Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mężczyzna siedział na dworze na kanapie. Kiedy podeszli do niego policjanci, okazało się, że nie żyje

Podczas patrolu policjanci natknęli się na zwłoki mężczyzny. Makabrycznego odkrycia dokonali we wtorek rano przy ul. Wodnej w Świeciu.

Udostępnij
bezdomni

REKLAMA

W opuszczonym budynku przy ul. Wodnej w Świeciu od pewnego czasu koczowało dwóch bezdomnych. Mimo wielokrotnych apeli straży miejskiej i policji, żaden z nich nie chciał przenieść się do schroniska. Nawet teraz, kiedy temperatura spada do 10 stopni Celsjusza poniżej zera. Powód? W schronisku nie można pić alkoholu.

Reklama
Reklama

Straż miejska jednemu z nich zawiozła śpiwór z pomocy społecznej. Drugi odmówił jego przyjęcia. Wolał spać na starym materacu i przykrywać się szmatami. Podpisał oświadczenie, że nie chce śpiwora, ani jakiejkolwiek innej pomocy.
REKLAMA


Mężczyźni szukali schronienia przed zimnem na poddaszu budynku. Ogrzewali się przy świecach. Niewiele to dawało, biorąc pod uwagę panującą temperaturę. Poza tym budynek nie miał jednej ściany, części okien i drzwi.

Zimą policja regularnie patroluje miejsca pobytu bezdomnych. We wtorek około 7.20 rano pieszy patrol trafił na ul. Wodną.

Reklama
Reklama

- Niedaleko budynku, w którym chronili się bezdomni, zobaczyli mężczyznę siedzacego na kanapie. Kiedy do niego podeszli, okazało się, że nie żyje - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

55-latek był jednym z dwóch mężczyzn koczujacych na poddaszu pustostanu przy ul. Wodnej.

Reklama
Reklama

- Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci. Wyjaśni to sekcja zwłok - mówi Joanna Tarkowska.

Niewykluczone, że 55-latek, który był uzależniony od alkoholu, zasnął pijany na kanapie i zamarzł. Sprawą zajęła się prokuratura.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (35)

  1. Jarek

    28 grudnia 2021 19:04

    Cieszę się, że nie jestem

    Cieszę się, że nie jestem bezdomny.

    • HANS KLOC

      29 grudnia 2021 14:57

      Ciesz się póki możesz.

      Ciesz się póki możesz.

  2. 12e

    28 grudnia 2021 20:05

    Sprawa? Prokurator na pewno 

    Sprawa? Prokurator na pewno  umorzy jak zwykle

    • xox

      28 grudnia 2021 23:01

      No, a niby co ma tu

      No, a niby co ma tu roztrząsać??? Kolo popił, rozsiadł się na mięciutkiej kanapie, zasnął i zamarzł, ot cała tajemnica.

  3. Radny

    28 grudnia 2021 21:36

    Policjanci zamiast

    Policjanci zamiast kontrolować pustostany, to wola sprawdzać maski w Marketach żenada ty

    • Tobi

      29 grudnia 2021 07:34

      Czytaj uważnie chłopie!!!!

      Czytaj uważnie chłopie!!!! Napisał oświadczenie że wbija w pomoc itd więc co mają jeszcze zrobić???  Chłop 55 lat wie co robi. Dykta wyparowała i zasnął.

  4. Marianki

    28 grudnia 2021 23:23

    Akurat tu zawinił brat tylko

    Akurat tu zawinił brat tylko policja miała to w dupie, dlaczego nikt nie pomógł kak miał dom po rodzicach, panie Rafale nie wstyd Panu,,, karma wróci do wszystkich ktorsy sie przyczynili, z Wojtkiem rozmawiałam tydzień temu przed wigilią, biedak zawsze płakał mial lzy q oczach, a policja ile razy go pobiła tego nikt nie wie. 

    • Ula

      29 grudnia 2021 07:37

      A czemu nie zaprosiłeś go na

      A czemu nie zaprosiłeś go na wigilię??? Czemu koca nie kupiłeś??? Taki kolega z ciebie??? Skoro ci płakał i co tak go zostawiłeś?? Piwo wypiłeś i poszedłeś a kolega zostawał na ławce!! Brawo 

      • Marianki

        29 grudnia 2021 09:15

        Kolegę załatwił brst, zawsze

        Kolegę załatwił brst, zawsze miał pomoc od nas wszystkich, dostawal codzień ciepły posiłek i jedzenie zawsze nikt mu nogdy nie odmówił.. 

        • Ula

          29 grudnia 2021 10:19

          Pytam dlaczego nie wziąłeś go

          Pytam dlaczego nie wziąłeś go na wigilię skoro ci płakał i potrzebował pomocy! Dlaczego go zostawiłeś??? Odpowiedz! A nie winę zrzucasz na brata itd!!

    • Znajoma.

      30 grudnia 2021 09:27

      Ten c*** powinien być przez

      Ten chuj powinien być przez Swiecian wyklęty ,.Jak można brata traktować jak śmiecia.

  5. Maniek

    28 grudnia 2021 23:57

    Trzeba było go przygarnąć

    Trzeba było go przygarnąć

  6. Maniek

    29 grudnia 2021 00:02

    Na siłę wszystkim nie można

    Na siłę wszystkim nie można pomóc. PRACY JEST W TYCH CZASACH WIELE, ALE TRZEBA CHCIEĆ PRACOWAĆ, A NIE PIĆ DENAT.

    • Nicola

      29 grudnia 2021 00:58

      Denat to twoj stary śmieciu 

      Denat to twoj stary śmieciu 

    • Jes

      29 grudnia 2021 15:34

      Chociaż jeden napisał

      Chociaż jeden napisał rozsądnie. Reszta odpowie za Hejt

  7. Jajakobyly

    29 grudnia 2021 00:14

    Pomimo całego tego Państwa

    Pomimo całego tego Państwa opiekuńczego zawsze znajdą się takie osoby ,które umrą przedwcześnie .Kiedyś to chociaż taki biedak zanim się nie zapił na śmierć to chociaż przechował się w jakiejś ciepłej piwnicy albo w węźle grzewczym ale teraz wszystko jest szczelnie pozamykane , bo nikt z nas nie chce takiego towarzystwa.Alkoholizm i narkomania nie jest leczona przymusowo jeśli chory nie stanowi zagrożenia . Każdy z nas dorosłych sam o sobie decyduje i ponosi tego konsekwencje …a kto umarł ten nie żyje..

  8. Tadzin

    29 grudnia 2021 07:30

    A kto to był? 

    A kto to był? 

    • Lalalla

      29 grudnia 2021 08:34

      Alf ponoć. (*)

      Alf ponoć. (*)

  9. Franz mauer

    29 grudnia 2021 08:53

    Alf RIP

    Alf RIP

  10. Józia

    29 grudnia 2021 09:15

    Jak na moje to jego wina, ze

    Jak na moje to jego wina, ze nie chcial isc do przytulku, tylko wolal chlać.  No sorry, ale byl dorosly i decydował o swoim życiu i widocznie nie chciał mieć ciepło, bo wolal sie napić. Dla mnie to patologia. Brak słów. Nie można nikogo usprawiedliwiać tym bardziej, że chciał mu ktos pomoc, a tej pomocy nie przyjął. Gdyby nie pil nie miałby problemu. Niech spoczywa w pokoju! 

  11. Znajomy

    29 grudnia 2021 09:23

    Brat podobno cabrio kupił. A

    Brat podobno cabrio kupił. A alf biedny nic nie miał.. 

    No ale jeden nie pije a drugi pil.

    • Stefan

      29 grudnia 2021 11:09

      No i dobrze że ma alf też

      No i dobrze że ma alf też mógł mieć więcej od życia jak by tylko się ogarną 

  12. Marcin dolny

    29 grudnia 2021 16:06

    Alf to jablona wiechu?

    Alf to jablona wiechu?

    • Ghost

      29 grudnia 2021 20:39

      Nie to Wojtas stary Rambala

      Nie to Wojtas stary Rambala dobry ziom tylko , choroba alkoholowa go zniszczyła .

  13. GAGA

    29 grudnia 2021 17:53

    Choroba alkoholowa jak każda

    Choroba alkoholowa jak każda inna,tylko kto niema z tym do czynienia to nie rozumie,a w tym państwie ”pis”pomoc bywa tylko dla ich elektorau.

    • Mieszkaniec

      29 grudnia 2021 18:02

      Jak można wiązać to z

      Jak można wiązać to z polityką! Pisfobia? 

  14. Anonim

    29 grudnia 2021 19:26

    Ludzie,nie macie pojecia o

    Ludzie,nie macie pojecia o chorobie alkoholowej to nie wypowiadajcie sie.Jest to straszna choroba,,bez wsparcia osob nie wychodzi sie z tego.

  15. Swiecianie..

    29 grudnia 2021 20:16

    Proszę ,dajcie Wojtkowi

    Proszę ,dajcie Wojtkowi spokuj,niech biedny spoczywa w spokoju ,Rafałek rodzeństwo wyrzucił na ulicę ,matkę bil ,zapłaci za to ,w totka wygrał to głupa pali .

    • Sąsiad

      29 grudnia 2021 21:17

      Rafal matkę bil na prawde ??

      Rafal matkę bil na prawde ??

      • Tak bił i wyzywał

        30 grudnia 2021 20:46

        !!!!!!

        !!!!!!

  16. XYZ

    29 grudnia 2021 20:37

    Szkoda chłopa, jako jedyny z

    Szkoda chłopa, jako jedyny z tych wszystkich „żuli” był w porządku i pomógł jak tylko mógł, szkoda tylko że sam nie chciał tej pomocy od nikogo. Spoczywaj w spokoju Alf [*]

  17. Olo

    30 grudnia 2021 08:19

    Ile można siedzieć w parku i

    Ile można siedzieć w parku i pić. Organizm wytrzyma ale nie tyle!!! 

  18. Marian76

    30 grudnia 2021 08:46

    Szkoda chłopa, ale gdyby nie

    Szkoda chłopa, ale gdyby nie trafił na ulice tylko mieszkał dalej w domu po rodzicach to by do tego nie doszło.

  19. Marcin dolny

    30 grudnia 2021 12:11

    Rafala pamietam.tez pil

    Rafala pamietam.tez pil.bezdomny byl.a teraz tak mu sie poszczescilo.tego nie wiedzialem

  20. Bzyk

    30 grudnia 2021 19:01

    Rafael to palant. Jacka brata

    Rafael to palant. Jacka brata też wyrzucił na ulicę.