Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pojedziemy szybciej pociągiem z Laskowic i Osia. Ale najpierw pasażerowie przesiądą się do autobusów

PKP rozpoczyna prace na torach na odcinku między Osiem a Tleniem. Będzie to jednak wymagało wprowadzenia zmian w komunikacji. I to już od najbliższego poniedziałku.

Udostępnij
tory_0

Prace torowe obejmą 6-kilometrowy odcinku między Osiem a Tleniem. Podkłady drewniane zostaną wymienione na strunobetonowe. Do poprawy toru zostanie także wykorzystany nowy tłuczeń, a w niektórych lokalizacjach PKP wymieni szyny.

Wymiana nawierzchni ma poprawić poziom bezpieczeństwa na przejeździe kolejowo-drogowym (ul. Bydgoska) i dwóch przejściach dla pieszych (ul. Wierzbowa i Topolowa) w Tleniu.

- Wyremontowany zostanie most kolejowy na Wdzie w Tleniu. Prace obejmą m.in. remont podpór, wykonanie nowych chodników dla służb technicznych i oczyszczenie skarp. Konstrukcja stalowa obiektu zostanie zabezpieczona przed korozją. W zakres prac wchodzi także naprawa 5 wiaduktów kolejowych i 3 przepustów - wymienia Przemysław Zieliński, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

Reklama
Reklama
  • Zakres zadania na jednotorowej linii będzie wiązał się ze zmianą w komunikacji. Od poniedziałku 27 czerwca do końca września na odcinku między Osie-Szlachta obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje o zmianach mają być dostępne na stacjach i przystankach.

Inwestycja będzie kosztowała blisko 13 mln zł netto. Zakończenie robót planuje się do końca września br.

W efekcie pociągi pasażerskie na wyremontowanym odcinku pojadą szybciej, do 100 km/h (obecnie 50-70 km/h), a towarowe do 60 km/h (obecnie 40 km/h).

- Przeprowadzone już wcześniej prace w latach 2019-2021, polegające na wymianie nawierzchni toru, podkładów i regulacji toru na trasie Laskowice Pomorskie-Czersk zapewniły sprawne i bezpieczne podróże pociągiem oraz skróciły czas jazdy o około 5 minut - mówi Przemysław Zieliński.

Reklama
Reklama

Jak dodaje rzecznik, dzięki temu pociągi pasażerskie jeżdżą szybciej, do 100 km/h na odcinkach Czersk Świecki-Osie oraz Tleń-Śliwice.

- Realizacja prac na odcinku Osie-Tleń wraz z efektami prac z lat poprzednich skrócą czas podróży między Laskowicami a Czerskiem o około 8 minut - zapowiada rzecznik PKP PLK.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedy w kujawsko pomorskim

Kiedy w kujawsko pomorskim będą nowe dworce wyremontowane perony itp. Wjeżdżając pociągiem w pomorskie każda już stacja nawet tak najmniejsza jest odnowiona. Kiedyś ktoś mi powiedział że to idzie regionalnie po kolei. Widać jak idzie ” po kolei” 

tory w laskowicach mają guzek

tory w laskowicach mają guzek xD i potrzebna jest operacja. JAk pociąg najeżdżał na szynę z guzkiem to ta wydawała na zmianę dźwięk 'tangens’ 'kotangens’. Mają to naprawić i będzie ok.

Stówką do Tlenia i dalej, co

Stówką do Tlenia i dalej, co na to dzikie zwierzęta, przecież tam same lasy. Ktoś odleciał już dawno. Poza tym dawna ciuchcia miała swój urok, chociażby w weekend powinna jeździć.

A Wy się zastanawiacie jak promować region, oj oj. Najlepiej dać wszystko nowe!

Nowy tłuczeń to by się

Nowy tłuczeń to by się przydał w SwieciuRail , bo narazie jest tam obszar Natura 2000 Trawy i chwasty Polski

Ciekawe czy ten cały remont

Ciekawe czy ten cały remont nie będzie wyglądał jak „nowy” przejazd kolejowy w Osiu. Dwa dni zamknięty, nowe płyty, odwodnienie, podbudowa, asfalt i po roku jest w dużo gorszym stanie niż ten stary do remonu. Komu to można zgłosić???

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama