Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mondi Świecie uruchamia drugą edycję programu grantowego dla mieszkańców “Wspieramy lokalnie”

W lutym tego roku Mondi Świecie uruchomiło nowy program grantowy na rzecz społeczności lokalnej pod nazwą "Wspieramy lokalnie". Inicjatywa jest skierowana do organizacji oraz instytucji działających na rzecz społeczności powiatów świeckiego i chełmińskiego. Teraz nadszedł czas na drugą edycję programu.

Udostępnij
Na wsparcie mogą liczyć projekty aktywujące lokalną społeczność / Fot. Andrzej Bartniak

Mondi Świecie ogłasza uruchomienie drugiej edycji swojego programu grantowego skierowanego do organizacji i instytucji działających na rzecz rozwoju społeczności powiatu świeckiego i chełmińskiego.

Organizacje lokalne mogą składać wnioski o dofinansowanie z drugiej transzy od 7 sierpnia do 29 września br.  

Mondi działa w Świeciu od ponad 60 lat. Program "Wspieramy lokalnie" podkreśla zaangażowanie firmy w rozwój społeczno-gospodarczy regionu, wspierając świetne pomysły i inicjatywy lokalnych podmiotów.

W drugiej edycji programu Mondi Świecie ponownie przyzna 18 grantów o łącznej wartości 125 tys. zł.

Piętnaście projektów zostanie wybranych na drodze publicznego głosowania, w którym udział będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy powiatów świeckiego i chełmińskiego, a także pracownicy Mondi Świecie oraz spółek zależnych firmy.

W każdej kategorii wybrane zostaną po dwa granty o wartości 10 tys. zł oraz po trzy granty o wartości 5 tys. zł.

Pozostałe trzy projekty wybierze jury, przyznając jeden grant o wartości 10 tys. zł oraz dwa granty o wartości 5 tys. zł.

Czujemy się mocno związani z lokalną społecznością, dlatego konsekwentnie wspieramy jej rozwój. Zależy nam na tym, aby nasze działania miały realny wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców w różnych obszarach, takich jak zdrowie, bezpieczeństwo, infrastruktura, edukacja czy ochrona środowiska. Jednocześnie chcemy, aby oni również mogli decydować w ważnych dla nich sprawach, dlatego w naszym nowym programie grantowym postanowiliśmy zaangażować ich w wybór projektów na rzecz lokalnej społeczności, na realizacji których najbardziej im zależy – mówi Tomasz Katewicz, dyrektor zarządzający Mondi Świecie S.A.

Głosowanie obędzie się między 17 a 31 października, natomiast jury Mondi będzie obradowało w listopadzie. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 15 listopada 2023 r.

Do udziału zaproszone są wszystkie organizacje, którym nie udało się uzyskać  dofinansowania za pierwszym razem lub które nie złożyły wniosku o grant w pierwszej edycji. 

Natomiast w drugiej edycji programu o grant nie mogą ubiegać się beneficjenci pierwszej edycji, ponieważ Mondi Świecie zależy na tym, aby w ciągu całego roku na wygraną miało szansę jak najwięcej podmiotów.

Więcej informacji o programie grantowym Mondi Świecie znajdziecie tutaj.

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama