Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Na otwarcie Urzędu Gminy w Świekatowie zjechały szychy z całego regionu [zdjęcia]

Nowa siedziba Urzędu Gminy w Świekatowie funkcjonuje już od początku tego roku. Uroczystego otwarcia z udziałem zaproszonych gości dokonano jednak w piątek 17 marca.

Udostępnij
urzad2

Poprzednia siedziba Urzędu Gminy w Świekatowie mieściła się w budynku szkoły. W 2018 r. samorząd kupił od Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska położony niedaleko budynek handlowo-usługowy przy ul. Dworcowej o powierzchni 800 m kw.

Przebudowa kosztowała 3,5 mln zł, z czego 3 mln to dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Urząd zaczął funkcjonować w nowym miejscu od początku tego roku.

- W nowej siedzibie poprawiły się nie tylko warunki pracy urzędników, ale przede wszystkim komfort obsługi mieszkańców - podkreśla Marek Topoliński, wójt gminy Świekatowo.

Reklama
Reklama

W poprzedniej lokalizacji trwa właśnie adaptacja pomieszczeń na przedszkole dla 125 dzieci i żłobek dla 10 maluchów.

W piątek na uroczyste otwarcie nowej siedziby urzędu gminy zjechali m.in. Radosław Kempinski, zastępca wojewody kujawsko-pomorskiego, Ewa Kozanecka, posłanka PiS, Barbara Studzińska, starosta świecki oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu świeckiego.

Zobaczcie poniżej zdjęcia z piątkowej uroczystości w Świekatowie.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (20)

  1. Pytanie

    17 marca 2023 22:15

    A nie było biało czerwonych

    A nie było biało czerwonych balonów?

  2. Mieszkanka gminy

    17 marca 2023 22:39

    A nie było więcej pisiorów i

    A nie było więcej pisiorów i chętnych do pozowania z nimi do zdjęć? Wsyd!!! Jaka jest ich zasługa dla gminy? 

    • Olka

      17 marca 2023 23:58

      Wstydem jest że gmina ma taką

      Wstydem jest że gmina ma taką  mieszkanke

    • Paragonixxx

      18 marca 2023 00:06

      Dzięki,  Pisowi mamy

      Dzięki,  Pisowi mamy oczyszczalnię ścieków ,  nowy wóz strażacki , budek gminy , niedlugo bibliotekę , i przedszkolne,  nikt z Pedofi Obywatelskiej nie chce tu przyjechać,  ani TVN …

      • Księgowy

        18 marca 2023 01:20

        Że swojego dają, czy z

        Że swojego dają, czy z naszych podatków?! 

      • poszkodowany... ministrant

        18 marca 2023 06:54

        Jestem zbulwersowany twoim

        Jestem zbulwersowany twoim wPiSem. Przecież szycha z koloratką w czarnej sukmanie midi, powinna spełnić twoje oczekiwania, wobec tego, poszkodowany…dlaczego marudzisz?

  3. Patriota

    17 marca 2023 23:27

    Nie nie było, ale wybiła

    Nie nie było, ale wybiła platwusiara którą miała szansę milczeć lub usiąść w fotelu bo o 19.30 futrowali poglowie

  4. Mieszkaniec gminy

    17 marca 2023 23:50

    Ależ pracowici są nasi

    Ależ pracowici są nasi posłowie PiS 

    • Anonim

      18 marca 2023 08:43

      i pani staroscina rowniez…

      i pani staroscina rowniez…

  5. Edmund

    17 marca 2023 23:56

    Dokładnie nie to co zwijacze

    Dokładnie nie to co zwijacze Polski targoviczanie 

  6. Dwie szychy w majtach

    18 marca 2023 06:32

    Dobre …….,.

    Dobre …….,.

  7. doda

    18 marca 2023 06:58

    I oczywiście nieodłączny

    I oczywiście nieodłączny element -katabas

  8. xxxxxxx

    18 marca 2023 07:14

    Dla biało czerwonej nie było

    Dla biało czerwonej nie było miejsca wstyd

  9. kos

    18 marca 2023 11:55

    Watykansko maryjna jest

    Watykansko maryjna jest wazniejsza niebiesko- zolto-biala, a tak na serio przeciez widac jak na dloni, ze to barwy z herbu Swiekatowa, ale jezeli ktos ma zryty leb szczujnia…

  10. Wiesław

    18 marca 2023 12:29

    Nasza wójt z daleka od

    Nasza wójt z daleka od Kłopotka, czemu? 

    • Dhkkm

      18 marca 2023 12:32

      Ja wiem czemu przez p.O którą

      Ja wiem czemu przez p.O którą wylał a przygarnęła p. wójt w D. 

  11. Olo

    18 marca 2023 14:29

    Nie dostrzegam

    Nie dostrzegam przedstawicieli sąsiedniej gminy, Gminy Lniano. 

  12. Polska2050,5

    18 marca 2023 15:36

    Dlaczego nas nikt nie

    Dlaczego nas nikt nie zaprosił ? PSL był a my nie ! To jest niesprawiedliwość. To jest zdrada naszego koalicjanta ! Nie robimy z chłopkami jednej listy do sejmu !

  13. Wuj.

    18 marca 2023 20:38

    A gdzie zośka ?

    A gdzie zośka ?

  14. Stefana

    19 marca 2023 07:38

    I klecha na czele 

    I klecha na czele