteśmy w stanie spełnić - mówi Dariusz Rutkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. - Bieżący rok był dla nas bardzo trudny pod względem finansowym. Myślę, że druga strona ma tego świadomość, dlatego wierzę w kompromis.

Reklama
Reklama

Stawka za 24-godzinne dyżury ma cztery poziomy. Po podwyżce, którą jest w stanie zapłacić szpital, ma się ona wahać w granicach 95-120 zł za godzinę. Najwyższa kwota odnosi się do pracy w dni świąteczne w izbie przyjęć. W tym przypadku lekarz mógłby liczyć na 2880 zł za dyżur. Do tej pory było to 1920 zł.
REKLAMA

- W znacznej mierze rozumiem roszczenia lekarzy, którzy pracują według stawek sprzed trzech lat - przyznaje dyrektor.

Reklama
Reklama

Dodajemy, że to kwoty brutto, od których lekarze na kontraktach muszą zapłacić podatki, ZUS, pokryć koszty dojazdów do pracy, jeśli są spoza Świecia. Nie mają też płatnych urlopów czy chorobowych (poza niewielkimi świadczeniami z ZUS). Taki lekarz funkcjonuje na podobnych zasadch, jak jednoosobowa firma.
REKLAMA


Jednak informacja o wyższych zarobkach lekarzy może zachęcić do składnia podobnych żądań np. przez personel pomocniczy czy pielęgniarki, które uważają, że zarabiają za mało. Czy to nie będzie początkiem nakręcającej się spirali żądań płacowych.

- Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Pielęgniarki znaczącą podwyżkę otrzymały w lipcu tego roku. W wielu przypadkach było to nawet 600 zł. Przed rokiem również wzrosły ich zarobki. Nie powinny zatem czuć się pominięte - argumentuje Dariusz Rutkowski.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

 

Udostępnij
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba jaja se robią !

Chyba jaja se robią !

Bez przesady. Pielęgniarka

Bez przesady. Pielęgniarka pracuje 10 dni w miesiącu,na nockach śpi i zarabia naprawdę niezłą kasę, mało kto tyle co one za te godziny zarabia za cały miesiąc. 

Czy to żart? Jutro niech

Czy to żart? Jutro niech wypowiedzenia złożą panie z Biedronki, we wtorek policjanci, a w czwartek cały urząd miasta. I podwyżki dostaną? Jak nie chcą leczyć niech spadają. Widać jakie jest podejście do pracy. Liczy się tylko kasa, kasa, kasa… Jakby już teraz mało zarabiali. Wstyd. Kiedyś lekarze byli kimś, a teraz każdy ich kojarzy jedynie z kasowaniem pieniędzy, a coraz mniej z pomocą. Przykre. Mam nadzieję, że to się zmieni. 

Reklama

za mało zarabiają nieroby a

za mało zarabiają nieroby a co mają powiedziec ludzie którzy za2500 muszą żyć cały miesiąc a te nieroby co z łaską przyjmują pacjenta żądają tyle kasy łby ich bolą pozwalniać ich

nieroby muszą się wozić

nieroby muszą się wozić swoimi porszami i innymi furami paliwo drogie a pacjenta w dupie mają olać ich nie dawać podwyżki

Wstyd!!! Teraz reszta niech

Wstyd!!! Teraz reszta niech startuje po pieniądze jak te lenie dostali. Dyrekcja porazka

Reklama

Teraz niech pielęgniarki i

Teraz niech pielęgniarki i personel pomocniczy walcza o swoje zarobki!!!!!!!!

a pamieracje sytuacje jak dyrektorek dal podwyzki dyrekcji w lipcu zamiast bialem personelowi? a potem zabral i kazal podpisywać ludziom z dyrekcji oswiadczenia że sie zrzekaja? dostal jakąs nagane? no nie… ale straszyc zwolnieniami z robotyu to potrafi

dyrektorku – wstyd i chańba…

Mój syn leczył się w tym

Mój syn leczył się w tym szpitalu, był to dla niego trudny czas. Po wszystkim opowiadał o dużym zaangażowaniu pielęgniarek, które w święta i na nockach były same, a pacjenci różni. Sam często nie spał przez zachowania innych pacjentów. Był w szpitalu ponad 2 miesiące i w tym czasie to mówił że tylko z psycholog mógł porozmawiać, kiedy tego potrzebował, bo do gabinetów lekarzy nie mógł się dostać. Stał pod drzwiami i czekał, ale oni podobno ciągle zajęci, ale z pacjentami mało kiedy rozmawiali, jedynie rano przechodzili od sali do sali i tam zadali jakieś pytanie i szli dalej. Jak chciałam się skontaktować z lekarzem to nawet telefonu nie odbierali.

Tak pieleggniarki dostaly

Tak pieleggniarki dostaly podwyzki tylko pan dyrektor zapomnial wspomniec ze byly to pieniadze zagwarantowane przez Rzad w tym i zeszlym roku Od dyrektora szpitala pielegniarki nie dostaly podwyzki od kilku lat Malo tego podwyzki dla pielegniarek nie obciazaja w zaden sposob budzetu szpitala 

Reklama

Oszczędności nie szukać

Oszczędności nie szukać zwalniając już i tak skromne ekipy sprzątające. Wystarczy połączyć stanowiska np jedna oddziałowa na budynek, jeden ordynator, jedna sekretarka itp. Pielęgniarki z najwyższymi pensjami jako koordynatorki na dyżurach i tzw łącznicy z oddziałową. Niech ponoszą odpowiedzialność zgodną ze swoim wykształceniem i wynagrodzeniem. W administracji obciąć etaty, elektrycy i mechanicy niepotrzebni i tak nic nie robią, To prac naprawczych podpisać umowę z jakąś lokalną firmą. 

Widzę tu samych ekspertów w

Widzę tu samych ekspertów w dziedzinie medycyny i ekonomii. Polak Polakowi nawet klęski zazdrości,co was boli?  Moja willa? Moje Porsche? Trzeba się było uczyć barany. Robota na mondi to jest dla takich jak wy lizusy.

Czy to ten sam dyrektor co

Czy to ten sam dyrektor co głosił pogląd, że ludzie za miske ryżu beda za…ć?

Reklama

Dyrektor się lekarzy boi i

Dyrektor się lekarzy boi i jakby mocno chcieli to nawet 200%by dostali,a z resztą personelu się w ogóle nie liczy bo czym mu zagrożą???

To akurat prawda,plebsem

To akurat prawda,plebsem będzie się przejmować,czym mu mogą zagrozić??żenada!

Przy takich zarobkach lekarzy

Przy takich zarobkach lekarzy czy paliwo kosztuje 6zlczy 60zl,czy nawet 600zl za litr to nie ma żadnego znaczenia nawet tego nie odczują w portfelu,dyżury plus pensja to jest OGROMNA kasa miesiecznie

Reklama

Kto ma plecy ten rządzi……

Kto ma plecy ten rządzi…… W URZEDZIE PRACY emerylki

 sprzątają i zajmują etat….. Bezrobotny biega za pracą …..porażka !!!!!

patrząc na samoreklamę

patrząc na samoreklamę dyrektora to wychodzi że jedyne co go interesuje to tworzenie wizerunku super menadźera , a to róże sadzodzone w listopadzie, a to artkuł promocyjny o oddaniu budynku po remoncie (czyż zaraz nie zalane piwnice), a to szlabany a to wszystko ja  ja   ja to zrobiłem  taki zarządca co niczym król słońce  ze swoim dworem jak nie maja szacunku do ludzi tworzących załogę ZAWSZE przykro kończyły się dla  takich władców – patrz historia.

Dyrektor woli wystawiać lewe

Dyrektor woli wystawiać lewe faktury na produkty i usługi zamiast zadbać o finanse placówki. Cały szpital ułożony jest po niego a pracownicy siedzą jak mysz pod miotłą gdyż boją się o posady. To sie w koncu musi zmienić. 

Aktualny włodarz Szpitala w

Aktualny włodarz Szpitala w ogóle nie dba o dobro pracowników na oddzialach brakuje personelu zamiast zatrudnic wiecej pracowników to lepiej zgarniać wszystko dla siebie.

Dyrektor ds. medycznych wcale

Dyrektor ds. medycznych wcale nie jest lepszy…

W zespole sprzątającym

W zespole sprzątającym również nie jest kolorowo z kierownikiem trafiliśmy z deszczu pod rynne

Ciekawe co na to wszystko

Ciekawe co na to wszystko powie Pan Marszałek.

niezły poziom frustracji musi

niezły poziom frustracji musi być w załodze skoro tyle „pochwał” dyrektor zbiera. Czyli wieść gminna o zarządzaniu przez plotkowanie i zastraszanie  może być prawdziwa

Szpial generuje bardzo duży

Szpial generuje bardzo duży dochód od czasu Cov-19, lecz wszystko jest tuszowane i wmawia się ludzią że nie ma pieniędzy. 

Jeszcze nie dawno Dyrektor

Jeszcze nie dawno Dyrektor twierdził że wszyscy będą j***ć za miske ryżu. Właśnie do tego doprowadza… Pazie Dyrektora dostają co rusz to nowe dodatki. Tak to niestety wygląda.

zawsze mozna zmienic  zawod ,

zawsze mozna zmienic  zawod , wziasc pozyczke, wyjechac za granice ,

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo