Mężczyzna nie czekał na policję. Sam zatrzymał pijanego kierowcę

Komendant powiatowy policji w Świeciu podziękował mieszkańcowi naszego powiatu za wzorową postawę obywatelską i pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy.

policja-zatrzymanie

Do zdarzenia doszło 10 czerwca przed godz. 7.00. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadka wynikało, że na jednej z dróg w Dolnej Grupie zauważył podejrzanie poruszającego się fiata ducato, którego kierowca miał wyraźnie problemy z prowadzeniem.
REKLAMA

- Pan Wojciech pojechał więc za nim, a gdy zatrzymał się na parkingu przy jednej z posesji, uniemożliwił dalszą jazdę i o swoich podejrzeniach zaalarmował policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego busem 49-latka – mówi podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy do 15 lat.

- Pan Wojciech dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze – podkreśla Joanna Tarkowska.
REKLAMA

Komendant powiatowy policji w Świeciu, insp. Robert Olszewski, pogratulował mieszkańcowi powiatu świeckiego czujności i postawy godnej naśladowania. W podziękowaniu komendant wręczył mu list gratulacyjny oraz drobny upominek.

Mężczyzna nie chciał, aby jego nazwisko i wizerunek podawano do publicznej wiadomości.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla tego Pana.

Brawo dla tego Pana.

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors