Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ogień zniszczył budynek mieszkalny. Zagrożony był również hotel Pałac Poledno [nowe informacje]

Dziewięć osób straciło dach nad głową w wyniku pożaru budynku mieszkalnego, który wybuchł we wtorek w nocy w Polednie koło Bukowca. W obawie przed rozprzestrzenieniem się ognia, ewkuowano również gości i personel pobliskiego hotelu Pałac Poledno.

Udostępnij
poledno

Nowe informacje na temat pożaru w Polednie w gminie Bukowiec, o którym pisaliśmy wczoraj (czytaj artykuł poniżej).

Komenda powiatowa straży pożarnej w Świeciu dostała informację o płonącym budynku we wtorek tuż po godz. 22.00. Na miejsce skierowano 10 zastępów.

Płonął wielorodzinny drewniany budynek mieszkalny o powierzchni około 300 m kw. tuż przy wjeździe na teren Pałacu Poledno.

Reklama
Reklama

- Dziewięcioro mieszkańców opuściło w porę dom, dzieki czemu nikt nie doznał obrażeń - informuje ogniomistrz Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Mieszkańcy wynieśli też butlę z gazem, co zapobiegło eksplozji.

Budynek dzieliło od Pałacu Poledno niespełna 20 metrów. Istniało niebezpieczeństwo, że ogień obejmie również zabudowania hotelowe, dlatego część sąsiadującą z płonącym budynkiem polano wodą. Z hotelu ewakuowano 30 osób.

Reklama
Reklama

- Zagrożenie było jednak krótkotrwałe, bo wiatr skierował płomienie w przeciwnym kierunku. Po pewnym czasie goście mogli wrócić do hotelu - wyjaśnia Michał Goliński.

W drewnianym budynku zniszczeniu uległo poddasze i większość parteru. Spłonęło również całe wyposażenie mieszkań.

- Część mieszkańców znalazła schronienie u rodzin, a jedna osoba u sołtysa. Na razie nie dysponujemy szacunkowymi stratami. Na pewno są bardzo duże - przyznaje Michał Goliński.

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Działania straży pożarnej trwały ponad sześć godzin.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (26)

 1. AM

  27 lipca 2022 07:59

  Przed godziną 22 😉

  Przed godziną 22 😉

  • Strażak

   27 lipca 2022 08:05

   Informacja przyszła o godz.

   Informacja przyszła o godz. 22:02.

 2. Kazimierz

  27 lipca 2022 09:16

  No sołtysowa szkoda gadać….

  No sołtysowa szkoda gadać…. niezbyt lubiana

  • Mike

   27 lipca 2022 09:43

   Za bardzo nosek zadziera ale

   Za bardzo nosek zadziera ale teraz ma okazję pomóc pogorzelcom. 

  • sąsiad

   27 lipca 2022 13:11

   Sołtysowa niezbyt lubiana, a

   Sołtysowa niezbyt lubiana, a Kaźmirz, jak zwykle, pod wpływem.

   • Xyz

    27 lipca 2022 23:30

    Ludzie tracą dach nad głową,

    Ludzie tracą dach nad głową, cały swój życiowy dobytek a was interesuje osoba Agaty ”SOŁTYSOWEJ”. Może jakaś wiejska ankieta, co? Odnośnie lubienia kogoś lub tez nie. Jesteście żałośni. To nie reality show żebyście musieli śledzić jej poczynania. Najważniejsze jest to, że jako jedna z naprawdę niewielu pomogła. Jest tylko człowiekiem. A wy jesteście dnem, które tylko stoi z boku z założonymi rękoma i nic nie robi tylko potrafi człowiekowi dupe obsmarować. Wioska pełna biznesmenów a za grosz poczucia człowieczeństwa ani współczucia. 

  • B

   27 lipca 2022 14:15

   Nie sołtysowa tylko Agata i

   Nie sołtysowa tylko Agata i proszę jej nie obrażać jesteśmy jej wdzięczni tak samo jak ich sąsiadami którzy nas przygarnęli…bo Ty co piszesz nie wiesz przez co my przechodzimy proszę nie pisać takich bzdur serce nam pęka że nie mamy domu i mamy ich ludzi o wielkich sercach dziękujemy i soltysowi i wszystkim którzy nam pomagają bezinteresownie

  • Ela

   27 lipca 2022 19:06

   Niektórzy ludzie to zero

   Niektórzy ludzie to zero empatii. Taką tragedia ludziom się wydarzyła,  a tu zbędny komentarz. Lepiej ci człowieku? Nie rozumiem takich ludzi którzy plują jadem!!! Agata miała ludzki odruch, którego widocznie tobie brakuje. Dla Agaty wielki ukłon za dobroć serca.

 3. Pole Dno

  27 lipca 2022 10:49

  No sołtysowa to się nam nie

  No sołtysowa to się nam nie udała. Teraz pokazowa pomoc a na co dzień tragedia 

  • Anonim

   27 lipca 2022 15:38

   Sołtysowa jutro również

   Sołtysowa jutro również będzie przygotowywać posiłek dla poszkodowanych. Zaprasza Cię do pomocy Pole Dno. Możesz również przenocować,pozwolić się wykąpać kilku ludziom.

  • Pomocnik

   27 lipca 2022 15:40

   Sołtysowa jutro również

   Sołtysowa jutro również będzie przygotowywać posiłek dla poszkodowanych. Zaprasza Cię do pomocy Pole Dno. Możesz również przenocować,pozwolić się wykąpać kilku ludziom.

 4. Natalia D!

  27 lipca 2022 11:12

  Wydarzyla się ogromna

  Wydarzyla się ogromna tragedia. Skupiamy się na Agacie. Nie wydaje mi się by robiła cokolwiek na pokaz. Jeśli już odważyłam się napisać komentarz, to wyrażę swoją opinię. Przecież na codzien bardzo przyjaźni się z domownikami. Więc czemu tak dziwi Jej postawa. Że chciała pomóc , że działała może i chaotycznie ale chciała szybko zareagować??? A tak nawiasem ujmując to jedna Pani Sołtysowa nic nie zdziała w pojedynkę. Owszem, ma możliwość kierować swoje prośby „do gory  „’ ale tak naprawdę tu powinna się zintegrować cała wieś! Nie pisać głupie komentarze tylko działać. A pani Agata niech ma dalej siłę i wspiera swoich przyjaciół 

  • Xxx

   27 lipca 2022 11:27

   W pełni zgadzam się z tą

   W pełni zgadzam się z tą opinią. Pomóżmy im wszyscy!

 5. Tubylec

  27 lipca 2022 11:52

  Brawo dla Panu Sołtysowej za

  Brawo dla Panu Sołtysowej za szybką reakcję i chęć pomocy poszkodowanym,a że nikturym żal d…. ściska to tego nie mogę zrozumieć wobec takiej tragedii.Jak ktoś ma do niej problem to niech jej powie prosto w oczy ,a nie wypisuje anonimowo jakieś żale.Teraz trzeba skupić się na pomocy poszkodowanym rodziną. 

  • Tubylec

   27 lipca 2022 12:09

   Przepraszam za błąd miało być

   Przepraszam za błąd miało być niektórym. Literki uciekły i czasami za chwilę się zacznie.

 6. Sąsiad

  27 lipca 2022 11:59

  Agata na prezydenta za

  Agata na prezydenta za Andrzeja! 

 7. Agata Gadomask

  27 lipca 2022 12:15

  Zawsze staram się pomóc

  Zawsze staram się pomóc ludziom.,,OBIEKTYWNY” skoro tak mnie obserwowałeś równie dobrze mogłeś tez starać się pomóc,ale nie kojarzę by się ktoś kwapił.Swoja negatywne nastawienie do mojej osoby przekuj na pomoc poszkodowanym będziesz miał okazję się wykazać nie tylko wpisami. Nie wstydze sie niczego co zrobilam nie muszę pisać anonimowo.

  • Natalia D!

   27 lipca 2022 12:39

   Brawo Agata! Działaj dalej i

   Brawo Agata! Działaj dalej i nie patrz na innych!

  • Obiektywny

   27 lipca 2022 13:07

   Skoro tak wygadana jesteś za

   Skoro tak wygadana jesteś za klawiaturą to może czas przejść do czynów i zaoferować realną pomoc ofiarom tej tragedii? Nie marnuj czasu na czytanie komentarzy tylko zabierz się do roboty. Pozdrawiam

   • Anonim

    27 lipca 2022 13:11

    A ty też pomożesz czy

    A ty też pomożesz czy wypniesz się na tych ludzi. Żeby nie było jestem ze Świecia i z ciekawości czytam jak się żrecie.

   • Adam K.

    27 lipca 2022 14:18

    Byłem świadkiem pomocy kiedy

    Byłem świadkiem pomocy kiedy pani Agata pomagała pogorzelca i nawet zaproponowała mieszkanie u siebie. 

   • Xyz

    27 lipca 2022 18:46

    Może czas na ciebie żebyś

    Może czas na ciebie żebyś przeszedł do czynów a nie wiecznie doszukiwał sie problemu? Pomogła. ŹLE. By nie pomogła też ŹLE. Półmózgom nigdy nie dogodzisz. A co do zaoferowania pomocy to pomaga im wystarczająco jak na swoje możliwości. Nie jest Wszechmogąca, sama świata nie zbawi, jest zwykłą osobą jak każdy z nas. Z sercem na dłoni. Pomoże w każdej sytuacji, jeśli ktoś jest w potrzebie. Wiem to z autopsji. Mogłabym zapytać czym jest realna pomoc według ciebie, ale tak w sumie to każdy tutaj ma w dupie twoje zdanie półmózgu. Włącz myślenie, z fartem. 

 8. Olo

  27 lipca 2022 12:56

  Agata tak trzymaj cała Polska

  Agata tak trzymaj cała Polska jest z tobą 

  • Olo

   27 lipca 2022 13:45

   Hahaha dobre 

   Hahaha dobre 

 9. Anonim

  27 lipca 2022 19:40

  Wielki uklon dla Tych co

  Wielki uklon dla Tych co pomagaja, w tak trudnym momencie dla poszkodowanych.. Wielka empatia z mojego strony , bylam tez w podobnej sytuacji i prawie stracilam dach  nad  glowa..bez ludzkiej pomocy moja rodzina nie dala by rady..Fajnie widziec pomocna dlon.. Trzymajcie sie I badzcie sillni..A temu Panu Czy Pani  co nie ma NIC do robienia poza krytyka, zycze Wszystkiego dobrego rowniez..Abys wkrotce stal sie lepszym.czlowiekiem..Jezeli nie planujesz.. juz teraz modlilabys sie za to aby Los Ciebie od takiej tragedii ochronil..Dobrego dnia..

 10. Sołtys z pobliskiej wiochy

  27 lipca 2022 20:29

  Cały czas coś się u was pali

  Cały czas coś się u was pali na ty wichurze , rok w rok .Coś jest nie tak , muszę to dogłębnie zbadać ….

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama