Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mieszkańcy: Mamy już dość utrudnień. Kiedy wreszcie skończy się przebudowa Wojska Polskiego?

Zmęczeni utrudnieniami kierowcy dopytują się, kiedy w końcu będą mogli normalnie przejechać ulicą Wojska Polskiego od ronda u zbiegu z ulicami Wodną i Różaną do skrzyżowania z ulicami Bydgoską i Chełmińską? Termin znowu się przesunął.

Udostępnij
wpczolo

Pierwotnie planowano, że przebudowa ulicy Wojska Polskiego na 2-kilometrowym odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Chełmińską a Wodną potrwa do końca października ubiegłego roku.

Modernizacja obejmuje budowę trzech rond: na skrzyżowaniu z ul. Chełmińską, a kolejnych dwóch na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego ze Sportową i z Wodną. Powstaną też chodnik i ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Prace rozpoczęły się jednak z opóźnieniem - zamiast w marcu, to w czerwcu 2021 r.

Reklama
Reklama

- To inwestycja na ogromną skalę. Trzeba nie tylko wybudować trzy ronda i położyć nową nawierzchnię, ale też wymienić lub położyć od podstaw instalacje znajdujące się pod powierzchnią – wyjaśniał rok temu Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. – Wymagało to konsultacji, spotkań, podpisania umów. Pandemia koronawirusa mocno to utrudniła, dlatego przygotowanie projektu potrwało dłużej, niż planowaliśmy.

Z uwagi na okres zimowy i możliwość przerwania prac z powodu mrozu i śniegu, termin wydłużono do końca czerwca 2022 r.

Potem powiat wspominał o lipcu. Mamy już jednak 5 sierpnia, a prace ndal trwają. I na pewno nie zakończą się za kilka dni, bo jest jeszcze trochę do zrobienia, zwłaszcza w okolicach ulic Sportowej i Chełmińskiej.

Reklama
Reklama

- Ile razy można przekładać terminy? W godzinach największego natężenia ruchu, w Przechowie tworzą się długie korki, w których czsami trzeba stać po 15-20 minut - irytują się Czytelnicy.

Powiatowy Zarząd Dróg zapewnia, że naciska wykonawcę, wielkopolską firmę Colas.

- Trzeba też jednak zrozumieć obiektywne czynniki - zwraca uwagę dyrektor Adam Meller. - Na rynku brakuje materiałów budowlanych i są one coraz droższe. Mimo że wykonawca miał już je zarezewowane u dostawców, musiał renegocjować ceny. Pamiętajmy, że każdy tydzień opóźnienia oznacza, przy tych cenach, mniejsze zyski dla wykonawcy, więc jemu również zależy, żeby jak najszybciej uwinąć się z inwestycją.

Reklama
Reklama

Adam Meller uspokaja, że to już końcówka prac. Zostało jeszcze m.in. wylanie asfaltu na paru odcinkach, wyregulowanie studni kanalizacyjnych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

- Najdalej pod koniec sierpnia cały przebudowywany fragment ulicy Wojska Polskiego będzie już gotowy do użytku - deklaruje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Pozostaną jeszcze do wykonania drobne prace poza jezdnią, ale nie będą one miały wpływu na płynność ruchu.

Dyrektor zwraca uwagę, że w całym przedsięwzięciu najbardziej czasochłonne były prace prowadzone pod ziemią, związane z wymianą instalacji wodnej, sanitarnej, deszczowej i elektrycznej.

Reklama
Reklama

Inwestycja będzie kosztowała blisko 18,8 mln zł.

Na jej sfinansowanie inwestor, czyli powiat, któremu podlega ul. Wojska Polskiego, wyłoży 1,3 mln zł z własnego budżetu i dodatkowe 4 mln z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kolejne 10,1 mln pochodzi ze środków unijnych, a ponad 3,3 mln zł z budżetu gminy Świecie.

Poniżej galeria zdjęć.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego w tym mieście i

Dlaczego w tym mieście i powiecie nie może być zrobione  nic na czas.To nie pierwszy raz zawsze te same tłumaczenie przez urzędników firm panowie wy jesteście od egzekwowania terminu i rzetelności firm. W firmie gdzie pracuje zamawiającego nie interesuje pogoda, dostępność i cena materiałów jak się nie wyrobisz płacisz karę. 

Cześć.A kiedy zostaną

Cześć.A kiedy zostaną naprawione drogi na osiedlu w przechowie  przez które był objazd?Chyba nie za kilka lat …miesięcy…

Miasto jakby wprowadziło kary

Miasto jakby wprowadziło kary za każdy dzień zwłoki to by się firma ogarnęła na czas. 

Zima była wyjątkowo łagodna

Zima była wyjątkowo łagodna jakby co. Jak można pomylić się o pół roku z terminem zakończenia prac? No i ani słowa o naprawie dróg objazdowych…..ludzie pana zjedzą ,panie Meller.

Reklama

To samo z wiaduktem w

To samo z wiaduktem w Sulnówku. Miał być nieczynny do końca lipca, a nadal jest zamknięty. Może do zimy zamknijcie. 

Jak zawsze wieczne

Jak zawsze wieczne niezadowolenie nikt nie patrzy ile ci ludzie się tam napracuja grunt to narzekać. Nikt nie patrzy również na to że dużo prac się opóźnia przez ludzi którzy się wyklucaja o każdy pierdol każdy chce mieć zrobione ale najlepiej w pięć minut !!ogarnijcie się i dajcie tym ludziom spokojnie pracować nawet jeśli się trochę wszystko opóźnia. Trochę wyrozumiałości życzę wszystkim marudzacym i wiecznie niezadowolonym. 

Nasi mieszkańcy, nieważne  co

Nasi mieszkańcy, nieważne  co się robi , czy ulice,  mosty,  chodniki,  skwery,  wiecznie niezadowoleni, zawsze coś  niepasuje, mają rozwiązania na wszystkie problemy ( wysokich cen , czasu pracy , nawet pór roku), krytykujący decydentów i innych pracowników. Ludzie spójrzcie dookoła,  ogarnijcie się,  to jedno życie przesypuje się wam miedzy palcami na bzdury ,  aż żal …..

Armi Krajowej to już w ogóle

Armi Krajowej to już w ogóle pir…ą 

Reklama

Chełmińską tak rozwalili, że

Chełmińską tak rozwalili, że tego nie skończą do końca wakacji

Na Kościuszki koło ZSP nie

Na Kościuszki koło ZSP nie lepiej.

Tam są dni bez żadnego pracownika na budowie.

Ciekawe jaki mają termin?

Po długoletnim urzędowaniu  w

Po długoletnim urzędowaniu  w gminie cz powiecie po prostu niechce się chcieć

Jak oni pracuja tak jak

Jak oni pracuja tak jak kierują ruchem to się nie dziwcie że się przeciąga. Ja tych ludzi  co ruchem kierują nie zatrudnił bym do tarcia chrzanu

Reklama

Jak oni pracuja tak jak

Jak oni pracuja tak jak kierują ruchem to się nie dziwcie że się przeciąga. Ja tych ludzi  co ruchem kierują nie zatrudnił bym do tarcia chrzanu

Przy okazji chciałbym za

Przy okazji chciałbym za pośrednictwem redakcji, zapytać pana Sadowskiego Ryszarda, kiedy skończy się zapoczątkowany z końcem kwietnia, rozpiździaj na ulicy Kościuszki? Przez prawie połowę lipca podczas remontu pracowało ćwierć chłopa. Panie burmistrzu Kułakowski, kiedy wreszcie skończy się bezkarność wykonawców?

Jak start prac opóźnil się o

Jak start prac opóźnil się o 3 miesiące to koniec prac też przesunięty o 3 miesiące czyli do stycznia 2022 a tu sierpień 

Wszyscy razem z pisiorami

Wszyscy razem z pisiorami mają nas w głębokiej d…e

ogólnie nawet na tych

ogólnie nawet na tych zdjęciach z drona widać ładną, wysafaltową ścieżke rowerową.. to dlaczego rowerowcy zamiast jechać po ścieżce rowerowej jadą po drodze dla samochodów utrudniając jeszcze bardziej ten utrudniony ruch.. brakuje edukacji?

Gdyby ta Firma budowała S5 to

Gdyby ta Firma budowała S5 to jej pracownikom zabrakłoby życia i pewnie ich wnukowie lub prawnukowie kończyliby budowę.

Na moje teraz są większe

Na moje teraz są większe korki niż zanim powstały ronda kierowcy zatrzymują się w miejscu chociaż w pobliżu nie ma żadnego auta nie mam pojęcia o co chodzi to jakaś paranoja .

Proszę o remont ulicy

Proszę o remont ulicy dojazdowej nad ośrodek wypoczynkowy w Decznie , nawierzchnia wymaga odnowienia i zdałoby się też ją poszerzyć .Budujecie sale do bankietów a qrva jak tam w sezonie auta mają się bezpiecznie mijać co ? 

Przejścia dla pieszych za

Przejścia dla pieszych za blisko rond, wąskie trasy wysepki, krzywizny niedługo będą poprawiane

Zróbcie przejścia dla

Zróbcie przejścia dla pieszych tak żebym nie musiał stać na rondzie żeby przepuść pieszego .No jak taką popelinę robić to tylko tu .

Czemu nie poifomowaliście

Czemu nie poifomowaliście ludzi że ma być Popek w Branicy ? Tylko po fakcie wstawiacia fotki !!! 

A ja proponuję wyp***

A ja proponuję wypierdolić dyrektora  Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu za bramę ciekawe kto zwróci kierowcom hajs za zużyte paliwo i rozwalone zawieszenia w samochodach

Sądząc po komentarzach sami

Sądząc po komentarzach sami znawcy, krytycy i malkontenci. Korki się nie zmniejszyły, i pewnie w godzinach szczytu tak będzie. Jest jeden plus. „Elita” z Mondi jadąc i wracając z pracy musi przepuścić na rondzie pojazdy z lewej strony i ci kierowcy nie muszą już czekać, aż łaskawie, ktoś z tej kawalkady pojazdów go wpuści. Od ul. Tucholskiej i zjazdu z wiaduktu i Sportowej przejazd będzie płynniejszy

Codzienny przejazd z Laskowic

Codzienny przejazd z Laskowic do Przechowa zajmuje mi 30min.. Wszystko rozgrzebane.. Przez Sulnowko nie da się przejechać bo most zamknięty.. Na Tucholską ciężko wjechać bo korek i ruch wahadlowy, przy Generonie w Przechowie zakaz wjazdu.. Jedyna opcja przez Głogówko.. Z powrotem wjechać na rondo koło Generona dramat bo Wojska Polskiego zakorkowana a od Bydgoszczy zasuwają i nikogo nie wpuszczą.. Na rondzie przy Biedronce wieczny korek bo światła na Kozłowo .. Wszystko rozgrzebane w jednym czasie.. 

I zróbcie osobny wyjazd z

I zróbcie osobny wyjazd z Miasteczka na Tucholska,z tymi tirami na jednym rondzie i żeśta nieźle nas urządzili 

Może ktoś kompetentny

Może ktoś kompetentny przyjrzy się w końcu osobie odpowiedzialnej za cały ten haos. Widać tu ewidentny brak planowania i koordynacji, poza tym, nie jest rzeczą normalną, to, że urzędnik staje się rzecznikiem nieudolnych wykonawców prac. Niewywiązywanie się z umów i terminów powinno skutkować karami dyscyplinującymi, a te z całą pewnością przewidują zawarte wcześniej umowy. 

urzędnicy ludzi nie szanują,

urzędnicy ludzi nie szanują, co ich obchodzą terminy. Ciekawe jak by pensji nie dostali na czas. Kasjerka może powiedxić że ma rozwolnienie. Dziwne to wszystko!!!!!!!

Banda nieudaczników nic

Banda nieudaczników nic więcej. Zero dyscypliny u wykonawcy pracownicy w uja walą po całości zresztą wystarczy spojrzeć na te twarze to połowa ciągle wczorajsza. Chełmińska wygląda tak jakby się chłopaki pogubili co oni tam zrobili i jak z tego wyjść. 

Chyba w żadnym miejscu w Polsce nie ma takiego bałaganu jak tutaj… jest termin ma być zrobione nie będzie to kary proste jak cep. 

To miasto ciągle jest dymane takie pokraki w urzędach siedzą,  deczno porażka,  s5 porażka,  te 3 ronda porażka… wszyscy mają czas olewają nic więcej. A człowieka w robocie w zakładzie gonią i sapia ze kupe był w pracy bo to za długo trwa… litości urzędnicy do wymiany 

Ale o co wam wszystkim chodzi

Ale o co wam wszystkim chodzi? Jak wybraliście tak macie, może następnym razem przy urnie wyborczej pomyslicie,

Dobrze ze nie robi tego

Dobrze ze nie robi tego miasto bo bysmy za dwa lata mieli otwarta Woj Pol.

Kilka razy przetarg bylby uniewazniony i kilka mln wiecej by wyszlo za budowe a moze i kilka spraw w prokuraturze by sie pojawilo;))

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo