Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Lepiej żeby nikomu nie przyszło do głowy nielegalnie wyciąć choinkę w lesie

Ładną choinkę można kupić już za 30 zł. Mimo to nie brakuje takich, którzy próbują zaoszczędzić przed świętami i decydują się na kradzież. O wpadkę łatwiej, niż się wydaje. Policjanci ze Świecia oraz straż leśna Nadleśnictwa Dąbrowa, jak co roku, w okresie świątecznym wspólnie patrolują lasy.     

Udostępnij
choinki-las

REKLAMA

Wspólne patrole prowadzone przed świętami przez strażników leśnych i policjantów ze Świecia to już coroczna tradycja. Odbywają się one na terenach leśnych powiatu świeckiego z wykorzystaniem samochodów terenowych zarówno Straży Leśnej jak i policji.

- W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA


Tereny patrolowanych lasów objęte są coraz częściej monitoringiem wizyjnym, z którego materiał filmowy stanowi dowód w prowadzonych postępowaniach.

Przed nadchodzącymi świętami do zadań policjantów należą także kontrole samochodów, które przewożą choinki. Funkcjonariusze kontrolują pochodzenie drzewek sprawdzając czy zostały zakupione, czy też nielegalnie wycięte.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. SamOn

  18 grudnia 2021 20:09

  Super nasza policja,

  Super nasza policja, wycieczki po lesie se robią. Pod Kauflandem banda niedorozwojów wyścigi w środku szczytu zakupowego swoimi goownolotami sobie urządza. Nie było zgłoszenia lenie śmierdzące? Było. I gdzie jesteście? Skończy się jak z tym baranem na motorku koło MONDI.

 2. Ale jaja

  18 grudnia 2021 20:31

  Ale co oni kontrolują???? Kto

  Ale co oni kontrolują???? Kto im sosny ukradnie na święta?? Szkoda, że nie ma zdjęć z młodnika z brzozami

 3. Mieszkaniec nowego

  18 grudnia 2021 20:43

  Proszę zająć się samochodami

  Proszę zająć się samochodami ciężarowymi jeżdżącymi przez miasto Nowe przekraczających prędkość i nie zatrzymującymi się na czerwonym swietele. Nie zycze sobie aby moje podatki fundowały policji pensje pilnując choinek. Proszę się zająć poważna praca. 

 4. HANS KLOC

  19 grudnia 2021 01:58

  Na fotce brakuje jeszcze 12

  Na fotce brakuje jeszcze 12 Dywizji Zmechanizowanej i żołnierzy GROM-u, byli poza kadrem.

  • Rrr

   19 grudnia 2021 09:52

   Hahaha xd

   Hahaha xd

  • Ubogi

   19 grudnia 2021 13:22

   Spytaj policjanta on ci

   Spytaj policjanta on ci prawdę powie

 5. Garstka lewaków

  20 grudnia 2021 18:56

  Niemieccy lennicy

  Niemieccy lennicy

  • 20 grudnia 2021 23:24

   ????????? W domu wszyscy

   ????????? W domu wszyscy zdrowi? Tzn, na głowę się nie leczą?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama