Zamiast papierowej recepty pacjenci otrzymują wydruk informacyjny ze specjalnym kodem, na podstawie którego farmaceuta w aptece wyda przepisane przez lekarza leki. Wystarczy podać farmaceucie kod dostępu oraz swój numer PESEL.
REKLAMA
Pacjenci mają również możliwość otrzymania kodu e-recepty mailem lub poprzez sms. W tym wypadku konieczne jest internetowe konto pacjenta (IKP), które można założyć używając profilu zaufanego na platformie pacjent.gov.pl.
- Obecnie w szpitalu w Świeciu elektroniczne recepty otrzymało kilkudziesięciu pacjentów. Stopniowo e-recepta będzie wdrażana w całym szpitalu i we wszystkich poradniach prowadzonych przez placówkę. Do końca roku wszystkie recepty będą wydawane za pomocą systemu elektronicznego – zapowiada Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital.
REKLAMA
E-recepta to centralny system informatyczny. Aby się do niego podłączyć, szpital złożył wniosek o wydanie specjalnego certyfikatu. Potem odpowiednio skonfigurowano system informatyczny działający w szpitalu.
- Aby wystawiać e-receptę każdy lekarz musiał zaopatrzyć się w certyfikaty ZUS. Większość lekarzy już je posiada, ze względu na obowiązek wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich – dodaje Marta Pióro.
a.pudrzynski@extraswiecie.pl
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy elektroniczne recepty ułatwią życie pacjentom?
REKLAMA
Niedługo będzie e-papier
Niedługo będzie e-papier toaletowy.
To mam rozumiec ze recepta
To mam rozumiec ze recepta bedzie w naszych tel czy jak?czy czakala w aptece?bo jesli w tel to lipa bo starsi ludzie tego nieogarna i bedzie porazka
To co kużwa kto ma mi telefon
To co kużwa kto ma mi telefon kupić jak mnie nie stać na tel.
A co z rodo?
A co z rodo?
A kto pomyślał o starszych osobach?!