W czwartek 20 października tuż przed godz. 11.00 oficer dyżurny komendy policji został zaalarmowany o mężczyźnie próbującym targnąć się na życie przy ul. Polnej w Świeciu.
Pod wskazany adres skierowano policyjne patrole.
- Jako pierwszy dotarł na miejsce dzielnicowy, st. sierż. Radosław Madeja. Zobaczył, że desperat chce wyskoczyć przez okno mieszczące się na drugim piętrze bloku - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
Mężczyzna stał na parapecie i co chwilę puszczał ramy okien, krzycząc, że skoczy. Nie reagował na rozmowy i prośby, aby wszedł do mieszkania.
- Policjant zauważył, że w pomieszczeniu jest jeszcze jedna osoba próbująca ściągnąć 38-latka z parapetu. Natychmiast wbiegł do mieszkania, wykorzystał chwilę zamieszania i wciągnął mężczyznę do środka - relacjonuje Joanna Tarkowska.
Policjanci ustalili, że 38-latek był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie.
- Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu - zaznacza oficer prasowy świeckiej policji.
Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.
Gdzie szukać pomocy?
- 116 123 bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111 bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108 bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
- 121 212 bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54 telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałki, środy, czwartki w godz. 17.00–20.00
a.pudrzynski@extraswiecie.pl
Na Polnej zawsze byla
Na Polnej zawsze byla patologia
Gościu O sobie piszesz?
Gościu O sobie piszesz? Dlaczego wszystkich do jednego worka ładujesz?
Szkoda że konfidenci alarmują
Szkoda że konfidenci alarmują …byłby niezły film na tiktoka.
Który to menel ?
Który to menel ?
Kandydat na kalekę, bo z tej
Kandydat na kalekę, bo z tej wysokości to raczej by sie pogruchotał. Ale szacun dla Dzielnicowego, bo szkoda kości zawsze łatwiej jest leczyć z urazu głowy jak kręgosłupa, żyj spokojnie i sław imię dobrego Dzielnicowego . . . . . .
Witam w mojej krainie
Witam w mojej krainie
Kiedyś może wieść niosła, że
Kiedyś może wieść niosła, że Polna jest specyficzna i strach nią przejść ale to było lata temu. Robicie z siebie Bydgoszcz dzieląc Świecie na „bad” dzielnice.Teraz to nieaktualne. Polna – piękna ulica, spokój, klimat, cisza, fajne widoki a takie akcje zdarzają się wszędzie.
Co wy pajace wiecie o ulicy
Co wy pajace wiecie o ulicy Polnej.
Kronika kryminalna
Kronika kryminalna
Zostałem wychowany na ulicach
Zostałem wychowany na ulicach Młyńska Polna,w czasach gdy nikt się nie wywyższał a każdy był równy.Piękne wspomnienia super dzieciństwo.Dlaczego o tej dzielnicy piszecie Patologia? Patologia jest na każdym osiedlu.Dlaczego nie podpiszesz się pełnymi danymi bohaterze strach w dupę zagląda komunisto w ryj bity powiedz to ludziom prosto w oczy a nie na necie się Pało lansujesz pozdrowienia dla Całej jakże pięknej dzielnicy wszystkich którzy byli są i będą
Mazi zawsze był debilem
Mazi zawsze był debilem
Chcial byc jak magik 🙂
Chcial byc jak magik 🙂