Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Podczas prac polowych natrafiono na śmiertelnie niebezpieczne znalezisko

W okolicach Świecia nadal znajdowane są niewybuchy, głównie z czasów II wojny światowej. Ostatnio na takie niebezpieczne znalezisko natrafiono w Sartowicach.

Udostępnij
152-313802

W ubiegły poniedziałek podczas prac polowych w Sartowicach (gmina Świecie) odkryto pocisk artyleryjski. Właściciel terenu natychmiast powiadomił policję.

- Niewybuch o długości około pół metra prawdopodobnie pochodził z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów, którzy zdetonowali pocisk na poligonie – wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policjanci apelują, aby za każdym razem, gdy natkniemy się na tego rodzaju podejrzany przedmiot jak najszybciej alarmować odpowiednie służby

- Jeżeli mamy taką możliwość, to miejsce, w którym został znaleziony niewybuch, warto oznaczyć – radzi Joanna Tarkowska.

Pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk.

- Kategorycznie nie wolno ich podnosić, odkopywać lub wrzucać do ognia, ani do takich miejsc, jak stawy, jeziora czy rowy – zaznacza rzeczniczka świeckiej policji.

Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu saperów

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama