Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Pijany kierowca rozbił samochód i zaczął uciekać. Złapał go policjant po służbie

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się 36-latek ze Świecia, który rozbił forda w Głogówku.

Udostępnij
152-305643

REKLAMA

W ubiegłą sobotę tuż przed godz. 16.00 asp. Tomasz Zieliński, jadąc po służbie samochodem przez Głogówko Królewskie (gmina Świecie), zobaczył, że kierowca forda galaxy uderzył w drzewo. Mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać w stronę Świecia. Policjant sprawdził najpierw czy w fordzie nie ma innych osób, które mogłyby potrzebować pomocy, a potem pobiegł za uciekinierem.

- Gdy podbiegł do mężczyzny, upewnił się czy jego zachowanie nie było skutkiem pogarszającego się stanu zdrowia spowodowanego kolizją. Wyczuł jednak wyraźną woń alkoholu. Funkcjonariusz miał wolne, nie był więc w mundurze. Przedstawił się, poinformował o zatrzymaniu i dopilnował, aby nie uciekł. Pomógł mu w tym inny kierowca, a policjant powiadomił w tym czasie dyżurnego miejscowej komendy - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Świeciu.
REKLAMA

Wezwani na miejsce policjanci ze Świecia przejęli nietrzeźwego kierowcę. Badanie wykazało u 36-letniego kierowcy, mieszkańca Świecia, ponad 2,3 promila. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Asp. Tomasz Zieliński, który po służbie zatrzymał pijanego świecianina, jest na co dzień oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Jaca

  6 grudnia 2021 23:44

  To plaga z tymi pijakami

  To plaga z tymi pijakami.Powinien wejść przepis o obowiązku instalacji alkometru lock out drive w każdym pojeździe mechanicznym , bo nie odzwyczaja się jazdy po pijaku.

 2. Ktoś

  7 grudnia 2021 15:16

  Opanowanie,perfekcja

  Opanowanie,perfekcja,profesjonalizm Zieli.Brawo 

  Chełmno nawet nie na swoim rejonie robi porządki.

 3. Do ktoś

  7 grudnia 2021 19:55

  Chcesz powiedzieć że Świecie

  Chcesz powiedzieć że Świecie u siebie ma bałagan?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama