Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pojechał z dziewczyną do pobliskiego sklepu. Podróż skończyła się dramatycznie

To był jeden z wielu wyjazdów do pobliskiego sklepu, zresztą bardzo dobrze znaną drogą. Jeździli tamtędy wielokrotnie. Niestety, tym razem podróż miała dramatyczny przebieg.

Udostępnij
wypadek-helikopter-smiglowiec-lpr-fot

Piątek, 29 października 2021 r. Tuż po godz. 20.50 straż pożarna i policja zostały powiadomione o wypadku niedaleko przejazdu kolejowego w Lubani-Lipinach (gmina Świekatowo). Na miejscu zastali przewróconego na bok renaulta lagunę, który przygniótł młodego mężczyznę. Obok leżała kobieta.

- Tego dnia mój syn wraz z dziewczyną byli u mnie. Wychodząc powiedzieli, że podjadą jeszcze coś kupić w sklepie. Nie spodziewałam się, że od tamtej chwili nie zobaczę go przez tak długi czas - mówi pani Angelika, matka Martina.

Wszystkie plany życiowe Martina legły w gruzach tamtego październikowego wieczoru. Od tego czasu jest w śpiączce

Reklama
Reklama

- Osoba kierująca laguną straciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechała na drugi pas ruchu i uderzyła bokiem w drzewo. Potem samochód przejechał przez przydrożny rów i dachował - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

22-latek nie dawał oznak życia. Pierwsi ruszyli z pomocą strażacy. Podnieśli samochód i przystąpili do reanimacji.

Dzięki ich działaniom oraz przybyłych później ratowników pogotowia, po długiej i wyczerpującej reanimacji udało się przywrócić czynności życiowe. Jednak jego stan był tak poważny, że do szpitala został przetransportowany helikopterem.

Reklama
Reklama

Dziewczyna Martina po wypadku była przytomna, ale doznała poważnych urazów głowy. Matka Martina o wypadku dowiedziała się od sąsiadów i w pierwszych chwilach nie chciała wierzyć w to, co mówili.

- Dla naszej rodziny to ogromna tragedia. Na początku nie mogliśmy się pozbierać, nie wiedzieliśmy co robić. W jaki sposób pełen życia chłopak, mój syn, w kilka chwil staje się osobą, z którą nie ma kontaktu, wymagającą opieki 24 godziny na dobę? – pani Angelika nadal nie dowierza w to, co się wydarzyło tamtego październikowego wieczoru.

Mieszkaniec gminy Świekatowo doznał m. in. urazu środczaszkowego, miał połamane żebra, mostek oraz odcinek piersiowy kręgosłupa. Do tego cierpiał na ostrą niewydolność oddechową, a także niewydolność nerek.

Reklama
Reklama

W trakcie pobytu w szpitalu dodatkowo zachorował na zapalenie płuc. Matka nie mogła przez długi czas go odwiedzić ze względu na obowiązujące wtedy obostrzenia covidowe.

Martin od tamtej pory znajduje się w śpiączce. Nadal wymaga opieki przez całą dobę. Nawet jego oddychanie jest cały czas wspomagane.

Rodzina nie ma wystarczających środków na zapewnienie mu całodobowej opieki. Dodatkowo dom wymaga dostosowania do osoby leżącej i do tego znajdującej się w śpiączce.

Reklama
Reklama

- Trzeba go unieść, przenieść, zadbać o higienę i cały czas obserwować swoje dziecko bez żadnej reakcji, kontaktu, czy nawet spojrzenia - opowiada o codziennych zmaganiach pani Angelika. - Dlatego proszę o pomoc dla mojego dziecka. Czuję się trochę niezręcznie, nigdy nie sądziłam, ani nie miałam zamiaru prosić o wsparcie, ale robię to dla syna.

Rodzina do tej pory żyła bardzo skromnie.

- Nie ma środków, ani oszczędności na rehabilitację, zakup specjalistycznego łóżka dla syna, czy przebudowę mieszkania, aby zapewnić dojazd do łazienki i remontu samej łazienki. Robią, co mogą, żeby mu pomóc, ale bez dodatkowych środków finansowych, nie będzie to możliwe - przyznaje Patrycja Gorąca z Fundacji Auxilia.

Reklama
Reklama

W ciągu kilku chwil młody chłopak, który miał przed sobą całe życie, dziewczynę, swoje plany znalazł się w śpiączce. Przed Martinem całe życie. Każda pomoc ułatwi jego powrót do zdrowia i do jego bliskich.

Na portalu Zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy na pomoc Martinowi. Potrzeba 80 tys. zł.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji mieszkańca gminy Świekatowo i przebudowy mieszkania, aby zapewnić mu jak najlepszą opiekę, mogą dokonać wpłat za pośrednictwem Zrzutki.pl tutaj.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Żródło: Zrzutka.pl, Fundacja Auxilia
REKLAMA

Udostępnij
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

7 dni zbiórki i troszkę ponad

7 dni zbiórki i troszkę ponad tysiąc ☹️ 

A pomyśleć jaka mobilizacja była( i jest), okazane serce dla Ukrainy…

Musi Pani zmienić

Musi Pani zmienić obywatelstwo na ukraińskie wtedy pieniążki popłyną strumieniem od nosaczy. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama