Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Marianki wciąż się rozrastają. Bloki chce budować TBS, a prywatne firmy wieżowce

Boom na rynku nieruchomości sprawia, że kolejne bloki na osiedlu Marianki, obecnie największym placu budowy w Świeciu, powstają jak grzyby po deszczu. Niedługo będą rosły coraz wyżej i staną się największymi tego typu budynkami w mieście.

Udostępnij
img_3563

REKLAMA

Jak już informowaliśmy na początku roku, na Mariankach ma wyrosnąć osiedle wieżowców. To wprawdzie określenie trochę na wyrost, ale na pewno będą to najwyższe budynki mieszkalne w Świeciu. To, co jeszcze prawie rok temu było w powijakach, staje się coraz bardziej realnym przedsięwzięciem.

- Wiosną przyszłego roku będziemy dysponować nowym planem zagospodarowania przestrzennego obejmującym kilka hektarów terenu położonego za powstającymi obecnie blokami na Mariankach – zapowiada Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Reklama
Reklama

Nowy plan zagospodarowania jest potrzebny, bo obecny dopuszcza zabudowę maksymalnie do wysokości 4 pięter.
REKLAMA


Tymczasem działkami na górnych Mariankach zainteresowani są dwaj inwestorzy ze Świecia i jeden z Gdańska, którzy chcieliby stawiać wyższe bloki.

Powód jest prosty – przy rosnących cenach gruntów taniej jest budować wyżej niż szerzej. W dodatku, przy tym tempie rozbudowy osiedla, wolnych terenów robi się coraz mniej.

Reklama
Reklama

Jeden z inwestorów przedstawił w urzędzie koncepcję zagospodarowania działki przy ul. Kazimierza Wielkiego. To tam miałaby rozpocząć się budowa pierwszego w Świeciu wieżowca z 8 kondygnacjami, a jeśli mieszkania znajdą nabywców – kolejnych dwóch.
REKLAMA

W sumie wszystkie trzy bloki mieściłyby około 300 mieszkań. Pod budynkami i obok nich znajdowałoby się tyle samo podziemnych i naziemnych miejsc postojowych.

Reklama
Reklama

Kolejny deweloper chce postawić w bliskim sąsiedztwie budynek o podobnej wysokości.

Na tym nie koniec. Następne bloki, ale już nie tak wysokie, zamierza stawiać w tamtym rejonie również Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Byłyby zlokalizowane w pobliżu powstającego właśnie u zbiegu ulic Chrobrego i Bony domu z mieszkaniami wspomaganymi i chronionymi dla seniorów. Tyle że bloki TBS-u stanęłyby po drugiej stronie ul. Chrobrego.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Gmina wnosi jako wkład działkę, natomiast koszty budowy bierze na siebie TBS. Docelowo mają powstać trzy bloki po 31 mieszkań każdy. Jeśli uda się sprawnie załatwić całą dokumentację i sprawy związane ze sfinansowaniem inwestycji, to budowa pierwszego z nich rozpoczęłaby się jesienią 2022 r. – prognozuje Wiesław Ratkowski.

Na to, kiedy ruszy budowa pierwszego z wieżowców prywatnego inwestora, będą miały wpływ termin przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego i przyjęcia go przez radnych. Rozpoczęcie inwestycji byłoby więc możliwe jesienią przyszłego roku lub wiosną 2023 r.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (55)

 1. Bob

  7 grudnia 2021 12:22

  Nadchodzące poważne podwyżki

  Nadchodzące poważne podwyżki stóp procentowych zweryfikują tę świecką, pseudo deweloperkę… Już widać po częstych reklamach na FB, że mieszkania z Apartado się nie sprzedają… Świecie to starzejące się społeczeństwo, za 5, 10 lat mnóstwo wolnych mieszkań będzie stać. 

  • Piter

   7 grudnia 2021 13:28

   Znawca się odezwał. Skąd ty

   Znawca się odezwał. Skąd ty wiesz co będzie za 10 lat?

  • Jon

   7 grudnia 2021 13:31

   Prawdy w tym trochę jest,

   Prawdy w tym trochę jest, bańka kiedyś strzeli.

  • Typek z ulicy

   7 grudnia 2021 14:23

   Znalazł się znawca. Dziwne,

   Znalazł się znawca. Dziwne, ze mieszkania sprzedają sie jak ciepłe bułki. Osoba komentująca to zapewne typ, ktory wynajmuje mieszkanie.

  • fasolka

   7 grudnia 2021 16:20

   A ciebie geniuszu, stać na

   A ciebie geniuszu, stać na coś konkretnego? Jak cię nie stać, to stul pycho.

 2. Adam000

  7 grudnia 2021 13:40

  Podziwiam tych co pchają się

  Podziwiam tych co pchają się w tbs ^^

  • Miro

   8 grudnia 2021 19:38

   Co masz na myśli?

   Co masz na myśli?

   Bardzo dobra alternatywa na swoje mieszkanie, bez kredytu hipotecznego na 30 lat.

 3. Cena

  7 grudnia 2021 13:46

  Jak będzie taka inflacja

  Jak będzie taka inflacja galopujaca jak teraz to niedługo nie będzie ludzi stać nawet na wynajem. A co dopiero na mieszkanie. Już teraz ceny są kosmiczne. A jak ktoś ma wolny milion na koncie to akurat przeciętnego Polaka nie zrozumie. Chyba że owa inflacja mu zje oszczędności. A mieszkania jako inwestycja na wynajem też będą zweryfikowane przez rynek. Jeśli ktoś nie da żądanej ceny to będzie trzeba z niej zejść i taka to będzie iluzoryczna inwestycja życia jako dochód bierny. 

  • mariusz

   7 grudnia 2021 17:27

   W prawdzie inflacja jest

   W prawdzie inflacja jest dosyć wysoka, ale statystycznie zarobki rosną jeszcze szybciej.

   • Cena

    7 grudnia 2021 18:06

    No właśnie. Słowo klucz

    No właśnie. Słowo klucz „statystycznie”. A teraz spytaj kogokolwiek z okolicy ile mu rosną i jak często zarobki. Zdziwisz się, że statystyka nie ma tu racji bytu, ani średnia krajowa tym bardziej. 

   • January

    9 grudnia 2021 13:07

    Mi w Mondi dali podwyżkę w

    Mi w Mondi dali podwyżkę w kwietniu całe 3.5%…

 4. Adam Knapik

  7 grudnia 2021 13:51

  W Świeciu brak jest

  W Świeciu brak jest wypracowanej spójnej i logicznej wizji rozwoju miasta na 10, 20, 50, 100 lat do przodu. Dlatego rozwój miasta jest chaotyczny. Skutkiem tego jest m.in. zakorkowanie miasta, brak wystarczającej ilości parkingów, betonoza na nowych Mariankach. Do tego dochodzą gigantyczne koszty budowania infrastruktury na terenach rolniczych zamienionych w działki budowlane (Sulnowo, Dziki, Skarszewy). 

  Plany zagospodarowania przestrzennego sporządza się właśnie po to, by wiadomo było co i gdzie można wybudować.  Świecie ma przygotowane plany zagospodarowania przestrzennego praktycznie dla całej gminy.  Przygotowanie planu i jego uchwalenie to bardzo długa i kosztowna sprawa. Koszty przygotowania i zmiany planów przez urbanistów ponoszą oczywiście podatnicy. Jeśli na terenie gminy Świecie pojawia się inwestor chcący coś wybudować lub rozbudować to bardzo często istnieje konieczność zmiany obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Za planowanie przestrzenne w gminie odpowiada od wielu lat Pan Radkowski. Zatem można postawić mu trzy pytania:

  1. Czy obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego są tak źle przygotowane (pod kierunkiem właśnie Pana Radkowskiego) że uniemożliwiają zgodny z interesem mieszkańców rozwój przestrzenny miasta?

  2. Czy obowiazujące plany zagospodarowania przestrzennego są opracowane przez urbanistów prawidłowo, a Pan Radkowski reprezentuje interesy właścicieli gruntów budowlanych i inwestorów, zmuszając radę miasta do ciągłego zmieniania planów zagospodarowania przestrzennego, a podatników do finansowania tych zmian, ilekroć tylko pojawi się na horyzoncie inwestor chcący budować coś, co nie jest zgodne z obowiązującymi planami ?

  3. Z jakich powodów urbaniści, którzy stworzyli paln zagospodarowania przestrzennego dla Nowych Marianek ograniczyli wysokość zabudowy do czterech kondygnacji ? Bo albo takie ograniczenie jest czymś uzasadnione i wówczas zmiana tego zapisu w planie śmierdzi potencjalną korupcją urzędniczą, by tajemniczy inwestor z Gdańska mógł wiecej zarobić i na działce napakować wiecej mieszkań. Albo też ten zapis w planie nie miał absolutnie żadnego sensu i wówczas to Pan Radkowski powinien osobiście ponieść koszty zmiany planu a nie podatnicy, którzy finansują tym samym brak należytej staranności ze strony Pana Radkowskiego podczas opracowywania tych planów. 

  Od poważnej dyskusji dotyczącej rozwoju przestrzennego nie da się uciec. Od mądrego zagospodarowania przestrzennego zależy bowiem to, czy ludziom wygodnie żyje się w danej miejscowości. Poprzedni burmistrz tego tematu unikał jak ognia, a wszelkie zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego przechodziły przez radę miasta bez wiekszej dyskusji i refleksji. 

  • olek

   7 grudnia 2021 14:23

   Zgadzam się w 100% ,z tym że

   Zgadzam się w 100% ,z tym że jedna uwaga -Ratkowski a nie Radkowski. A poza tym bardzo trafnie.

   • Adam Knapik

    7 grudnia 2021 14:58

    Tak oczywiście zrobiłem bład.

    Tak oczywiście zrobiłem bład. Chodzi o Pana Wiesława Ratkowskiego Kierownika Wydziału Budownictwa i Architektury. Gratuluję spostrzegawczości i dziękuję za zwrócenie uwagi. 

  • woźnia(c)k(i)

   7 grudnia 2021 16:27

   Zaraz, zaraz. Knapik? Ten od

   Zaraz, zaraz. Knapik? Ten od na3.14erdalania. Żałosny ludku wracaj na swoje ukochane drzewo.

  • Anonim

   7 grudnia 2021 17:45

   szukałem nawet na mapie i

   szukałem nawet na mapie i jedyne „Skarszewy” są w województwie Pomorskim. U nas jest Skarszewo

  • Pioter

   7 grudnia 2021 18:18

   Poważnej dyskusji to na Extra

   Poważnej dyskusji to na Extra Świecie nie będzie ale burgmeister i spółka chyba się USA z lat 60tych inspirują. Wszędzie ronda i parkingi, drzewa trzeba wycinać a każdy kawałek trawy zabetonować. W mieście gdzie z jednego końca na drugi można w 25 minut dojść autostrady by najlepiej planowali a nie myślą że w Świeciu pełno emerytów, którzy samochodami nie jeżdżą.

   Gminne inwestycje trzeba z głową lokalizować a nie żłobek na wygwizdowie żeby każdy musiał samochodem dojeżdżać. Teraz bloki dla seniorów będą budować w polu gdzie nic nie ma. Jedynie na cmentarz będą mieli blisko.

   I prawdę Pan mówi o wioskach. Plan pozwala na porozrzucane wolno stojące domy a infrastruktury żadnej. Dziesięć razy dziennie po wszystko do Swiecia muszą jeździć, na Laskowickiej jeżdżą jak wariaci a niedługo pewnie będzie gadka żeby rondo przy figurze budować i drogę poszerzać.

   • PDZ1

    7 grudnia 2021 18:53

    Pozdrowienia do wiezienia

    Pozdrowienia do wiezienia

  • Zofia

   8 grudnia 2021 20:48

   A czasem pan Ratkowski nie

   A czasem pan Ratkowski nie podlega w gminie panu Kapikowi? 
   Wy nie możecie swoich spraw załatwiać w domu? 

   Pogadajcie sobie jak brat z bratem zamiast rzucać oskarżenia na urzędnika. Pewnie pan Ratkowski jakby miasto od nowa budował to by wziął wiele rzeczy pod uwagę. Teraz te pomysły  to jak w komedii Barei – a tu będzie jezioro 

 5. Janusz

  7 grudnia 2021 13:54

  Kupić deweloperke to jedno,

  Kupić deweloperke to jedno, ale ja wykończyć to kosmos. W zasadzie dostajemy gole tynki reszta to kosmiczne ceny. Prawda jest taka że ludzie kupujący mieszkania w Apartado muszą mieć mega hajs. Nawet gdy posiłkują się kredytem jest to mega droga inwestycja . Byle kto kredytu nie dostanie. Wiem że w Świeciu jest dużo ludzi którzy dobrze zarabiają więc tylko oni się bawią w tę mieszkania.

 6. Apratadi

  7 grudnia 2021 13:56

  Szkoda ze większość na

  Szkoda ze większość na kredycie ma te mieszkania trochę wiocha. 

  • Wiocha

   7 grudnia 2021 14:00

   Cały świat ma mieszkania na

   Cały świat ma mieszkania na kredycie, pół Berlina i Madrytu, Amsterdam średni koszt mieszkania 300 tys euro. Poczytaj o Hongkongu, wiochę masz w głowie.

   • Tynk

    7 grudnia 2021 14:40

    W tych krajach 80% wynajmuje

    W tych krajach 80% wynajmuje mieszkania i domy a nie kupuje

 7. Kluk

  7 grudnia 2021 14:10

  Najlepiej mi się podoba to że

  Najlepiej mi się podoba to że w Apartado nie będzie patoli, że tylko wyselekcjonowani ludzie o specjalnym zapachu. Trzoda trzyma się baraków.

  • Kubk

   7 grudnia 2021 14:20

   Strasznie mówisz , ale masz

   Strasznie mówisz , ale masz rację. Apartado są bardzo ładne. Widać nawet po materiałach użytych jak i po tym że dewelopera często widać na budowie … czyli dogląda . Najgorszy to te domeczki na Solidarnosci. Takie ładne miejsce bylo 

  • MaxiKazik

   7 grudnia 2021 18:18

   Hmmm… trochę kontrowersyjna

   Hmmm… trochę kontrowersyjna teza… Miałem możliwość poznać „jaśnie państwo” z okolic, które kupiło mieszkanie w Apartado. Owszem, pachną pięknie i drogo ale ich korzenie mają miejsce w gnojowicy na jednej z pobliskich wiosek. Papa bogaty to i mieszkanko kupił. Współczuję jednak ludziom, którzy będą sąsiadowali z tą patalogią… Kasę mają ale maniery zostały w czworakach 🙂

   • Mieszkaniec

    7 grudnia 2021 22:17

    MaxiKazi skąd w Tobie tyle

    MaxiKazi skąd w Tobie tyle goryczy? Mieszkanie kupiliśmy za swoje a nie za cudze. Jaśnie państwem nigdy nie byliśmy i nie będziemy. Z gnojowicy się nie wywodzimy bo całe życie w Świecie mieszkamy. Zanim swój jad wylejesz to pomysł człowieku że nie wszyscy są Twojego pokroju 

 8. Ździchu

  7 grudnia 2021 14:39

  A jakie ładne mamy mosty w

  A jakie ładne mamy mosty w okolicy…

 9. Daniken

  7 grudnia 2021 14:57

  Biorąc pod uwagę to co się

  Biorąc pod uwagę to co się dzieje w ekonomi na razie nie ma lepszej lokaty kapitału od nieruchomości. Inflacja największa od 20 lat nas dobija zjadając oszczędności w tempie, jakiego nie było już dawno. Dlatego przez najbliższych kilka lat deweloperzy nie muszą się martwić o sprzedaż. Zła jest natomiast  wiadomość dla wynajmjących, bo będzie jeszcze drożej. To pewne. Bogaci będa coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi. Tyle     

 10. Budowlaniec

  7 grudnia 2021 15:02

  Po co nam tu jakiś deweloper

  Po co nam tu jakiś deweloper z Gdańska? Niech spada i buduje dla Tuska. Mamy swoje solidne firmy.

  • Zatroskany

   7 grudnia 2021 21:36

   Potrzebny jest konkurent to i

   Potrzebny jest konkurent to i ceny spadają. Tylko nie tbs miało być tanio a jest….bez komentarza. 

 11. ojciec kupil

  7 grudnia 2021 15:20

  kto nie miszka w bloku z

  kto nie miszka w bloku z winda ten gorszy sort.

  • Marek 63

   7 grudnia 2021 15:54

   Bardzo się cieszę, że z

   Bardzo się cieszę, że z powodu windy czujesz się lepszy, to dobrze dla zdrowia psychicznego. Teraz idź sobie pojeździć, góra, dół……. 

   • Zarzad

    8 grudnia 2021 04:49

    Marek spytaj się kogoś z

    Marek spytaj się kogoś z wojska polskiego kto ma dzieci i mieszkanie na 2,3,4 piętrze czy windą by sobie pojeździł. I czy czułby się wyśmienicie.

 12. Ojciec

  7 grudnia 2021 15:38

  Manhattan powinni ogrodzić a

  Manhattan powinni ogrodzić a od tych co chcą tamtędy spacerować pobierać opłaty. A tak serio to może ktoś mi wyjaśni kto będzie w tych mieszkaniach mieszkał? Zwiększył się ostatnio wskaźnik dzietności? A może jakiś napływ migrantów ekonomicznych mamy? No chyba że wskaźnik rozwodów oszalał i teraz wszyscy osobno będą mieszkać 

  • Yogi

   7 grudnia 2021 16:14

   Ukraińcy kupują 

   Ukraińcy kupują 

   • Parufka

    7 grudnia 2021 16:35

    Chyba parówki z biedronki 

    Chyba parówki z biedronki 

  • Mieszkaniec gminy

   7 grudnia 2021 16:57

   Popatrz sobie na świadczenia

   Popatrz sobie na świadczenia majątkowe naszych radnych i urzędników 

   • Ojciec

    7 grudnia 2021 22:43

    Ja wiem ze są w Świeciu i

    Ja wiem ze są w Świeciu i okolicach ludzie co ich stać by mieć własne osiedla ale pytanie kto tam będzie mieszkał? Nawet jeśli się tam wprowadzą ludzie z innych dzielnic to zostawia za sobą puste mieszkania. Zrozumiał bym napływa ludzi i zapotrzebowanie na lokale jakby miał powstać jakiś większy zakład ale nie słyszałem aby były takie plany. Zdaje sobie sprawę że jest to na chwilę obecną najrozsądniejszy sposób inwestowania pieniędzy ale świecie to nie minecraft żeby sobie budować jak leci. Tu by się przydał park z prawdziwego zdarzenia i jakas porządna imprezownia bo niestety tu się obecnie tylko pracuje i buduje 

 13. marek suski

  7 grudnia 2021 16:38

  Zajebisty widok. Wieżowce w

  Zajebisty widok. Wieżowce w szczerym polu. Czy komuś już naprawdę odjebało ?

 14. Anonim

  7 grudnia 2021 17:43

  wynajem mieszkań nie opłaca

  wynajem mieszkań nie opłaca się.. jeżeli jest tanio to zwykle ktoś wynajmuje mieszkanie po zmarłych dziadkach i pozostawionym przez nich styl retro lata 90te. A jeżeli ogaranięte mieszkanie to minimum 2 tys + opłaty. A są osoby co kupią sobie z 5 mieszkań jako inwestycje na wynajem. a później nie ma czego kupować. Więc niech budują

 15. Też Was kocham :)

  7 grudnia 2021 18:05

  Oj Polacy Polacy, wieczni

  Oj Polacy Polacy, wieczni malkontenci, nic tyłko narzekać, krytykować, za duże, za małe, za wysokie, za niskie – nikt dobrego słowa nie powie. Rzygac się chce jak to się czyta. Czy bloki maja mieć 4-5 kondygnacji i beton wokoło żeby auta się pomieściły czy 8 i podziemie parkingi tak naprawdę to klienci zdecydują i tyle w temacie. Nie trzeba jechać do Dubaju żeby widzieć jak świat się cały czas dynamicznie zmienia, kto tego nie dostrzega i nie podąrza drogą rozwoju i ewolucji  ten wypada. Niesety tylko Chińczycy planują na 30-50-100 lat ale to inna nacja, myśląca kolektywnie a nie jak Polacy – każdy sobie rzepkę skrobie. Trochę samooceny życzę wszystkim, mądrze pracować (niekoniecznie ciężko) i dążyć do realizacji samego siebie. 🙂

  • Berta

   7 grudnia 2021 19:53

   prawda ,nic tylko narzekać…

   prawda ,nic tylko narzekać….,przecież jak by była polityka na 100 lat ,to też by krytykowano ,że jak tak można ….nigdy nie bedziemy zadowoleni .

 16. Water

  7 grudnia 2021 18:52

  Ciekawe czy wody wystarczy w

  Ciekawe czy wody wystarczy w tych wieżowcach bo wodociągi gdzieniegdzie w miescie już podają za niskie cisnienie

  • Anonim

   7 grudnia 2021 19:40

   najwyżej będziesz szedł z

   najwyżej będziesz szedł z wiadrami do sąsiada z dołu.. jak zwykle robicie problemy, a nawet jeszcze nikt tego nie buduje

   • Mieszkaniec

    7 grudnia 2021 20:13

    Zdziwisz się jak u ciebie

    Zdziwisz się jak u ciebie zabraknie

 17. Widz

  7 grudnia 2021 19:57

  Niech zachar developer

  Niech zachar developer wybuduje wierzowiec 

 18. Nick

  7 grudnia 2021 20:17

  kto by chciał kupić chatę w

  kto by chciał kupić chatę w Świeciu jak S5 w 20 min jest w Bydgoszczy to nielepiej tam kupic

  • Smiech

   9 grudnia 2021 03:46

   Ta za 10 tysięcy metr i aby

   Ta za 10 tysięcy metr i aby pokonać te 20 minut drogi przez cały miesiąc wydać 900 zeta na gaz. Weź się pukni. Dopóki są tak niskie ceny metra w Świeciu cały czas warto brać tę mieszkania. 

   • Do Smiech

    9 grudnia 2021 17:02

    Śmiech 

    Śmiech 

 19. emerytowany

  7 grudnia 2021 20:22

  Tam na górce to mają

  Tam na górce to mają przynajmniej świeże powietrze

 20. Zbychu

  7 grudnia 2021 20:35

  Gązo dobrze buduje podobno 

  Gązo dobrze buduje podobno 

 21. Podsłyszane...

  7 grudnia 2021 21:28

  Słyszałem  (czy to prawda )

  Słyszałem  (czy to prawda )‽że bedą działki i będzie się mozna budować w pasie do Wiąga po prawej stronie  szosy.

  • Piter

   8 grudnia 2021 09:03

   A kto normalny chciałby

   A kto normalny chciałby mieszkać w Wiagu?

 22. Mieszkaniec

  8 grudnia 2021 11:00

  Wieżowce zatrzymają

  Wieżowce zatrzymają przynajmniej smog

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Spłonęła część domu przy ul. Miodowej w Świeciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej to święto jedności i przyjaźni. Harcerze z pięciu gmin powiatu, zarówno ci najmłodsi, jak i seniorzy, świętowali w sobotę podczas spotkania...

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Czy Sebastian Krupa będzie poważnym konkurentem dla Marka Topolińskiego, obecnego wójta gminy Świekatowo? Przekonamy się o tym podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia.

Wiadomości

Spłonęła część domu przy ul. Miodowej w Świeciu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama