Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nietypowa "akcja" strażaków z Topolna w pałacu… biskupa [zdjęcia]

Biskup diecezji pelplińskej ks. Ryszard Kasyna odprawił 4 maja w Topolnie (gmina Pruszcz) mszę w intencji obchodzącego w tym roku jubileusz Andrzeja Regenta, proboszcza miejscowej parafii. W tym dniu przypadał też Międzynarodowy Dzień Strażaka, dlatego wśród intencji nie mogło zabraknąć tego akcentu. Nieoczekiwanie wizyta miała swój ciag dalszy kilka dni temu.

Udostępnij
czolo

- Byliśmy zaszczyceni obecnością biskupa, który dał wyraz szacunku dla ogromnych zasług księdza proboszcza, ale też dla naszej służby – mówi Leszek Fifielski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Topolnie (gmina Pruszcz). – Niestety, ze spotkania z biskupem nie pozostała pamiątka w postaci wspólnego zdjęcia.

Wiadomość o tym dotarła do biskupa Ryszarda Kasyny, który zareagował zaproszeniem delegacji druhów do Pelplina. Ponowne spotkanie strażaków z hierarchą odbyło się w piątek 24 czerwca.

- To była bardzo miła wizyta. Dla nas ogromne przeżycie i przyjemność - podkreśla Leszek Fifielski, który wraz z druhem Jackiem Osojcą reprezentował OSP Topolno.

Obecność w Pelplinie była też okazją do zwiedzenia zabytkowej bazyliki katedralnej i ogrodów otaczających biskupi pałac, Nieprzypadkowo, przewodnikiem był ks. prof. Wojciech Pikor, dobry duch całego przedsięwzięcia.

Poniżej galeria zdjęć.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama