Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Nowy wójt Lniana: Najważniejsze, żeby nie przepadły żadne pieniądze

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana oznacza dla gminy Lniano?

Udostępnij
Rafał Pilarski, nowy wójt gminy Lniano, obejmie urząd na początku maja / Fot. Andrzej Bartniak

Wielu mieszkańców gminy Lniano do tej pory nie może uwierzyć w sukces wyborczy Rafała Pilarskiego.

- Szczerze? Kompletnie się tego nie spodziewałem - przyznaje nowy wójt Rafał Pilarski. - Jestem naprawdę zaskoczony i jednocześnie szczęśliwy, że zaufało mi tak wielu mieszkańców gminy.  

Kandydat komitetu Wspólna Gmina zdobył 1055 głosów ( 59,67 proc.). Jego kontrkandydatka Zofia Topolińśka (Samorządni Lniano) zdobyła 713 głosów. Frekwencja wyniosła 56,46 proc.

Reklama
Reklama

Największe poparcie, przekraczające 67 proc., Rafał Pilarski zdobył w obwodzie obejmującym wsie Jędrzejewo, Mukrz, Ostrowite i część Lniana.

Taki obrót spraw zaskoczył dotychczasową panią wójt.

- Przyjmuję ten wynik z pokorą, ale nie kryję swojego zdziwienia - mówi Zofia Topolińska. - Kampania była bardzo spokojna. W zasadzie nie spotkałam się z żadnymi atakami czy ostrą krytyką mogącymi sugerować, że pojawił się tak groźny konkurent.

Reklama
Reklama

Pewne rozgoryczenie Zofii Topolińskiej bierze się stąd, że - jak uważa - ostatni czas był dla gminy bardzo pomyślny.

- Pozyskaliśmy prawie 30 mln zł dofinansowań - wylicza. - Niebawem mają szanse ruszyć poważne inwestycje. Jesteśmy na etapie przetargów i dokumentacji. Ich realizacja jest kwestią czasu. Oczywiście pod warunkiem, że się wszystkiego dopilnuje.

Nowy wójt ma świadomość wyzwań, jakie go czekają.

Reklama
Reklama

-  Bardzo zależy mi na tym, aby tak pokierować pracami urzędu, żeby nie przepadły żadne pieniądze z dotacji, które z pewnością są zasługą pani Topolińskiej i innych urzędników - podkreśla Rafał Pilarski.

Niektórzy wytykają nowemu wójtowi słabe przygotowanie administracyjne. On sam uważa, że to nie jest problem.

Reklama
Reklama

- Od dziewięciu lat jestem sołtysem sołectwa Mszano, przez pięć lat byłem radnym gminy, więc mam pewne wyobrażenie, jak funkcjonuje samorząd - zapewnia. - Oczywiście na początku na pewno będę musiał polegać na doświadczeniu pracowników urzędu, ale nie ma w tym nic niezwykłego. Gdy nie będę czegoś wiedział, po prostu się zapytam. Nie boję się wyzwań, ani ciężkiej pracy. Poza tym wolę łączyć niż dzielić, dlatego liczę na owocną współpracę wszystkich radnych. Dobro gminy to nasz wspólny interes - podkreśla Rafał Pilarski.  

Nowy wójt gminy Lniano obejmie urząd na początku maja.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Se wybraliście rolnika to teraz dopiero będzie lniano, kraina miodem i piwem płynąca.

No to się chłopak lekko zdziwi. Kandydując na tak poważne stanowisko, jak stanowisko Wójta, powinno być się przygotowanym. Jak wnioskuję z treści artykułu, to gościu nie wie z czym to się je. Szkoda gminy, no ale to mieszkańcy, sami sobie tego piwa naważyli. Panie Rafale, powodzenia.

Będzie kasa będzie zabawa to takie proste

Chłop w szoku że wygrał. Brawo.

Reklama

Hahah a Zofia jak już się urodziła to urodziła się wójtem każdy się wszystkiego nauczy a widocznie coś było nie tak jak ludzie chcieli zmiany

Pani Zofia niemal od początku, niejako tworzyła samorząd. Uczyła się go na bieżąco. Pan Rafał, będzie musiał wskoczyć od razu na „głęboką wodę”. Dużo pracy, nauki przed nim i mało czasu, bo tylko dwie kadencję. Zmiany są potrzebne i zasadne, ale pod jednym warunkiem, że są to zmiany na lepsze. Sama zmiana dla zmiany, w przypadku władzy lokalnej, bywa ryzykowna.

A ma chociaż średnie wykształcenie

A te komentarze to piszą mieszkańcy gminy Lniano?Raczej nie bo kto mieszka lub mieszkał w tej gminie to wie jak było.Pani wójt robiła co przez tyle lat przepraszam bardzo?Co macie zrobione w gminie?Bo niektóre wioski to w ogóle zapomniane były przez panią Zofię od lat.Wiec brawo za odwagę dla ludzi którzy chcą aby gmina się stała jeszcze lepsza.A to że jest rolnikiem to coś złego bo nie rozumiem?A pana Rafała zna dużo ludzi nie tylko z gminy Lniano i bardzo mu kibicują.Brawo i powodzenia dla nowego wójta.

Reklama

Bez przesady, naprawdę Pani Wójt nic nie zrobiła? Coś mi się wydaje że jest tego dużo, ale jak to się mówi wszystkim i tak się nie dogodzi. Faktem jest że była długo wójtem i większość chciała zmian ale wybrać człowieka, który nie ma o niczym pojęcia…

Może wreszcie czas zadbać o Ostrowite plaże szlaban postawić. często jeżdżą rospedzone motory i auta aż stanie się tragedia.

Oj ludzie, dajcie się wykazać komuś nowemu i dopiero oceniajcie. Każdy z was jakby wygrał takie wybory zdziwiłby się. A to że rolnik to coś złego? Bynajmniej zna potrzeby i problemy gminy od środka. Znam Pana Rafała i bardziej kompetentnej osoby nie ma. Z pewnością poradzi sobie i to lepiej niż obecna Pani wójt.

Gdy ktoś się chociaż trochę orientuje to wie, że gmina jest zadłużona. Więc wielkie brawo dla ludzi, którzy myślą że gmina dobrze była prowadzona. Poza tym, tyle szkół zamkniętych w czasie rządów Pani Wójt. Nie wspominając o mieszkańcach, których po prostu wyrzuciła ze swoje gminy, tak nie działa dobry przywódca. Jeżeli się spojrzy na place zabaw w gminie Lniano to wielka chanba, że dzieci mają się bawić w takim syfie, ale czego się spodziewać wchodząc do urzedu czując smród papierosów… A Pani Wójt nie miała wiedzy administracyjnej bo kto miał z nią do rozwiązania jakikolwiek problem z pewnością usłyszał z jej ust „trzeba zapytać Mecenasa”. Więc Panie Rafale jeżeli coś nie będzie jasne proszę pytać Mecenasa jak to robiła poprzedniczka.

Reklama

Wydaje mi się, że koledzy i koleżanki z Rady wsadzili na wysokiego konia Pana Pilarskiego, i to również Ci, którzy nie uzyskali reelekcji m. in. przegrywając swoje losowanie. Najpierw uchwalili wyodrębnienie funduszu sołeckiego, co w efekcie wymiecie z budżetu gminy kilkaset tysięcy. Bez tych środków, będzie dużo trudniej nowemu Wójtowi o inwestycje. Jakoś sami na stanowisko Wójta nie kandydowali. W początkowej fazie wyborów wydawało się, że więcej komitetów wystawi kandydata na Wójta. Odwagę miał tylko Pan Pilarski. Życzę mu dużo powodzenia. Coś mi się jednak wydaje, że niektórzy liczą na jakąś spektakularną porażkę, i nie jest to Pani Topolińska. Z dużym zainteresowaniem będę śledził obrady nowej Rady.

CZAS NA NOWE POMYSŁY!! POWODZENIA PANIE RAFALE!!

Pani Zofia swoje zrobiła, duża wiedza, wielkie doświadczenie. Pan Rafał doświadczenia nie ma, ale zaangarzowania nie można mu odmówić. Gratuluję i dziękuję.

Ch*** zrobiła nic nie robiła ludzie z lniana to by najlepiej by wszystko chcieli

Z owoców pracy pani Zosi będą cieszyły się jeszcze kolejne pokolenia (drogi, sieć kanalizacyjna, wodociągowa, przedszkole, szkoła podstawowa, dostęp do lekarza, porządek w naszej gminie, zdrowy budżet). Dorównujemy bogatszym sąsiadom, a gminy porównywalne do naszej często wyprzedzamy. Szczególnie zapamiętam pomoc w naszych codziennych sprawach, z którymi przychodziliśmy do pani Wójt każdego dnia.

Wybory są zawsze sprawiedliwe. Ja osobiście nie jestem zadowolony z wyników, uważam że głosującym zabrakło samodzielnego myślenia. Szkoda, że potrafimy dać się zmanipulować przez telewizję i internet, a potem przenosimy to na własne życie… Niektórym może zrobić się smutno za jakiś czas, ale nie ma możliwości powrotu. Liczę na większą świadomość w przyszłości.

Nie trafi nam się jeszcze długo tak dobry gospodarz gminy. Mieliśmy po prostu szczęście.

Dziękujemy za poświęcony trud i zawsze otwarte serce pani Zosiu! Zasłużyła pani na pomnik. Trzymamy kciuki za kontynuację panie Rafale!

Panie Rafale czas zacząć inwestować w małe miejscowości oraz ich społeczność w Gminie Lniano. Dość ciągłych inwestycji w Lnianie i Bladzimu! Trzyma kciuki!

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Styl życia

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Wiadomości

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Wiadomości

Mł. asp. Marcin Ignatowski, policjant ruchu drogowego, w dniu wolnym od służby robił zakupy w markecie w Świeciu. Przy okazji zatrzymał sprawcę kradzieży.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Osiem lat trwały poszukiwania mieszkańca Świecia, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu - międzynarodowy list gończy. W końcu wpadł za oceanem.

Wiadomości

Na cmentarzu menonicko-ewangelickim w Przechówku trwają prace porządkowe, remontowe i konserwatorskie. Ich zwieńczeniem ma być ustawienie tablicy opisującej historię nekropolii i ludzi, którzy mieszkali...

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek popołudniu niedaleko Świecia zderzyły się samochód osobowy i traktor. Policja podała ustalenia na temat okoliczności zdarzenia.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo