Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Nowy szef straży miejskiej zapowiada więcej patroli pieszych i rowerowych

Straż miejska w Świeciu ma być bardziej aktywna w miejscach wskazywanych przez mieszkańców. Wzrośnie liczba patroli pieszych i rowerowych. Na celowniku znaleźli się nie tylko chuligani, ale też osoby, które nie sprzątają po swoich psach. Mogą posypać się mandaty.

Udostępnij
Łukasz Chareński od niedawna pełni obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Świeciu / Fot. Andrzej Bartniak

W porządku środowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu znalazł się punkt dotyczący bezpieczeństwa w gminie. Radni otrzymali dwa raporty, jeden przygotowany przez policję, a drugi sporządzony przez straż miejską.

Radni szczególne zainteresowanie okazali pracy straży miejskiej. Wśród spraw poruszonych przez radnego Leszka Piotrowskiego znalazły się m.in. psie odchody, uciążliwe zwłaszcza w starszej części Świecia.

Reklama
Reklama

Nie był on zresztą osamotniony w swoich spostrzeżeniach.  

- Ręce opadają, gdy widzę mieszkańców, jak wyprowadzają psy na stary cmentarz przy ul. Mickiewicza - wtórował mu radny Sebastian Glaziński. - Najbardziej skuteczna prewencja to taka, która wiąże się z obecnością widocznych patroli - podkreślał.

Łukasz Chareński, nowy szef Straży Miejskiej w Świeciu (zastąpił na tym stanowisku Romana Witta, który został wicestarostą), zapowiada, że to się zmieni.

Reklama
Reklama

- Wydałem dyspozycje odnośnie nocnych patroli w godz. 5.30-6.30, których celem będzie właśnie zwracanie uwagi na osoby, które wychodzą z psem na poranny spacer i nie sprzątają po nim. Wprowadziłem też patrole piesze w różnych punktach miasta - mówił podczas ostatniej sesji Łukasz Chareński, na razie pełniący obowiązki komendanta straży.

Strażnicy miejscy wychodząc z samochodu będą mieli obowiązek zameldowania się dyżurnemu, który będzie wspomagał ich kamerą.

Będą się pojawiać w różnych miejscach. W środę, jak wyjaśniał komendant, patrolowali okolice Dużego Rynku, Dużego Blankusza, Szkoły Podstawowej nr 5 i klubu jachtowego Columbus nad jeziorem Deczno.

Reklama
Reklama

Pojawiło się też pytanie o rowery elektryczne, które przed kilkoma laty znalazły się na wyposażeniu straży miejskiej.

Łukasz Chareński zapowiedział, że od teraz będą one znacznie częściej wykorzystywane.

-  Kiedy będę ustawiał służby, zadbam o to, aby pojawiały się patrole rowerowe, zresztą sam także będę brał w nich udział - podkreślał.

Reklama
Reklama

Z kolei radny Marek Sikorski zaapelował o zwrócenie uwagi na miejsce piknikowe w Kozłowie.

- Mamy tam bardzie wielu gości zza Wisły, którzy niszczą to miejsce. Stawiają grille na drewnianych stołach, rozrzucają śmieci, jednym słowem niczym się nie przejmują - stwierdził gorzko radny.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
45 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Do roboty a nie gadać tylko!!! Przypominam że to podatnicy was utrzymują

Brawo Harry, odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu 💪🏻💪🏻💪🏻

Już nie wie gdzie zapukać żeby stanowisko osiągnąć. Masakra.
Już tylko gorzej będzie.

Reklama

Ale kandydat. Pierwszy do spania na nocnej zmianie i nigdy wykroczen nie widzi. Smiechu warte. Uklady i nic wiecej.

Brawo Harry, powodzenia w nowej roli

W Świeciu tylko układy.

Reklama

Graty, odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu

Szlaban na wszystko dla nieszanujących swoich przywilejów mieszkańców gminy. Zacząć od hulajnóg a kończąc na nałożeniu podatków za posiadanie psa i zatrudnienie firmy sprzątającej odchody. Ręce opadają, co zostanie zrobione jest marnowane. Nie dość że są robione skwery itd to później trzeba wydawać jeszcze pieniądze bo ludzie zachowują się jak chołota. Jakby przez kilka lat przestano mieszkańcom wchodzić w tył**i to by uszanowali nawet śmietniki których nie wrzucili by do fontanny.

Pół sesji na temat tego co zrobić żeby hulajnogi się nie walały po chodnikach ulicach. Zabrać i tyle. Kto będzie chciał i potrzebował to sobie kupi. Nie remontować i nie naprawiać szkód. Się wody naleje to efekt będzie inny. Wiecznie o blankietu. Ludzie ile można. A kto tam pije piwo jak nie my mieszkańcy. Gonić staruchów co tam żłopią piwo i śmiecą. Zwracać uwagę. Zero społeczeństwa obywatelskiego. Nikt za nic nie jest odpowiedzialny nikt się nie poczuwa.

Reklama

Nasz człowiek

Zachara mogli zrobić komendantem

No to może w końcu straż miejska weźmie się za porządek w tym zadupiu bo policja to ma wszystko w dupie zadzwonisz że medale zaczepiają kobiety z dziećmi to nawet nie przyjadą jak pójdziesz coś zgłosić osobiście to nie ma komu przyjąć bo im się pisać nie chce to może straż miejska się ładnie wykaże i w końcu wezmą się za wandali niszczących miejsca które jeszcze jako tako w tej wiosce wyglądają

Reklama

Widać musiał zmienić się komendant żeby straż miejska wzięła się do roboty. Brawo

Proponuje wyslac patrol o 5:30 na targowisko.
Jakim cudem jiz od 5 z minutami straganiarze sie rozkladaja skoro targowisko jest otwarte od 7.
Tu ludzie mieszkaja i chca sie wyspac po pracy.

Bardzo dobrze, bierzcie się za tych bezprawnych obsrańców, cała górka Mickiewicza zasrana tam mało kto sprząta, ludzie zrobili sobie wychodek dla piesków… powodzenia

Podatek od psa 4000 tys od jednego i problem kup zniknie. W Świeciu mieszka w blokach więcej psów i kotów jak ludzi. Kobiety zamiast bawić dzieci na rękach noszą koty i psy. Mężczyźni trzymają kobiety na chatach żeby je stukać,dzieci nie chcą a kobiety muszą się czymś opiekować to oddają swoją miłość na koty i psiory. Efekt całe miasto tonie w gównie

Zapraszamy na Klasztorną,tam pełno spacerujących z pieskami i nie sprzątających po nich ,dramat ,ludzie wchodzą w odchody i wnoszą je do pobliskich sklepów !!!

Nie można oceniać wszystkich jednakowo da osoby które dbają o psy i sprzątają po nich

Brak worka na kupę= mandat
Bo jak się pies zesra to czym posprzątasz? Nie posprzątasz tylko udasz, że nie widzisz.Ja mam psa od niedawna i nie jest mi wstyd po nim sprzątać .Na monitoringu powinniście też zdjęcia robić i szukać tych właścicieli i karać. Obiecuje, że kilka miesięcy zaostrzonej kontrloli i mandatów i raz dwa by zaczęli sprzątać po sobie .
Druga sprawa – ludzie poprotu sprzątajcie po własnej dupie – jak jarasz faje to wrzuć tego peta do śmietnika a nie na chodnik.

Z tymi psami to sie juz robi naprawde komedia .Tam gdze nie ma plotow psy duze, rowniez rasy agresywne sa prowadzone bez kaganca lub zwyczajnie spuszczane na parki lub nieuzytki obok chodnikow.Tym slynnym manhatanem ktorym sie tak niektorzy jaraja ulice sobieskiego czy chrobrego niedlugo trzeba bedzie spacerowac z kijem.Jak czasow ludzi prymitywnych.

2 razy ( drugi raz po miesiącu) zgłaszałem straży miejskiej dużego psa, który chodził po ulicy. Przyjechali ale nie udało się chyba go złapać bo po 3 miesiącach pies nadal błąka się na Paderewskiego. Panowie, jeśli nie dajecie rady to może jakaś inna organizacja przejmie ten obowiązek na siebie?

Posiadacze psów to najczęściej ludzie pozbawieni empatii, szacunku do innych. Liczy się tylko mój pies a ludzi obok mam w czterech literach. Wystawi taki psa na balkon a ten wyje, szczeka, a kilkaset ludzi w mieszkaniach musi to słuchać to pies musi się wyszczekać.

CSW to jednak patologia

Kiedy taki patrol na Sądowej zauważy parkujących na przejściach dla pieszych ( bez zachowania odległości od znaku) oraz mamuśki nie widzące zakazu postoju przy Przedszkolu nr 1

Mandaty za psie odchody, proszę sypać bo nie każdy sprząta.

czyli ma być lepiej, bo wcześniej było gorzej. Coś w tym jest. Może zmiana komendanta będzie dobra dla reputacji Strazy Miejskiej

Pies jak sra na chodnik to właściciel udaje, że nie widzi. A jak zwrócisz uwagę to udaje, ze nie słyszy XD

No zobaczymy te nowe porządki aż sam wstanę o 5.00 by zobaczyć jak straż wystawia mandaty na Rynku

No sąsiad to może teraz będziesz widział wszystkie samochody parkowane na zakazie , trawnikach i chodnikach pod swoim blokiem i posypią się mandaty . Mam nadzieję że patrole też wezmą się za tych meneli na Kościuszki co śpią na ławkach

Ogarniemy

Naprawdę juz nie mieli chyba kogo namaścić. No cóż…Poczekamy, poobserwujemy tą „nową jakość”. Narazie to są tyłko obietnice niczym kiełbasa wyborcza.
Swoją drogą to nieprofesjonalnie tak podkopywać pod swoim poprzednikiem a jednocześnie bylym przełożonym…

A kto powinien przy kamienicach na rynku pielić chwasty ? Miasto czy właściciele posesji ?

Podatek dla PALACZY wszędzie pełno petów rzuconych. Siedzą na ławkach i smordzą!!!!! Dzieci i niepalący muszą się truć choć nie chcą!! ;; walczyć z nałogami

Warto się zainteresować panem żulem w czerwonych adidasach, który w okolicy żabki na ul. wyszyńskiego wymusza od ludzi pieniądze…

karać ludzi którzy nie sprzątają po psach ! na hallera jest pole minowe w parku i chodnikach

Przystojny ten nowy komendant. Będę musiała popełnić jakieś wykroczenie, może będzie mnie karał 🙂

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Styl życia

Młodzi kajakarze zmierzyli się w sobotę w Decznie w konkurencjach na lądzie i na wodzie. Wyniki nie były tu najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo