Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mariusz Sobieski ze Świecia chce przejechać Polskę wzdłuż Wisły na rowerze. Ma na to tylko 180 godzin

Mariusz Sobieski ze Świecia podjął się trudnego wyzwania i wystartował w kolarskim Rowerowym Maratonie Wisła 1200. Na przejechanie wzdłuż królowej polskich rzek ma dokładnie 180 godzin. Maraton przypomina surwiwal. Uczestnicy są zdani wyłącznie na siebie.

Udostępnij
sobieski

Maraton wystartował 2 lipca z gdańskiej Wyspy Sobieszewskiej, a więc ujścia Wisły do Bałtyku, a jego metę zaplanowano w Wiśle w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny.Trasa wytyczona została po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach.

Jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych ograniczona jest do absolutnego minimum, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort obcowania z przyrodą i historią.

Sam dystans, jaki mają do przejechania kolarze jest już imponujący, ale największe wyzwanie stanowią twarde reguły maratonu, które zabraniają zawodnikom jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz. Każdy z zawodników jest zatem skazany wyłącznie na siebie.

Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania trasy Wisła 1200, w tym jedzenia, picia, spania i serwisu sprzętu. Kolarze mają absolutny zakaz organizowania sobie wcześniej noclegów. W regulaminie maratonu można nawet przeczytać, że "jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać, albo kupić po drodze".

Każdy z zawodników sam ustala sobie zatem tempo i dystans, jaki chce pokonać danego dnia. Ważne by całą trasę przejechać maksymalnie w ciągu 180 godzin. Potwierdzeniem pokonania trasy jest zapis w formacie gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika. Organizatorzy prowadzą oddzielną klasyfikację dla mężczyzn i kobiet.

Mariusz Sobieski pierwszego dnia przejechał już 207 km, mijając między innymi po drodze Świecie, co udokumentował na zdjęciach z krótkiego postoju w swoim mieście. Uczestnik maratonu obiecał nam, że po pokonaniu całego dystansu zda nam pełną relację z imprezy. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.  

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (12)

 1. Janek

  4 lipca 2022 15:55

  W ogóle, co to za zwyczaje

  W ogóle, co to za zwyczaje pisania na państwowej fladze?! Symbole naszego narodu są chronione i takie bezczeszczenie flagi powinno być karane. Nie mówię tylko o tym jednostkowym przypadku.

 2. Ja nuż

  4 lipca 2022 16:12

  Rzucam wyzwanie wszystkim

  Rzucam wyzwanie wszystkim śmiałkom! Maraton od miejsca zamieszkania do monopolowego i tak w kółko przez 180 godzin. Kto wydmucha rekordowe promile na koniec ten wygrywa!

  • Obywatel

   5 lipca 2022 06:57

   Myślisz że jesteś zabawny?

   Myślisz że jesteś zabawny?

   • Ja nuż

    5 lipca 2022 07:57

    Cała zabawa polega na tym

    Cała zabawa polega na tym żeby sprowokować takich jak ty. Dałeś się złapać – czułem że ktoś mało inteligentny się odezwie. Ktoś normalny przeczytał by mój wpis i nie komentował. A to co napisałem wcześniej wcale zabawne nie jest i nie wspominając nie pasuje do treści artykułu. 

 3. Ree

  4 lipca 2022 17:22

  Panie redaktorze !W Wiśle

  Panie redaktorze !W Wiśle jest amfiteatr imienia Stanisława Hadyny.

  • eRJot

   4 lipca 2022 18:08

   A jak jest w artykule,

   A jak jest w artykule, geniuszu?

 4. Michał M.

  4 lipca 2022 19:58

  Mariusz, trzymaj się.

  Mariusz, trzymaj się. Spełniaj marzenia i nie czytaj komentarzy tych zazdrosnych leni z kanapy. Trzymam kciuki i jak wrócisz to pochwal się fotkami i relacja. Obserwuję tracker i życzę powodzenia ultra się! 

 5. Yabusan

  4 lipca 2022 20:07

  Powodzenia dla wszystkich

  Powodzenia dla wszystkich uczestników wyścigu . Chcę dodać, że równocześnie odbywa się wyścig Wisła Extreme 2400 km z Gdańska do ujścia Wisły iż powrotem. Uczestniczą w nim zawodnicy ( nie ma mowy o amatorach ) z naszego powiatu nr 34 na treakerze. 

 6. Rowerzysta

  4 lipca 2022 20:16

  Brawo Bartek S. łap Gołębia i

  Brawo Bartek S. łap Gołębia i do mety.

 7. Ryszard D.

  4 lipca 2022 21:39

  To  gdzie mam podjechać 

  To  gdzie mam podjechać  autem żeby nikt nie widział ?Bo zapomniałem stary !!

  • Łowca leni śmierdzących

   4 lipca 2022 23:53

   Panie kolego,mam nadzieje ze

   Panie kolego,mam nadzieje ze nie siedzisz wlasnie przed telewizorem przy piwie oglądając jakieś bzdury trzymajac na swoim odstającym brzuchu fastfoody. Sugerowanie oszustwa myśle ze nie jest na miejscu szczególnie przy tak wnikliwej kontroli organizatorów (monitoring gps 24h) masz pisać bzdury to moze podpisz się z takimi tekstami swoim realnym imieniem i nazwiskiem 

 8. Anonim

  5 lipca 2022 08:31

  Podziękowania dla

  Podziękowania dla maratończyków,czy redakcja wie że w tym maratonie bierze udział mój syn z nr 34 i jest ze Świecia i brał udział w kilku maratonach i z zdobrymi wynikami(pozdrawiam))

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama