Żadna dotychczasowa kadencja Rady Powiatu Świeckiego nie miała tak smutnych statystyk, jak obecna. Od jej początku zmarło czterech radnych. Dwóch z nich, Ryszarda Packa i Dariusza Wolskiego, zastąpili w środę radni z tych samych komitetów, którzy uzyskali kolejne wyniki wyborcze.
Zamarłego 30 grudnia 2022 r. Ryszarda Packa zastąpiła 61-letnia Lucyna Kuźniacka (Komitet Obywatelski). To emerytowana nauczycielka matematyki, która przez większą część swojego życia zawodowego była związana z I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu.
- Chcę stać na straży praworządności i przestrzegania konstytucji - podkreśla nowa radna. - W podejmowanych decyzjach kierować się wyłącznie dobrem mieszkańców powiatu świeckiego.
Miejsce zmarłego w lutym 2023 r. Dariusza Wolskiego zajął 60-letni Tadeusz Fiedurek. Radny Prawa i Sprawiedliwości prowadzi gospodarstwo rolne w Drzycimiu oraz pracuje w kolekturze Totalizatora Sportowego w Świeciu. Aktywny działacz PiS ma czworo dzieci, trzech synów i córkę.
Jego deklaracja co do działalności w radzie jest niemal identyczna z tą złożoną przez Lucynę Kuźniacką.
Rzadko się zdarza, aby podczas jednej kadencji rady zaprzysiężono jednocześnie aż dwoje radnych
a.bartniak@extraswiecie.pl
Gwoli ścisłości to w bieżącej
Gwoli ścisłości to w bieżącej kadencji zmarło czterech radnych powiatowych. W grudniu 2021 roku zmarł na raka radny Wiesław Bagniewski. Redakcja Extra Świecie informowała internautów na swym portalu o śmierci Wiesława Bagniewskiego.
Więcej starców do rady to
Więcej starców do rady to będzie częściej grabarz miał zajęcie.
Panie Radny, bardzo dziękuję
Panie Radny, bardzo dziękuję za czujność i to nie tylko w tej sprawie. Odnoszę wrażenie, że jest Pan jedyną osobą, która ogarnia istotne dla mieszkańców powiatu kwestie.
Znam dwóch Panów Knapików,
Znam dwóch Panów Knapików, którzy są w polityce powiatu świeckiego, żaden nie jest fajny, może inteligentni i wykształceni, ale nie są fajni. Głowy noszą wyżej niż premier Polski
A ja znam osoby, które
A ja znam osoby, które nazywają się obiektywnymi, a takie nie są!!! Pojawiające się opinie idą w złym kierunku. Temat dotyczy Pana Adama i bezsensowne jest pisanie o Jego bracie. Każdy odpowiada za siebie. Jednocześnie dodam, że moim zdaniem obaj robią dobrą robotę. A że się ,,nie garbią,” w sensie nie uginają się pod presją niesprzyjającego otoczenia, to bardzo dobrze.
„Nie garbić” się pod presją a
„Nie garbić” się pod presją a patrzeć na ludzi z góry to dwie odrębne sprawy. Nie piszę tego żeby Panom zaszkodzić tylko żeby pomóc, uczy krytyka a nie pochwały. Pozdrawiam
Krytyka uczy? NIESTETY NIE.
Krytyka uczy? NIESTETY NIE. Poza tym sprawa nie dotyczy małych chłopców. Konstruktywna krytyka – tak, jest potrzebna, ale nie ocenianie po pozorach. Natomiast pochwały są potrzebne jako forma doceniania za widoczne efekty pracy.
To w końcu krytyka uczy czy
To w końcu krytyka uczy czy nie uczy? Widzę, że słowa pisała ręka polityka :). Skąd uwaga, że ocena nastąpiła po pozorach? Nie zrozumiałem uwagi o „małych chłopcach”, proszę o wytłumaczenie co autor miał na myśli?
Rzecz w tym, że KRYTYKA:
Rzecz w tym, że KRYTYKA:
– może być rozumiana, jako surowa lub negatywna ocena (i tu krytyce bliżej do złośliwego, nieuprawnionego krytykanctwa)
– może być też analizą i rzetelną, konstruktywną oceną – i w tym znaczeniu jest dobra i potrzebna.
Co do ,,małych chłopców”, to im (także i dziewczynkom) można i należy zwracać uwagę, jeśli zachowali się niewłaściwie, aby nauczyć prawidłowych nawyków, przestrzegania norm społecznych i zasad kultury. Natomiast zarzucać dorosłym, wykształconym, kulturalnym ludziom, że ,,noszą głowy wyżej niż…” jest niestosowne i nieuprawnione, mając na uwadze działanie tych ludzi na rzecz innych. I to jest ocenianie po pozorach, bo pewność siebie i świadomość własnej wartości nie jest niczym złym.
Pozdrawiam:-)
Kończąc wątek: powyższa
Kończąc wątek: powyższa wypowiedź nie jest już niestety oceną obiektywną, jest tylko próbą obrony zainteresowanego. Zainteresowanego, który z każdą wypowiedzią pokazuje, że nie słucha a chce być słuchany. O tym właśnie napisano w pierwszej wypowiedzi, nie docierają jakiekolwiek argumenty. Więcej pokory życzę i zdolności akceptowania zdania innych. Właśnie przeszliśmy, w powyższej wypowiedzi, z oceny postawy niektórych osób uczestniczących w życiu społecznym do „zarzutów”. Czy zwracanie uwagi w sprawie zachowania się osób publicznych, niezależnie od tego czy są wykształceni, jest nieuprawnione i niestosowne? Pozostawiam odpowiedź na to pytanie naszym czytelnikom. Życzę wszystkiego najlepszego autorowi,