Lepiej nie pić z rozbójnikami

Policjanci w Nowego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 43 lata podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaatakowali mężczyznę, któremu ukradli odzież, telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi.

police-1

Sprawcy ograbili mężczyznę w czwartkowy wieczór. Chwilę wcześniej jeden z nich pił alkohol z pokrzywdzonym w jednym z pustostanów w Nowem. Gdy dołączył kompan, pobili 28-latka, a następnie ukradli mu odzież, telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi.

- Pobitemu udało się wymknąć z rąk oprawców, po czym poprosił o pomoc mieszkankę jednego z pobliskich bloków - relacjonuje mł. asp. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. - Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany patrol dzielnicowych, którzy w wyniku podjętych działań ustalili personalia sprawców tego przestępstwa. Po upływie zaledwie kilku minut od zgłoszenia mężczyźni zostali zatrzymani. Tego samego dnia pijani trafili do policyjnego aresztu.
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

W miniony piątek 39 i 43-latkowi zostały przedstawione zarzuty w świeckiej prokuraturze. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Mają też zakaz opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors