Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nie powinno być już problemów z parkowaniem przy cmentarzu

Trwa budowa drogi oraz wyznaczanie miejsc parkingowych przy cmentarzu w Pruszczu. - Ten fragment miasta już od dawna prosił się o działania drogowców - podkreśla burmistrz Dariusz Wądołowski. - W końcu znalazły się na to pieniądze.

Udostępnij
Fot. Gmina Pruszcz

O problemie z parkowaniem dobitnie przekonywano się co roku 1 listopada.

Kłopoty z brakiem miejsc dawały o sobie znać także podczas większych pogrzebów.

- Postanowiliśmy w końcu zrobić z tym porządek - mówi Dariusz Wądołowski, burmistrz Pruszcza. - W końcu to niemal centrum miasta. - Nie tylko zostanie zrobiona droga dojazdowa, ale przede wszystkim wyznaczymy nowe miejsca postojowe.

Po remoncie ma ich być około 50.

Podobne prace, choć w nieco mniejszym zakresie, przewidziano też w Serocku.

Obydwa zadania realizuje ten sam wykonawca za łączną kwotę 900 tys. zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama