Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ona zginęła na miejscu, jej mąż zmarł w szpitalu. Sąd dołożył sprawcy wypadku jeszcze 2,5 roku odsiadki

W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna, podczas której zapadł wyrok w sprawie głośnego wypadku, do którego doprowadził 27-latek bez prawa jazdy, w dodatku pod wpływem narkotyków. Wyrok jest surowszy od tego, jaki wydał sąd w Świeciu.  

Udostępnij
tomaszek-2

REKLAMA

Ten wypadek wstrząsnął nie tylko mieszkańcami gminy Dragacz. 74-letnia Krystyna Chełmowska przez blisko 40 lat była sołtysem Bratwina. Należała do założycielek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Dragacz. W 2007 r. wybrano ją Sołtysem Roku. Oprócz pracy społecznej jej wielką pasją było kultywowanie smaków tradycyjnej kuchni.

Ceniona społeczniczka zginęła 16 stycznia 2021 r. w wypadku samochodowym na drodze między Michalem a Bratwinem. Niestety, dwa dni później, na skutek odniesionych obrażeń, w szpitalu zmarł również jej 66-letni mąż.

Jak szybko ustalono, kierujący volkswagenem golfem 27-latek nie dostosował prędkości do warunków pogodowych (padał wtedy obficie śnieg). Na łuku drogi zjechał na drugi pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą z naprzeciwka alfą romeo, którą jechali Chełmowscy. Kierowca volkswagena, Tomasz K., oddalił się z miejsca wypadku.
REKLAMA

Podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Świeciu jego obrońca próbował tłumaczyć to szokiem, jakiego doznał. Niewykluczone, że od samego szoku gorsze było to, co w umyśle sprawcy w tym momencie czyniła amfetamina.

Nie był to pierwszy poważny życiowy błąd Tomasza K. W ubiegłym roku wyszedł z więzienia, gdzie odbywał wyrok za przestępstwo przeciwko mieniu. Mało tego, sprawca wypadku, w którym zginęło małżeństwo Chełmowskich, nigdy nie miał prawa jazdy.

W czerwcu tego roku w Sądzie Rejonowym w Świeciu zapadł wyrok w tej sprawie. Tomasz K. został skazany na 9,5 roku pozbawienia wolności. Dostał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Miał również wpłacić 15 tys. zł na fundusz wspierający osoby pokrzywdzone w wypadkach.
REKLAMA

Adwokat oskarżonego odwołał się od wyroku. Obrona próbowała wykazać niepoczytalność Tomasza K., mimo że trzech biegłych było innego zdania.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, gdzie wpłynęła apelacja adwokata Tomasza K., orzekł 6 grudnia maksymalny wyrok, czyli 12 lat pozbawienia wolności. Nie dopatrzono się absolutnie żadnego usprawiedliwienia dla jego czynów.

- Nie zwróci to życia moim rodzicom, ale maksymalny wyrok będzie nauką dla innych, by nie popełniali podobnego błędu i nie prowadzili pod wpływem środków odurzających - podkreśla Magdalena Kowalska, córka Krystyny i Jana Chełmowskich. - Taką mam przynajmniej nadzieję. Przyznam szczerze, że odczuwam ogromną ulgę z powodu zakończenia tego procesu. Kosztował nas wiele sił - nie ukrywa Magdalena Kowalska.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (15)

 1. Anonim

  8 grudnia 2021 19:07

  Kara niewspółmierna do czynu,

  Kara niewspółmierna do czynu, ale choć odrobina sprawiedliwośći

 2. Sąd

  8 grudnia 2021 19:15

  I bardzo k. dobrze. To coś

  I bardzo k. dobrze. To coś nie nadaje się do życia w społeczeństwie. Powinniśmy takich na Sybir wysyłać 

 3. Arti

  8 grudnia 2021 20:10

  Brawo dla sądu, należało mu

  Brawo dla sądu, należało mu się.Wyrazy współczucia dla rodziny

 4. Remondis

  8 grudnia 2021 20:48

  Do utylizacji z takimi 

  Do utylizacji z takimi 

 5. Antonio

  8 grudnia 2021 21:12

  Ćpunów powinno się eliminować

  Ćpunów powinno się eliminować że społeczeństwa .

 6. Trzeci oficer

  8 grudnia 2021 21:28

  A teraz sąd powinie się

  A teraz sąd powinien się zabrać za tego śmiesznego świadka który zabrał paczkę z tego rozbitego samochodu Tomaszka

  • Czwarty oficer

   8 grudnia 2021 21:49

   To powiedz kto to był.

   To powiedz kto to był. Policjanci tez to czytają.

   • Piąty oficer

    9 grudnia 2021 11:48

    ”słynny” Adam B.

    ”słynny” Adam B.

    • Adam B

     9 grudnia 2021 14:08

     Tak to Ja pozdrawiam

     Tak to Ja pozdrawiam

 7. Olo

  8 grudnia 2021 22:55

  I na cwelownie odrazu

  I na cwelownie odrazu

 8. lucyfer

  9 grudnia 2021 03:39

  bez prawka, naćpany,

  bez prawka, naćpany, doprowadził do wypadku w którym zginęły dwie osoby.. 9,5 roku. To i tak jest łagodny wyrok

  • Ktos

   9 grudnia 2021 09:23

   Do tego ucieczka bez

   Do tego ucieczka bez udzielenia pierwszej pomocy

 9. Niezadowolony

  9 grudnia 2021 07:35

  Takich ćpunów jest więcej np.

  Takich ćpunów jest więcej np. W czaplach k. Świecia zjeżdża się ich masa. Najgorzej jest gdy przyjeżdża niejaki Am.wtedy jeździ ćpun po narkotykach, a tam jest masa dzieci wkońcu

  • ...

   9 grudnia 2021 12:30

   Nazwisko daj typa

   Nazwisko daj typa

 10. Mieszkaniec 1

  9 grudnia 2021 22:03

  Mało.  Bardzo Mało.  Oby go

  Mało.  Bardzo Mało.  Oby go tam dojechali

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama