Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Aleksandra Piotrowska mistrzynią Polski juniorek w sprincie!

Lekkoatletka Wdy Świecie była faworytką biegu na 100 m podczas 77. Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów U20 w Lublinie i pewnie zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji.

Udostępnij
Aleksandra Piotrowska wyprzedziła drugą na mecie rywalkę o prawie pół sekundy / Fot. Wda Świecie

Aleksandra Piotrowska, mieszkająca w Dworzysku (gmina Świecie) zawodniczka Wdy Świecie, już w sesji eliminacyjnej pokazała, że nie ma sobie równych w kraju w tej kategorii wiekowej, ustanawiając rekord życiowy z czasem 11:50 s.

W biegu finałowym A było trochę nerwowo, bo zawiodły przyrządy mierzące czas i trzeba było rozgrywać konkurencję niejako na raty.

W żaden sposób nie zdeprymowało to jednak Piotrowskiej, która wykazała się niesamowitą regularnością, osiągając niemal identyczny czas jak w eliminacjach 11:51 s. Dało jej to pewny tytuł mistrzyni Polski.

Druga na mecie zawodniczka, reprezentująca barwy gospodarzy AZS UMSC Lublin, Maja Łyskowska, dotarła do mety z czasem 11:94.

Podczas tych samych zawodów, pochodząca ze Świecia Natalia Jasińska (reprezentująca barwy AZS AWFiS Gdańsk) wywalczyła srebrny medal w rzucie oszczepem.

Natalia Jasińska uzyskała wynik 44,74 m w trzeciej próbie.

Zawody zwyciężyła Victoria Derkach (MKL Szczecin) z wynikiem 51,77 m.

W mistrzostwach w Lublinie wystartował również Igor Sierpniewski z Wdy Świecie, który rywalizował w biegu na 200 metrów.

Sierpniewski awansował do finału A, bijąc w eliminacjach rekord życiowy z czasem 21:96 s. świecianin o medale powalczy w czwartek.

REKLAMA

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama