Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Motocyklowe otwarcie sezonu z charytatywnym przesłaniem

W najbliższą sobotę motocykliści z Watahy Świecie w ramach rozpoczęcia sezonu turystycznego zapraszają wszystkich mieszkańców na ognisko koło zamku. W czasie imprezy będą zbierane datki na leczenie i rehabilitację Dawida Gietki ze Świecia.

Udostępnij
Podczas imprezy na zamku będą zbierane pieniądze na rehabilitacje Dawida Gietki / Fot. Andrzej Bartniak

W najbliższą sobotę od godz. 11.00 będzie można zwiedzać świecki zamek razem z motocyklistami ze stowarzyszenia Wataha Świecie.

Zasadnicza część imprezy rozpocznie się o godz. 15.00. To właśnie o tej porze zostanie rozpalone ognisko, na którym nie zabraknie kiełbasek. Będą one swego rodzaju cegiełkami na leczenie Dawida Gietki ze Świecia.

U chłopca zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, niedowład kończyn i obustronną dysplazję stawów biodrowych.

Reklama
Reklama

To wszystko sprawia, że od najwcześniejszych lat skazany jest na rehabilitację.

- Codzienność Dawida, to ciągłe zaburzenia rotacyjne i przykurcze - mówi mama chłopca, która będzie zbierać datki na spotkaniu motocyklistów.

Dawid ma problemy z poruszaniem się. Bez operacji oraz rehabilitacji choroba będzie odbierać mu coraz więcej. 

Reklama
Reklama

- Niemoc nóżek widać szczególnie, gdy spotyka się z rówieśnikami - dodaje mama.

Dawida czeka operacja usprawniająca jego chód. Niestety, jej termin jest tak odległy, że rodzina stara się na zabieg w Instytucie Paleya, który specjalizuje się w takich operacjach. Już teraz wiadomo, że koszty będą ogromne. Potrzeba ponad 120 tys. zł.

Wataha zapowiada sporo atrakcji. Jedną z nich będzie możliwość przejażdżki motocyklem. Oczywiście w towarzystwie jego właściciela.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama