Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Niebawem zostanie otwarty dom dziennego pobytu dla seniorów

Zakończył się remont budynku byłej siedziby GOKSiR w Pruszczu. Już niebawem pojawią się tam seniorzy. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem samorządu i podmiotów prywatnych.

Udostępnij
pruszcz-dom-dzienego

Dobiega końca rekrutacja uczestników projektu pod nazwą „Dzienny dom pobytu Siesta i usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania”.

W sumie opieką ma być objętych 19 seniorów: 14 w domu dziennego pobytu i 5 w miejscu zamieszkania.

Całe przedsięwzięcie, będące wspólnym dziełem gminy Pruszcz oraz podmiotów samorządowych i prywatnych ma wartość 1,7 mln zł. W całości jest to dofinansowanie unijne.

Reklama
Reklama

- Naszym udziałem jest budynek po Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji - wyjaśnia Anna Szafrańska, zastępca burmistrza Pruszcza. - Nie ma żadnego dodatkowego obciążenia finansowego dla budżetu gminy.   

Wiekowy budynek przeszedł gruntowny remont.

- Pomieszczenia należało dostosować do nowych funkcji oraz potrzeb seniorów - mówi Dariusz Wądołowski, burmistrz Pruszcza. - Już od dłuższego czasu mieliśmy na uwadze potrzeby osób starszych i szukaliśmy rozwiązań na podjęcie działań zapewniających opiekę i wsparcie potrzebujących. W tym roku wykorzystaliśmy możliwość współpracy w zakresie stworzenia tego miejsca, którego niewątpliwie brakowało na terenie naszej gminy - dodaje.

Reklama
Reklama

Projekt realizowany jest w partnerstwie z La Siesta Estremo Michała Partyki, bydgoskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, gminą Świekatowo oraz z Pracownią Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Anny Dudzic-Koc.

Otwarcie placówki zaplanowano na 25 sierpnia. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

- Oczywiście podchodzimy do tego bardzo elastycznie i żaden z seniorów nie będzie rozliczany z nieobecności - podkreśla Anna Szafrańska. - Jestem pewna, że takich będzie niewielu, bo oferta jest bardzo atrakcyjna.

Reklama
Reklama

Maksymalna miesięczna opłata wyniesie 140 zł, ale dotyczyć będzie ona tylko osób, które przekroczą kryterium dochodwe.   

W ramach projektu uczestnicy zagwarantowane mają wsparcie opiekuńcze, wyżywienie (śniadanie, obiad i deser), wsparcie specjalistów (psycholog, fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy), transport dla osób potrzebujących, szeroki wachlarz zajęć, w tym wycieczki oraz różnego rodzaju wydarzenia.

Usługa opiekuńcza w miejscu zamieszkania obejmować będzie pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, np. czynności związane z przygotowywaniem posiłków, robieniem zakupów, wsparcie w czynnościach pielęgnacyjnych.

W projekcie przewidziano również wsparcie w postaci warsztatów i konsultacji dla opiekunów seniorów potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Danka z Pruszcza

  19 sierpnia 2022 21:23

  Ola Boga Ola Boga ale pięknie

  Ola Boga Ola Boga ale pięknie to wybudowaliśta .Cudo beńdzim mieli że będą w dzień siedziała tam na kawie .Dzienkuja za ten budynek .Beńdzim robili tam rozrywki ,grać beńdzim w karty czytać kśionszki , robić sfeter na drutach ..Obiady tam bendom bo ja lubia zjeść zrazy i gołompki .Zupa groszkowa i pomidorowa .Ciasta ja pieke i robię pszetfory .Ustroja  tam na świenta hoinkiem z bompkami .

  • Adam adam

   20 sierpnia 2022 19:14

   Super komentarz. Chcemy

   Super komentarz. Chcemy więcej. Bo nam się należy. 

 2. Ida 30

  21 sierpnia 2022 19:39

  Dlaczego nie bylo żadnego

  Dlaczego nie bylo żadnego ogloszenia dotyczącego pracy w domu seniora? Skoro placówka zostanie otwarta rozumiem , że pracownicy kadra pracownicza już jest. Jak zawsze po znajomości bez oferty o pracę i żadnych konkursów.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama