Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Nocne życie powiatu świeckiego – gdzie potańczyć lub… pogrzeszyć?

Nasz powiat nie jest przesadnie rozrywkowy. Najlepiej wypada Świecie, ale też szału nie ma. Trochę to dziwne, bo wydawać by się mogło, że w zamożnym, blisko 100-tysięcznym regionie, atrakcji na kieszeń przeciętnego Kowalskiego powinno być dużo więcej.

Udostępnij
nowa_fota

W ostatnich latach w branży rozrywkowej w Świeciu panują duże zmiany. Kiedy 12, 13 temu ktoś powiedział, że idzie na dyskotekę, było to niemal jednoznaczne z tym, że idzie do „Stoci”, czyli Stokrotki na Mariankach. Z czasem lokal przestał istnieć, by po paru latach wznowić działalność pod nazwą Parea. Bywalcy kręcą jednak nosem i mówią, że to nie to samo, co dawna „Stocia”.

- Nie ten klimat, nie ta muzyka, nie ten przedział wiekowy, bo króluje gimnazjum - narzekają.

Czekolada, karmel i Miami

Reklama
Reklama

Rynek jednak nie znosi próżni. Tam, gdzie jedni tracą, inni zyskują. Imprezy zaczęła organizować też kręgielnia w Hali Widowiskowo-Sportowej. Lokal kilkakrotnie zmieniał nazwę – ostatnia to Chocolate Club. Po wakacyjnej przerwie znów otworzył podwoje, czego nie można powiedzieć o innym, bardzo popularnym swego czasu Carmelu przy ul. Mickiewicza.

- Był okres, że Carmel rządził na lokalnym rynku – mówi Patryk, 23-letni świecianin. – Spotykali się tam fajni ludzie, była porządna muza, dobrzy didżeje. Moim zdaniem najlepsza baza w mieście.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieBenefit

Reklama
Reklama

Carmelowi zaczął wyrastać jednak konkurent przy ul. Hallera na terenie dawnej jednostki wojskowej. Właściciel Miami Club nie szczędził na promocji. Zapraszał gwiazdy, m.in. Dodę, które sącząc drinki rozmawiały z fanami, pstrykały sobie z nimi fotki i rozdawały autografy. O klubie zrobiło się głośno, zaczęło chodzić tam coraz więcej ludzi. W różnym wieku, od nastolatków do 40, a nawet 50+.

Ostatnią, pożegnalną imprezę Carmel urządził pod koniec czerwca. Istniał przez sześć lat.

Budynek przy ul. Mickiewicza ma w ogóle ciekawą historię. Najpierw była tam restauracja, potem dyskoteka, a następnie Angels Club, gdzie urodziwe aniołki tańczyły go-go i spotykały się z panami o zasobnych portfelach. Angels nie utrzymał się jednak długo – miał opinię zbyt drogiego. Na końcu pojawił się Carmel, a teraz budynek znowu stoi niewykorzystany.

Reklama
Reklama

Coś dla starszej młodzieży

Swoją wierną klientelę mają za to organizowane aż od 1999 roku dyskoteki dla „starszej młodzieży” przez Spółdzielczy Ośrodek Kultury Stokrotka przy ul. Wyszyńskiego (nie mylić z dawnym prywatnym klubem Stokrotka). Bawią się tam osoby w przedziale od 30 do 50 lat.

- W Świeciu brakowało miejsca, gdzie mogli potańczyć, nazwijmy to, ludzie w średnim wieku - wyjaśnia Grażyna Styczeń, kierownik Stokrotki. - Istotne to było na przykład dla nauczycieli, którzy idąc do znajdującej się po sąsiedzku dyskoteki Stokrotka, a obecnie Parei, spotykali swoich uczniów.

Reklama
Reklama

To właśnie „selekcja” ze względu na wiek sprawia, że imprezy pod szyldem spółdzielczego ośrodka cieszą się powodzeniem. Ale są też inne elementy, które przesądzają o sukcesie. To na pewno muzyka, bo obok aktualnych hitów pojawiają się też przeboje z lat 70., 80. i 90., brak nieprzyjemnych incydentów i stolik dla każdego.

Karaoke w Nowem

A jak wygląda nocne życie w Nowem, drugim mieście naszego powiatu?  

Reklama
Reklama

Miłośnicy karaoke zwykle spotykają się w piątek w lokalu Biały Orzeł przy ul. Rynek. Bywają dni, że chętnych do śpiewania zarówno starych, jak i nowych przebojów, z akcentem jednak na te pierwsze, jest naprawdę sporo.

Z kolei soboty są przede wszystkim okazją do potańczenia. W zasadzie jest to jedyne miejsce w gminie oferujące tego typu rozrywkę.

W niedalekim sąsiedztwie, przy ul. Bydgoskiej, mieści się bar Avanti. To miejsce spotkań nieco starszych mieszkańców. Dlatego muzyka jest przyciszona, aby nie przeszkadzać w rozmowie.

Reklama
Reklama

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieJubiler Corleone

Na małe jasne można się też wybrać do Złotego Rogu nad jeziorem Czarownic. To oferta dla tych, którym zależy na intymnym klimacie, jakie oferuje ten lokal znajdujący się nieco na uboczu.

Niestety, na wsi nie ma żadnej dużej dyskoteki, która przyciągnęłaby młodzież z powiatu. Ci z gmin Dragacz, Warlubie, Nowe, Jeżewo, ale i ze Świecia często więc jadą pobawić się w dyskotekach w Grudziądzu. Z kolei młodzi mieszkańcy gminy Pruszcz obierają kurs na Bydgoszcz, bo tam mają najbliżej, a i wybór lokali jest ogromny.

Reklama
Reklama

Towarzystwo kupione w agencji

Skoro opisujemy rozrywkową stronę powiatu świeckiego, to nie można pominąć i tego tematu… Jaki wybór mają panowie, jeśli zechcą przeżyć przygodę z paniami o dość swobodnych obyczajach?

Nadal działa najstarsza w mieście agencja towarzyska przy ul. Mestwina. Rotacja pań jest ponoć duża, więc nigdy nie wiadomo na reprezentantkę jakiej urody, wieku i figury się trafi. Cena podstawowa wynosi 120 zł za godzinę (nie licząc dodatkowych usług).

Reklama
Reklama

Drugi tego typu przybytek działał w bloku na osiedlu Piłsudskiego, ale właścicielka nie płaciła czynszu spółdzielni i mieszkanie zostało zlicytowane. Panie nie zaprzestały jednak działalności, bo przeniosły się do bloku przy ul. Wojska Polskiego. Ceny podobne jak na Mestwina.

Seks łączy narody

Oszczędni, albo po prostu najbardziej zdesperowani, jadą na trasę krajową nr 91.

Reklama
Reklama

Jeszcze rok temu najwięcej przydrożnych prostytutek stało w Nowych Marzach. Budowa drogi ekspresowej S5 i związana z tym wycinka drzew, pozbawiła panie i ich klientów naturalnej ochrony leśnej i zmusiła je do przeprowadzki na odcinek między Dolną Grupą a Fletnowem. Tam, na szczęście, drzewostan nie został naruszony.

Największy wybór jest od wiosny do wczesnej jesieni. Zimą stoją tylko najbardziej wytrwałe. To prawdziwie międzynarodowe towarzystwo: Polki, Rumunki, Bułgarki, Ukrainki, Białorusinki. Kto lubi ekstremalne wyzwania, może za około 80-100 zł (cena w zależności od wieku i wyglądu) pobawić się w poliglotę i porozmawiać w różnych językach. 

Mroczna strona tego biznesu jest taka, że dziewczyny są wykorzystywane, często brutalnie, przez grupy stręczycieli, którzy co jakiś czas przerzucają je z jednego krańca Polski na drugi. Kiedy się już za bardzo „opatrzą” klientom, zastępowane są nowymi.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Byla super kiedys dyskoteka

Byla super kiedys dyskoteka sfinx wspomnienia

Fajny tekst

Fajny tekst

Teraz to w Świeciu nie ma

Teraz to w Świeciu nie ma nawet dam do towarzystwa.

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo