To kolejna taka akcja z udziałem służb. Zalesianie gruntów rolnych, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2025, było okazją do działania na rzecz środowiska.
Dbając o ciągłość polskich lasów, Nadleśnictwo Trzebciny zorganizowało kolejne spotkanie, aby wspólnie sadzić drzewka.
- Wśród zaproszonych gości byli również policjanci z powiatu świeckiego, którzy dołożyli swoją cegiełkę do budowy naszego wspólnego dobra, jakim są lasy – informuje mł. asp. Małgorzata Frukacz, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
Pod fachowym okiem leśników mundurowi wkopywali dęby szypułkowe na terenie, która dotychczas był gruntem rolnym. Akcja była dobrą okazją, aby każdy mógł przyczynić się w symboliczny sposób do zachowania lasów dla przyszłych pokoleń.
- To pozwala uświadomić sobie, jak ważną rolę pełnią lasy w życiu każdego z nas. Wspólne sadzenie drzewek to nie tylko dbałość o środowisko, ale również wspaniała okazja do integracji i współpracy różnych służb i lokalnej społeczności – zaznacza Małgorzata Frukacz.
Zobacz poniżej zdjęcia.











