Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Maciej Rakowicz pożegnał się ze stanowiskiem. Wójtem gminy Jeżewo został Kacper Tarnowski

- Kacper bardzo dobrze sobie poradził - chwali ucznia szkoły w Krąplewicach Maciej Rakowicz.

Udostępnij
wojt

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Kacper Tarnowski pełnił funkcję wójta. Była to nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie wiedzy o gminie, który odbył się kilka dni wcześniej w Urzędzie Gminy w Jeżewie. 

W konkursie wzięło udział 10 uczniów wyłonionych w eliminacjach międzyszkolnych. Musieli oni prawidłowo odpowiedzieć m.in. na pytanie o to, kto wędrował w 997 r. przez Jeżewo i okoliczne miejscowości czy też wskazać, gdzie znajduje się rezerwat czapli szarej.

Pierwsze miejsce zajął Kacper Tarnowski, uczeń Szkoły Podstawowej w Krąplewicach, drugie Kajetan Konieczka, a trzecie Aleksandra Karetko (oboje są uczniami Szkoły Podstawowej w Jeżewie).

Reklama
Reklama

Dzięki wygranej, Kacper pełnił funkcję wójta przez jeden dzień. W tym czasie zapoznał się z charakterystyką pracy wójta oraz funkcjonowaniem urzędu gminy.

- Ilość informacji była ogromna, ale uczeń Szkoły Podstawowej w Krąplewicach bardzo dobrze sobie ze wszystkim poradził - chwali Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

W dowód uznania Kacper dostał pamiątkowy certyfikat.

Maciej Rakowicz służył od czasu do czasu radą młodszemu koledze "po fachu"

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Tolek

  1 czerwca 2022 16:15

  Brawo Kacper! 

  Brawo Kacper! 

 2. Jojo

  1 czerwca 2022 17:15

  BRAWO KACPER czekamy na

  BRAWO KACPER czekamy na Ciebie może w końcu coś się zmieni na lepsze w gminie mamy dość starych nierobów i wyrzeraczy

  • Alien

   1 czerwca 2022 21:04

   Jojo – coś Ty kończył??

   Jojo – coś Ty kończył?? wyżeraczy przez „ż” się pisze. I najpierw zrób z sobą porządek, później zabierz się za krytykę innych. Widać nie poszło Ci w życiu i najlepiej potrafisz oceniać i obrażać innych. Ogarnij się, bo do końca życia będziesz takie tylko jojo albo nawet jajo, lecz tylko ugotowane w swojej nieudolnej roli…

 3. Jan

  1 czerwca 2022 20:20

  Też mi coś zastąpić Wójta.

  Też mi coś zastąpić Wójta. Przecież oni nic nie robią i ogólnie też mało potrafią. Całą robotę w urzędzie wykonują urzędnicy. Z całym szacunkiem do pracy w Policji czy WP, nie są to kompetencje do zarządzania gminą.

  • Jozef

   1 czerwca 2022 20:30

   Dlaczego takie szufladkowanie

   Dlaczego takie szufladkowanie. Czy wójt źle zarządza gmina, uważam że nie. Jak ktoś się interesuje to wie jak polityka samorządowa wygląda. Urzędnicy wykonują swoją robotę zgadzam się ale ostateczne decyzje musi podjąć wójt burmistrz. Nie ma znaczenia w jakim zawodzie wcześniej się pracowało liczą się chęci do pracy zaangażowanie a u tego wójta to widzę. 

   • Jan

    1 czerwca 2022 21:02

    Bardzo istotne jest

    Bardzo istotne jest przygotowanie do zawodu, w samorządzie również. Wyobraź sobie sytuację odwróconą urzędnika uzbrojonego, pilnującego porządku na ulicy. W większości przypadków Wójtowie podpisują, co im poda urzędnik. Gdyby któryś z urzędników był wredny, bez problemu wsadziłby takiego Wójta na minę. Na jakiej podstawie twierdzisz, że wójt się sprawdza? Na podstawie inwestycji, dostępie do służby zdrowia, bezpieczeństwie, sytuacji gospodarczej gminy, finansach gminy, niższych podatkach? Jeżeli chodzi o inwestycje, to już Ci odpowiadam. Kierunki inwestycji określone są centralnie, patrz np. Polski Ład. To centralnie decydowane jest na co i ile otrzyma dany samorząd. Nie sposób odnieść wrażenia, że w decydującej mierze pieniądze przekazywane są proporcjonalnie do zasług.

    • Gucio

     2 czerwca 2022 10:31

     Przestań pierd…. I wracaj

     Przestań pierd…. I wracaj do łopaty przerwa się już skończyła czarnuchu

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama