Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mieszkańcy kupią warzywa, owoce, ziemniaki i przetwory na targowisku

Niedługo na targowisku w Grupie mieszkańcy będą mogli sprzedawać swoje produkty.

Udostępnij
Dobiega końca przygotowywanie terenu wyznaczonego pod targowisko / Fot. FB

Targowisko gminne w Grupie (gmina Dragacz) powstaje przy skrzyżowaniu ulic Libeckiego i Koszarowej.

- Niedługo zostanie dostarczone wyposażenie bazarowe, z którego będą mogli korzystać handlujący: stoły, ławki, krzesła, parasole – wymienia Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz.

Otwarcie targowiska w Grupie zaplanowano na 4 sierpnia.

Targowisko będzie czynne przez cały rok.

Handel będzie odbywał się w piątki i soboty w godzinach 6.00-12.00.

Handlować będą mogli mieszkańcy gminy Dragacz, którzy prowadzą działalność rolniczą, gospodarczą, nierejestrowaną działalność gospodarczą.

Będą mogli sprzedawać produkty, które idealnie nadają się do sprzedaży na targowisku, czyli poza warzywami i owocami, również miody, wędzone ryby, przetwory, dżemy, rękodzieło itp.

- Zachęcamy mieszkańców do sprzedawania swoich produktów, a pozostałych do kupowania od lokalnych producentów – dodaje Dorota Krezymon.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama